Tarım Bakanından 'çiftçiye hasatta kazandıracak mekanizma' çıkışı! Kim hazırladı bu mekanizmayı?

Girdi maliyetlerindeki fahiş fiyat artış çiftçiyi üretim konusunda tedirgin ederken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den dikkat çeken 'çiftçiye hasatta kazandıracak mekanizma' çıkışı geldi. Ancak Bakanlığa uğramayan ve 'Bakan değişecek' beklentisinden dolayı bütün işlerin durduğu Bakanlıkta bu mekanizmanın nasıl hazırlandığı ise merak konusu oldu.

Tarım Bakanından 'çiftçiye hasatta kazandıracak mekanizma' çıkışı! Kim hazırladı bu mekanizmayı?
banner282

Denizli’nin Merkezefendi ilçesindeki Anemon Otel’de düzenlenen sektör toplantısında konuşan Bakan Pakdemirli, girdi maliyetlerindeki artışından dolayı üreticinin kaygılanmamasını isteyerek, “Asla kaygılanmayın en büyük destek size harman zamanında kar bırakacak mekanizmamızı kurduk. Çiftçimiz ve üreticimiz para kazanacak” dedi.

ÇİFTÇİYE KAZANDIRACAK MEKANİZMANIN İÇERİĞİ AÇIKLANMADI

Ancak Bakan Pakdemirli’nin çiftçiye harman zamanında para kazanmasını sağlayacak mekanizmanın içeriği ile ilgili bir bilgi vermedi. 

ÇİFTÇİYİ ÜRETİME TEŞVİK ETMEK İÇİN ALIM FİYATI ÖNCEDEN AÇIKLANABİLİRDİ!

Türkiye ve dünya, pandemi ve girdi maliyetlerindeki aşırı artıştan dolayı olağanüstü bir dönemden geçerken, tarımsal üretimin bu süreçten olumsuz etkilenmemesi için özellikle hububat alım fiyatlarının önceden açıklanarak üretimin garanti altına alınması gerekiyordu. Ancak Bakanlık böyle bir adım dahi atmazken, Pakdemirli’nin ‘çiftçiye kazandıracak mekanizma hazır’ açıklamasında bulunması dikkat çekti.

ATIL HALE GELEN BAKANLIKTA 'ÇİFTÇİYE KAZANDIRACAK MEKANİZMA' NASIL HAZIRLANDI?

Diğer yandan Bakanlıkta ‘Bakan değişecek’ beklentisinden dolayı bütün işler durmuş durumda. Bakanlığın atıl hale geldiği bir dönemde ‘Hasatta çiftçiye kazandıracak mekanizmanın’ kimler tarafından nasıl hazırlandığı ise merak ediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2022, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
personel
personel - 3 ay Önce

Bakan makamda kalmak ve ekibiyle çöktüğü bakanligi birakmama icin ciftcinin agzina bir parmak bal calarak ciftciye umut verip aldatma pesinde.. umut verip oyalamak isini bu bakan cok guzel beceriyor.. Ama her kimki eli nasirli ciftciyi ozel amaclarina hizmet etmek gayesiyle yalan soyleyip bos umutlarla aldatiyorsa Allah onu helak edecek.. Ciftci hetseyin farkinda.. Yalanlarinizdanda sizdende bikti.. Mazot gubre yem ilac tohum fide maLiyetleri 10 kat artmisken algi yaratmak icin devede kulak gubre indirimini alsin basina calsin bakan.. Ciftci coktan tarimdan koptu.. Cks ciftci sayilarina bak.. Bu bakan yalan dolan konusunda cok egitimli. Bu egitimi abisindenmi almis. Bakanliga bir gidin ve 10 dakika durun. Herseyi gorursunuz. Bakanlik ölmüş ruhu gitmis ceset kalmis.. Herkes ablak ablak birbirine baKiyor. Ayse diye biri var birini aliyor birini veriyor.. Kim bu.. Tarimin t sini bilmeyen biri ne isi var orda.. Bakanlik boyle bir durumdayken ciftciye ne faydasi olabilir.. Birakin hikaye anlatmayi daha gecen yil bu durumun yansimasi olarak cumhuriyet tarihinin en fazla ormani
Yanmadimi.. Ciftciyide yaktiniz.. Teskilatida yaktiniz.. BaKan bey danismanini ayseyi onunu bununu topla ve gittttt.. Yeter..

Ep
Ep - 3 ay Önce

Bakan bey yine hayallerde süt üreticisi perişan durumda bakan bey kazanacak diyor

Üretici
Üretici @Ep - 3 ay Önce

Ağam eğlenir zer. Yada Ne konuştuğunu bilmiyor. Vah yazık yaşıda genc.

mazotun yarısı
mazotun yarısı @Ep - 3 ay Önce

mazotun yarısı sizden yarısı bizden diyen hala tv ye çıkıp utanmadan oy istiyorsunuz ,,size evlatlarınız sen baba demiyormu onlarıda kendiniz gibimi yetiştirdiniz...binali yıldırım sözüm sana hala çıkıp oy istiyorsun akp ye be ne oldu mazotun yarısı destek çık açıkla ......efendin patronun olan seçmen soruyor ....biliyorsunuz demi seçmenin hizmetkarı olduğunuzu....yoksa birebirde seçmen ezilirmi konuşamaz soramazmı....böyle düşünüce faşistliktir bilyorsun değilmi..tır filosu sahibi tarımkredinin ihalesini almaya benzemez bu işler ..

Çiftçi
Çiftçi - 3 ay Önce

Mazot da yatlardaki kdv den olsun çiftçi üretime çevirsin

Fettah
Fettah - 3 ay Önce

Hasat zamanı gelsede, ürünleri bedava kapatıp, enflasyonu dusursek hesabı, ama bu girdileri kimse Ekim yapamaz... Yanılıyorsunuz, sizin algılarımız sokmuyor, çiftçi bitti, bitirenler de sermayeden oldu, onlar düşünsün.

Nurullah  TAÇ
Nurullah TAÇ - 3 ay Önce

Vatanını milletini seviyorsan bakan bey istifa et. Siz bakanlığı bitirdiğiniz gibi RTE verdiğin zarar ve yaptığın ihaneti Türkiye Cumhuriyetinde kimse yapmamıştır. Konuşmuş her söz yalan bitik

Çiftci
Çiftci - 3 ay Önce

Milli tarim projesi olmasin da

Ertugrul
Ertugrul - 3 ay Önce

Yılan hikayesine dönen hal yasasi vardi daha onu cikartamadiniz . Yasada komisyoncu kalkacak tüccar gelecek diyor zaten o yasa ciksin duzeltilmeden turk ciftcisi tamamen ölür koskoca bakanlik ciftcileri tuccarlarin onune yem diye atacak yahu şunu anlayin komisyoncu mali bizim adimiza satar tuccar ise direk kar amaci guderek mali ölü fiyata alir sizin çozum diye sundugunuz seyler ciftciligin dibine dinamit dosemektir kime konusuyoruz ki bahcelerde maydonuz gel bize bazi bazi

Ciftci
Ciftci - 3 ay Önce

Bakan bey masal dünyasına da el atmis


banner151