Tarım Bakanından milletvekillerine 499 liralık doğum günü kravatı!

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin milletvekillerine doğum günü hediyesi olarak 499 liralık kravat gönderdiği ortaya çıktı. Çiftçinin traktör ve tarım aletlerinin yüksek faizden dolayı haczedildiği bir dönemde Tarım Bakanının milletvekillerine pahalı kravat hediye etmesi dikkat çekti.

Tarım Bakanından milletvekillerine 499 liralık doğum günü kravatı!
banner200

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere gelen haciz ve icralar konuşulurken farklı biricraata imza attı. Doğum günü gelen vekile, 499 liralık etiket taşıyan kravat gönderdi. Kredi borçlarını ödeyemedikleri için çiftçilerin traktörlerine haciz gelirken, ürünleri para etmeyen üreticiler iflas bayrağı çekerken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin her milletvekiline doğum günü hediyesi olarak 499 TL değerinde pahalı bir kravat gönderdiği ortaya çıktı.

PAKDEMİRLİ MİLLETVEKİLLERİNE KRAVAT JESTİ İÇİN 241 BİN 500 LİRA HARCAYACAK!

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, Milletvekillerinin TBMM'deki makam odalarına gönderilen kravat kutusu içerisinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli imzalı bir not yer alıyor. Pakdemirli'nin notunda “Doğum gününüzü en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu daha nice yaşlara ulaşmanızı dilerim” diye yazıyor. Türkiye'nin en ünlü giyim markalarından biri tarafından üretilen bu kravatın KDV dahil 499 TL'ye satıldığı belirlendi. TBMM'de 483 erkek milletvekilinin olduğu dikkate alındığında Pakdemirli'nin 241.500 liralık harcamayı gözden çıkardığı anlaşılıyor.

Hediyenin içinde Bakan Pakdemirli'nin notu yer alıyor

Aynı şekilde, 101 kadın milletvekiline fular gönderildiği veya gönderileceği tahmin ediliyor. Bu arada Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, milletvekillerine doğum günlerinde pahalı kravat armağan edildiğini kabul etti. İlk etapta, ocak ayında doğan 45 milletvekiline kravat hediye edildiğini vurgulayan yetkililer, masrafların Bakan Bekir Pakdemirli tarafından karşılandığını kaydediyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 01:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALIN SİZE KRAVAT
ALIN SİZE KRAVAT - 7 ay Önce

Orhan Boran bir gün kayınvalidesinin evinde otururken bir takım fotoğraflara rastlar. bunlardan bir tanesi kayınbiraderinin plajda çekilmiş bir fotoğrafıdır. fakat nasıl olduysa kayınbiraderi çırılçıplaktır. "yav böyle fotoğraf mı olur, çok ayıp" diyip fotoğrafın belden aşağı kısmını keser ve üst tarafı alır. görme güçlüğü çeken kayınvalidesi "ne o elindeki" diye sorunca "mahdumunuzun fotoğrafı" diye yanıtlar. kayınvalidesi "ver bakayım yavrumu göreyim" diyince vermek istemez nedense ve aklına kayınvalidesinin gözlerinin bozuk olduğu, fotoğrafın alt kısmını verse bile manzarayı anlayamayacağı gelir. bir tane daha var diyip belden aşağı kısmı verir. kayınvalide bir süre fotoğrafa baktıktan sonra, "bak yine kravatı küçük bağlamış, ah yavrum ah" der.

yilmaz
yilmaz - 7 ay Önce

Bakan bey...ciftcinin parasini nereye harcayacagini bilemiyor. Meclisteki 550 gariban Milletvekilini sevindirmis hor gormeyin..Yilin en basarisiz Bakani unvanini almisti..simdi en bakan unvanini hak ediyor

Harikasın Bakanım
Harikasın Bakanım @yilmaz - 7 ay Önce

Dinleme bu kiskanclari, vekile verirseniz milletin kendisine vermiş gibi olur

Hasan aydın
Hasan aydın - 7 ay Önce

Kimin parasıyla hediye veriyorsun..para nerden geliyor..ihalelerdenmi..Allah bildiği gibi yapsın..görevden alınmanızı sabırsızlukla bekliyoruz suratınızın ifadesini görmek için

Çiftçi
Çiftçi - 7 ay Önce

Eğer ki cebinden ödüyorsa, ki ödemiyordur, çünkü yardımcısı ışıkgece de Tigemi göçertti koydu..

Nadir
Nadir - 7 ay Önce

Bakan Tarımi,Poyraz Tarımkrediyi,Bayramali Tk Birligi batiriyor.

Mehmet Şenyılmaz
Mehmet Şenyılmaz - 7 ay Önce

Aylin hanımın çiftliğinde bunlar o kadar olağan ki. Bakanlığı resmen ahıra çevirmişler, kim amir kim memur bilen yok. Ağzı laf yapan, birazda çirkefleşebilen bir yere geliyor, Devlet terbiyesi almış insanlar kızakta. Böyle bir kurumda Bakan beyin yaptığı normal... Yani kanıksadık maalesef. Daha Cumhurbaşkanlığı ve Sayıştay biraz didiklese neler çıkacak.

Adalet
Adalet - 7 ay Önce

Hukuksuz atanmış Fahrettin Poyraz Kendisi ve diğer atamalar üçün ve itiş için yargılanmalı. Reise tamam ama Ak partiye yazık olur.

Karakilçık
Karakilçık - 7 ay Önce

Allah mazlumlarin yanında olanları sever, devletin 1 kurusunda hakkı olan mazlumları unutmayın bir kumaş parçası bile cehennemde yanmanıza neden olur Allah herkesi yolundan ayırmasın.


banner151

banner251