Tarım Bakanına galoş eleştirisi! 'Meğer Tarım Bakanı da giymiş!'

Polatlı’da düzenlenen 69’uncu geleneksel hasat bayramında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin galoşlu fotoğrafına tepkiler devam ediyor. Galoşlu fotoğraf sosyal medyada çok tartışılırken bir tepki de İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’tan geldi.  

Tarım Bakanına galoş eleştirisi! 'Meğer Tarım Bakanı da giymiş!'
banner200
banner217

Sosyal medya hesabından söz konusu galoşlu fotoğrafa tepki gösteren İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Meğer Tarım Bakanı da galoş giymiş!” eleştirisinde bulundu.

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu hatırlatan Yokuş, “Cumhuriyet kuruldu kurulalı Büyük Atatürk'ten bu güne hiç bir devlet yöneticisi tarlalara, tarım arazilerine ayaklarına galoş takıp girdiği görülmemiştir. Bu büyük bir görgüsüzlüktür! Halktan kopuştur. Etik değildir” dedi. 

Yokuş, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: 

"Meğer Tarım Bakanı da ayağına galoş geçirip Cumhurbaşkanı ile birlikte tarım arazisine girmiş. "Ayak kabımız toz olmasın" diye! Kimse ne var bunda dememeli! Ayıptır, saygısızlıktır. Allah aşkına aşağıdaki fotoğrafa bir bakınız. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tarım Bakanı Pakdemirli ile birlikte tarım arazisine giren hanımefendiler de var. Ne hikmetse onların ayağında galoş yok! İnanınız onların yani hanımefendilerin ayaklarında galoş olsaydı ben dahil kimse yadırgamazdı. Ama kardeşim tam tersi olmuş. Resme dikkatli bakınız ortalık da ne toz var ne bir şey hanımların ayakkabıları tertemiz .

Sakın "bütün meselelerimiz bitti de bunu mu mesele ediyorsunuz?" demeyiniz. Türkiye bir Tarım ülkesidir. Bugün nüfusumuzun çok az bir kısmı köylerimizde kasabalarımızda ve ilçelerimizde tarımla uğraşmaktadır. Benim gibi 60 yaşı devirmiş köyünden şehirlere gelmiş olan milyonlar var.

Bundan 50 yıl önce köy ve kasabaların nüfusu şehirlerden fazla idi. Cumhuriyet kuruldu kurulalı Büyük Atatürk'ten bu güne hiç bir devlet yöneticisi tarlalara, tarım arazilerine ayaklarına galoş takıp girdiği görülmemiştir. Bu büyük bir görgüsüzlüktür! Halktan kopuştur. Etik değildir"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 02:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum
Yorum - 1 yıl Önce

Bunu mesele etmiş sayın vekil, sorun konuşmak isterseniz bunu konuşun: 4 yıllık örgün eğitim mezunu ziraat fakültesi bitiren arkadaşlar işsiz gezerken, içerdeki laborantlari teknisyenleri devam mecburiyeti olmadan ziraat mühendisi yapmak sizin için mesele değil mi? Fakülte mi değersiz? Biz mi? Madem iki senede mühendis olunuyor millet neden dört sene okuyor? Yazık değilmi milletin emeğine zamanına?

Tabi
Tabi @Yorum - 1 yıl Önce

İşine gelmedi heralde soylesene 17 yaşında memur olduğunu niye söylemiyorsun. Sanki okulda her derse gidiyormuş gibi konuşma. Mesaiyi nasıl idare ediyorsun anlat hele sonra kalk cekememezlik de. Önce git oku herkes gibi dört yıl çeyrek mühendis

1
1 @Yorum - 1 yıl Önce

BU NE ÇEKEMEMEZLİK :)

ZİRAATÇI
ZİRAATÇI - 1 yıl Önce

Bu haberi yapan siz ve Sayın milletvekilini esefle kınıyorum. Sayın Yokuş seçim sonrası yapmış olduğu üslupsuz ve edep dışı hakaretlerini unutmuş, Cumhurbaşkanının galoşunu eleştiriyor. “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.” Atasözünü iyi anlayın. Sayın Yokuş’un partisi pkk ile elele giderken sesini çıkarmadan galoş eleştirisi yapmaya hakkı yoktur. Orada sergilenen traktör ve diğer gelişmeleri görmeden galoş eleştirisi yakışmış sizlere. Muhalefetin heykel açılımı gibisiniz. Programdan programa koşan, günde 3-4 saat uyuyan bir insana yapılacak en edepsizce eleştiridir. Yokuş otursun kendi yaptıklarına baksın. Edebini takınsın yerinde otursun.

Gercek zlraatci
Gercek zlraatci @ZİRAATÇI - 1 yıl Önce

Tarimdan anlamiyorsan sakin bu rumuzu kullanma. Ziraatcinin ozu topraktir

Hadi
Hadi @ZİRAATÇI - 1 yıl Önce

Hadi oradan yandaş yalaka...

Tarimciii
Tarimciii - 1 yıl Önce

Burokratlari tarimi bilse o sekilde cikmazlardi. Gerci ilahiyatcisi sosyolgu kaymakami acikogretim mezunu mimari...tarimda neyi duzelttide.

Himmet tosun
Himmet tosun - 1 yıl Önce

Atatürk, ün kayikdan inen yabancı bir başbakanın elinin yere değmesi sonucunda Atatürk ün bizim topraklar temizdir lafını hatırlatırım

Mestan Cengiz
Mestan Cengiz - 1 yıl Önce

Derhal bir “Halı Yayma Başkanlığı” kurulmalı ve her basılacak yere halılar döşenmeli, dağa, taşa, ormana, tarlaya, oraya buraya şuraya.... milletin balataları yandı, su döken lazım...

Kindarlar
Kindarlar - 1 yıl Önce

Cennetlik kindarlar....köyümü mahalle yaptınız sulak tarlaları arsa yaptınız neresimi denizli Güzelköy.... Pis kamyonlarının tarlalara kum taşıyor yol açıyorlar....bu tarlaları bitiren Denizli Belediyesi'nin kan gurubunu acilen ettirin.......kesin yeşildir.....kaz dağını deyilde 40 km uzağında 200000 deyilde 13000 ağacı kestik diye savunan kanı bozuk basın yandaş alçak basını da hain vatanhaini ilan ediyoruz...

Hüseyin UĞURLU
Hüseyin UĞURLU - 1 yıl Önce

Oldukça manidar bir haber türü, toçbir sen kaynaklı

.....
..... - 1 yıl Önce

Dost traktöre düşman ayağa bakıyor. Konunun askının çok uzağındasınız.


banner151

banner251