Tarım Bakanından vatandaşa hazine arazileriyle ilgili önemli çağrı: Gelsinler üretim yapsınlar

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hazine arazilerinin bir kısmının kullanım hakkının Tarım ve Orman Bakanlığına devredildiğini belirterek, tarımsal üretim yapmak isteyen vatandaşlara bir çağrıda bulunarak, “Gelsinler bakanlığımızın İl, İlçe müdürlüklerine başvursunlar, sahaya çıksınlar, üretim yapsınlar” dedi. 

Tarım Bakanından vatandaşa hazine arazileriyle ilgili önemli çağrı: Gelsinler üretim yapsınlar
banner200

CNNTürk’te dün Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal üretimin artırılması için bazı hazine arazilerinin tarımsal üretime açılacağını söyledi.

Koronavirüsten dolayı artık birçok alanda iş ve iş yapış şekillerinin değişeceğini bildiren Pakdemirli, tarım ve gıda sektörünün hiçbir zaman değerini kaybetmeyeceğini söyledi. İşini kaybetmiş veya gelecek kaygısı içinde olan herkesi tarımın paydaşı olmaya çağırdıklarını söyleyen Pakdemirli, kullanım hakkı Tarım ve Orman Bakanlığına devredilen hazine arazilerinin de bu anlamda iyi bir fırsat olduğunu kaydetti. 

GEREKLİ İMZALAR ATILDI BİR KISIM HAZİNE ARAZİSİ TARIM BAKANLIĞINA DEVREDİLDİ 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür eden Pakdemirli, hazine arazilerinin önceki gün itibariyle bir kısmının bedelsiz olarak Tarım ve Orman Bakanlığına tahsisinin yapıldığını açıkladı. Bakanlıklar arasında gerekli imzaların atıldığını ifade eden Pakdemirli, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığına buradan teşekkür ediyorum. Dün itibariyle (önceki gün) imzalandı. Hazine arazilerinin bir kısmını bedelsiz olarak aldık” dedi. 

TARLATA ÜRETİM YAPMAK İSTEYENLERİ BEKLİYORUZ 

Hazine arazileriyle ilgili olarak vatandaşlara bir çağrıda bulunan Pakdemirli, “Gelsinler, Bakanlığımızın İl, İlçe müdürlüklerine başvursunlar. Sahaya çıksınlar, üretim yapsınlar. Bu dönem şehirlerde kalabalık ortamlarda bulunma dönemi değil. Bu dönem kırda, tarlada, sahada olma dönemi. Yani vatandaşımız çiftçilik yapsın, üretim yapsın” diye konuştu. 

KISA VADELİ DEĞİL UZUN VADELİ BİR ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

Hazine arazilerinin sulu ve az sulu araziler olduğu için daha çok hububat ekiminde değerlendirilebileceğini ifade eden Pakdemirli, “Vatandaşlarımıza bu çağrıyı bugün için yapmıyorum. Uzun soluklu bir öneri olarak söylüyorum” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 20:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOŞ ŞEYLER
BOŞ ŞEYLER - 2 yıl Önce

AĞALAR TOPRAK BAĞIŞLİY SANÇİM. ERZURUMLUNUN KOYU DEMLİ ÇAY İÇTİGİNDE DEDİGİ GİBİ: OGHHH AGABEY SANÇİM BENİ ...

Neşet Akyol
Neşet Akyol - 2 yıl Önce

Çok veripte azdırma az verdin diye yalvartma yüce Allah'ım bu kulunu şükür etmeyi oyret amin

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 2 yıl Önce

Bakan bey ne dese bilinki tam tersi oluyor dün açıklamış gıda fiyatları daha da düşecek ben markete gittim 140 teleye satılan trakya yağı 168 tl olmuş bari yalan konuşmasınlar ne gıda düşmesi hep yalan

Bayburt lu
Bayburt lu - 2 yıl Önce

Ekeliim ekelim de ne ile ekelim...para nerde ..ne ile alalım tohumu..gübre ateş pahası..zaten battik.. bunuda giydirin bize .. ohh herşey güllük gülistanlık..

Mühendis
Mühendis - 2 yıl Önce

Hazine arazileri haydutların elinde. İhale hakkı onların önce açık ihale şartları sağlanmalı. Mevcut kullananların elinden alınıp öyle ihale edilmeli.

Kahraman candan
Kahraman candan - 2 yıl Önce

Bizlere düşürmüyorlar ben en az 5 kere gittim ekim dikim yapmak istiyom arazim çok kısıtlı aldığım cevap yok hepsi verildi diyorlar ama nedense tutanlar hic ekip dikmiyorlar

AYCAN  polat
AYCAN polat - 2 yıl Önce

Benim tarlamin yanında hazine arazisi var onu ben eke bilirmiyim

HDM
HDM - 2 yıl Önce

Yav Allah rızası için biri bakan beye söylesin çiftçi kendi tarlasını ekip biçmezken hazine arazilerinimi kiralayacak. Mazot gübre tohum fiyatları ateş pahası kim nasıl kazanacak.


banner251