Tarım Bakanından müthiş hesap: Çiftçinin geliri yüzde 80 arttı borcu azaldı!

Türkiye'de tarım kesiminin en çok kayırılan ve desteklenen kesim olduğunu söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, çiftçilerin gelirlerinin yüzde 80 oranında arttığını söyledi.

Tarım Bakanından müthiş hesap: Çiftçinin geliri yüzde 80 arttı borcu azaldı!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir programı kapsamında İzmir Medya Platformu ve gazeteciler ile bir araya geldi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in de katıldığı programda Bakan Pakdemirli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TARIM KESİMİ EN ÇOK KAYIRILAN KESİM

Tarım kesiminin kayrıldığını belirten Bakan Pakdemirli, "Tarım kesimi Türkiye'de en çok kayrılan kesimdir ve böyle olması lazımdır. Bu bizim kesimi şımartmaz. Faizlerin sürekli silinmesi, yapılandırılması da bizi çok doğru bir noktaya getirmez. Tarım da en nihayetinde bir ekonomidir.

ÇİFTÇİLERİN GELİRİ YÜZDE 80 ARTTI

Son 3,5 senede Türkiye'de gerçekleri görmek istemeyenler, 'Borçluluk arttı' diyor. Borçluluk arttı ama Gayri Safi Milli Hasıla da arttı. Yüzde 80 oranında çiftçinin geliri artmış. 2018 yılında çiftçinin hasılaya göre yüzde 52'ye gelmiş borcu bugün yüzde 40'larda.

ÇİFTÇİMİZ KAZANIYOR, BORÇLARDA AZALMA VAR

Bunun anlamı şu; çiftçimiz para kazanıyor. Münferit örnekler maksatlı yapılıyor. Tüm sektörlerde bunun örneklerini görmek mümkün. Son 3,5 yılda çiftçimizin geliri artmıştır. Borçlarında azalma vardır." dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2022, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 4 ay Önce

Çiftçinin mahsulunu ofise bedavaya aldır, 2,3 katına ithal et , 2600₺ gübre 15000₺ yap, mazot litre 15₺ yap, ilaç, yedek parça hiç yaklasilmiyor, elektirik çarptı resmen, çık çiftçi çok kazanıyor, benim kulağıma anlat, yalan günahtır.

HESAP ORTADA
HESAP ORTADA - 4 ay Önce

müthişsin be baak an,,,kos kooocaaaaa makam,,,, nedesek sygısızlık olur,,,şahsen bana yaakışmz,,,,,

Köylü
Köylü - 4 ay Önce

Bakan bey yalandan burnun uzayacak yalanla olmuyor bu iş

Burak
Burak - 4 ay Önce

Bu adam cidden bu ülkenin üreticisi civtcisi ile alay ediyor

Mehmet kuruducu
Mehmet kuruducu - 4 ay Önce

Adam resmen dalga geçiyor kendi uzayda yaşıyor

Bilerek yapiyor
Bilerek yapiyor - 4 ay Önce

Bakan bunu bilerek yapiyor. Kendine 2 inek verin bir ay baksin kar ederse konussun. Ama tabi bu tip insanlar Allahtan korkmayip kuldan utanmadiklari icin bunlar her turlu yalani soylerler.. Gercekleri carpitmak onlarin hergun yaptigi sey.. Bakan ve etrafindakiler bastada ayse isimli bakan yardimcisi yaptiklari usulsuzlukleri ortmek icin surekli televizyona yada basina cikip yalan soyluyorlar.. Ciftcinin hayatini gulluk gulistanlik gostererek algi yanilmasi yapmaya calisiyorlar ama ciftciler bunlari yemiyor.. Ciftciler herseyin farkinda.. Bakan ciftcileri saf yerine koymaktan vazgecmeli.. Biraz varsa istifa etsin gitsin. Makama yapismasin..

Ali baba
Ali baba - 4 ay Önce

Ya bunu danismanlari yaniltiyor yada diplomasi sahte

Ahmet tetik
Ahmet tetik - 4 ay Önce

Allah tan korkmuyor Kuldan utanmıyor


banner151