Tarım Bakanlığı bir çözüm bulamayınca Ziraat Odası devreye girdi! Çiftçiye uygun fiyata gübre temin edildi!

Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, çiftçiye uygun fiyata gübre temin edilmesi konusunda Tarım Bakanlığına çağrıda bulunduklarını ancak karşılık bulmadığını belirterek, "Biz de elimizi taşın altına koyduk" dedi.

Tarım Bakanlığı bir çözüm bulamayınca Ziraat Odası devreye girdi! Çiftçiye uygun fiyata gübre temin edildi!
banner282

Gübre fiyatlarında çiftçinin lehine bir gelişme olmazken, bazı ziraat odaları hizmete aldıkları tarım marketleri aracılığıyla çiftçiye uygun fiyata gübre temin etmeye çalışıyorlar. Bu konuda Kangal Ziraat Odası, bir çalışma başlatırken, Tarım Marketinde yer alan gübre bayileri ile anlaşarak hiç bir kar payı almadan çiftçiye 700 ton gübre temin etti. Çiftçilere yönelik sunduğu öncü çalışmalarıyla dikkat çeken Kangal Ziraat Odası, gübre maliyetlerindeki artış nedeniyle sıkıntı yaşayan çiftçilere ciddi destek verdi. Kangal Ziraat Odasına ait Tarım Market tarafından ilçede bulunan çiftçilere 700 ton gübre uygun fiyata temin edildi. 

TARIM BAKANLIĞI EL ATMAYINCA ZİRAAT ODASI ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU!

Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, çiftçilere yönelik destek konusunda her türlü çalışmayı yaptıklarını belirterek, “Kangal Ziraat Odası olarak çiftçilerimize hizmet verdiğimiz Tarım Marketimizde gübre bayiliklerimiz var. Burada hiçbir kar payı gözetmeksizin çiftçilerimize talep ettiği ürünü ayaklarına kadar götürüp teslim ediyoruz. Her zaman çiftçilerimizin yanındayız. Özellikle böylesine zorlu bir dönemde gübre temini konusunda elimizden gelen tüm imkanlarımızı seferber ettik. Defalarca uygun fiyata gübre temin edilmesi konusunda Tarım Bakanlığımıza çağrıda bulunduk ancak karşılık bulamadık. Bizde elimizi taşın altına koyduk ve piyasanın çok altında bir fiyata çiftçilerimize gübre temin ettik. 700 ton gübrenin dağıtımı da personellerimiz tarafından gerçekleştirildi” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer aga
Abuzer aga - 2 hafta Önce

Ziraat odaları bu çiftçinin sırtındaki en büyük kamburdur