Tarım Bakanından danışmanına müfettiş! 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Basın Müşavirliğine müfettiş gönderdiği ve 3 yıldır birlikte çalıştığı Basın Müşaviri Uğur Alıcı’nın sessiz sedasız görevden ayrıldığı ortaya çıktı.

banner255
Tarım Bakanından danışmanına müfettiş! 
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Basın Müşavirliğine müfettiş gönderdiği ve 3 yıldır birlikte çalıştığı Basın Müşaviri Uğur Alıcı’nın sessiz sedasız görevden ayrıldığı ortaya çıktı. Pakdemirli’nin resmi görevi olmayan yakın danışman ekipleri ve reklam tanıtım işlerinin belli ajanslar üzerinden yürütülmesi eleştiri konusu olurken, Basın Müşavirliğine bir şikâyet üzerine müfettiş gönderilmesi dikkat çekti. 

UĞUR ALICI'NIN YERİNE BÜLENT SEZGİN GETİRİLDİ 

Yaşanan kuraklıktan dolayı çiftçi ciddi anlamda mağduriyet yaşarken, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda ise ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bakan Pakdemirli’nin Teftiş Kurulu’na yapılan bir şikâyet üzerine Basın Müşavirliğine müfettiş gönderdiği ve ardından Basın Müşaviri Uğur Alıcı’nın görevden ayrıldığı ortaya çıktı. Uğur Alıcı’nın yerine Bakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Bülent Sezgin getirildi. 

RESMİ GÖREVİ OLMAYAN DANIŞMANLARDAN VAZGEÇİLEMİYOR!

Diğer yandan Bakan Pakdemirli’nin resmi görevi olmayan danışman ekipleri ile çalışmaya devam etmesi ve Bakanlığın reklam ve tanıtım işlerinin de bu danışmanların yakın çevresindeki ajanslar üzerinden yürütülmesi de dikkat çekiyor. 

İŞİN İÇİNDE MARKET ZİNCİRİ OLUNCA SORUŞTURMA İZNİ VERMEMİŞTİ

Bakan Pakdemirli, şikayet üzerine Basın Müşavirliğine müfettiş gönderirken, geçtiğimiz aylarda ucuz et kapsamında kaybolan 3 bin ton etle ilgili olarak Türkiye’nin önde gelen market zincirinin de işin içinde olduğu skandalla ilgili soruşturma izni vermemişti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
taşra 26
taşra 26 - 2 hafta Önce

Bakanlıkta doğru iş yapan yok ki? Her taraftan pis kokular geliyor.

Danışman candır
Danışman candır - 2 hafta Önce

Resmi görevi olmayan danışman candır. Biner koltuk sevdalısı bürokratın tepesine, çözer olmayacak işleri. İmzada yoktur kendisi. Mesul de değildir bu yüzden. Danışman candır.

Aslında danisilmaz hiçbir şey kendisine. Takip eder böyle işleri. Kim koymuş danışman ismini bilinmez. Danışman candır.
Felek bakar birgün elbette yüzümüze. Düşer bir gün elbette bir danışmanlik bu garibe. Danışman candır :))))

Onur Oz
Onur Oz - 2 hafta Önce

Sedat peker şu tarım bakanlığına da bir el atarsa iyi olur malum ak muhalefeti dinlemez içlerinden biri lazım

Esra Koncu
Esra Koncu - 2 hafta Önce

Kuraklıkla basın müşavirini nasıl bağlamışsınız :)))

Türkiyenin büyümesini istemeyen dış güçler görevden aldırdı deseydiniz

Hakk
Hakk - 2 hafta Önce

Danışman denince aklıma Hasan Hüseyin bey geldi. icimden darısı teftiş kurulu başkanına olsun dedim. hayırlısı

Tuzak bozan
Tuzak bozan - 4 gün Önce

Kendi koltuğu için istenilen kadar kurban verilecek bir bakanımız var. Tarımın halini boşver, susuzluk ile ilgilenme bile. Salonlardan tarımı yönet, ayağın toprağa değmesin. Yakışır.

banner151

banner251