Tarım Bakanından Dünya Çiftçiler Günü mesajı: Siz ektiniz biz doyduk!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla görüntülü bir mesaj yayınlayarak, "Siz ektiniz biz doyduk bu zor günlerde" dedi.

Pakdemirli, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla görüntülü bir mesaj yayımladı. Mesajında çiftçilere seslenen Pakdemirli, "Kıymetli çiftçilerimiz, sizin ellerinizde yoğruldu bu bereketli topraklar. Sizinle hayat buldu tarlaya düşen her tohum. Durmadınız, çalıştınız, emeklerinizi alın terinizle harmanladınız. Bu aziz milletin köklü ve asil tarihinde daima sizlerin izi oldu. Siz ektiniz, biz doyduk bu zor günlerde. Durmadınız, çalıştınız, emeklerinizi nasırlı ellerinizle harmanladınız. İyi ki varsınız. İyi ki bu topraklara can suyu oldunuz." ifadelerini kullandı.

Çiftçilerin Türkiye tarımını Avrupa'da birinci sıraya yükselttiğine işaret eden Pakdemirli, "Emeklerinize minnettarız. Bundan sonra da güçlü ve güzel yarınlarımız sizlerin eseri olacak. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nüzü tebrik ediyor, Ramazan Bayramı'nızı gönülden kutluyorum." dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 20:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ummuhan GÖZ
Ummuhan GÖZ - 9 ay Önce

Bence git istifa et. Bunu o nasırlı üretken eller istiyor bakanım. Hak ve adaletten uzaklaştınız. Nedeni bu efendim.

Ali dag
Ali dag - 9 ay Önce

Zararına ürettik mücadele ettik hani karsiligi kuru teşekkür ediyorsun haklarını savunduugun kesim senden memnun değil asla helallik için karşımıza cikma

Ciftci
Ciftci - 9 ay Önce

Biz ektik siz doydunuz ama biz borç batagina dustuk . bizler doyamadik