Tarım Bakanı yazılım ofisini ziyaret etti mi? 

Tarımdan Haber’in Tarım Bakanlığındaki sistem yazılımı ile ilgili Eylül ayında gündeme getirdiği bir iddiayı T24 yazarı Tolga Şardan dün köşesine taşıdı. Şardan, Bakan Pakdemirli’nin Tevfik Göksu’nun ağabeyi Ali Göksu’nun oğluna ait Başakşehir’deki yazılım ofisini ziyaret edip etmediğini sorarak, bu iddialara cevap verilmesi durumunda köşesinde yer vereceğini kaydetti. 

Tarım Bakanı yazılım ofisini ziyaret etti mi? 
banner282

Tarımdan Haber, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, Bakanlığın sistem yazılımı ile ilgili olarak Ak Parti’nin İstanbul siyasetinin önemli aktörlerinden olan bir isme yakın bir yazılım firması ile görüştüğüne yönelik iddiaları geçtiğimiz Eylül ayında gündeme getirmişti. Söz konusu bu iddiayı dün köşesine taşıyan T24 yazarı Tolga Şardan, şunları kaydetti:

"Sıra olayı aktarmaya geliyor.

Olayın takvimsel süreci, ülkenin batı bölgelerinde çıkan orman yangınlarından 1.5 – 2 ay önce.

Yani, haziran – temmuz dönemi.

Bir başka deyişle, Tarım ve Orman Bakanlığı'na ait internet sitelerine yönelik bilgisayar korsanlarınca (hacker'lar) siber saldırı gerçekleştirildiği iddia edilen günler.

İddia o ki; bilgisayar korsanları, bakanlığın bilişim sistemlerine yönelik gerçekleştirdikleri sanal saldırılar ile ülkenin tarım, gıda ve hayvancılık konularındaki tüm verilerini ele geçirdi.

Gerçi bakanlık, veri ve bilgi çalınma iddiasını kabul etmeyip "sistem kilitlendi" açıklamasını yapmıştı.

Özetle bakanlığın bilişim siteminde güvenlik açığı bulunduğu iddiasının dillendirildiği günler.

Kişileri, takvimi ve kısmen de olayın başını anlattıktan sonra konuyu Bakan Pakdemirli ve Başkan Göksu'ya yönelik ortak sorularla geliştirmeye çalışayım.

İşte sorular:

1. Bakan Pakdemirli, beraberinde Bakan Yardımcısı Işıkgece olduğu halde Tevfik Göksu'nun ağabeyi Ali Göksu'nun oğluna ait Başakşehir'deki yazılım ofisini ziyaret etti mi? Burada Ali Göksu ile görüştü mü?

2. Ofiste, Tevfik Göksu'nun avukat ağabeyi Ali Göksu ile görüşmesi dostluk çerçevesinde miydi? Yoksa bakanlıkça alımı yapılacak yaklaşık 1 milyar liralık güvenlik yazılımı ihalesi konusunu mu görüştü?

3. İhalenin sonucu ne oldu? Göksu ailesi, yazılım ihalesine nasıl bir katkı verdi mi? Katkı karşılığında herhangi bir maddi gelir elde etti mi? Yoksa aynı zamanda siyasi destek yaratacak bir ihale çalışması mıydı?

Bu konu, son dönemde Tarım ve Orman Bakanlığı koridorlarından yansıyanlar arasında.

Pakdemirli ve Göksu, üç soruya yanıt verirlerse Büyüteç bu yanıtlara açık olacak" 


Tarım Bakanlığında sistem yeniden mi yazılacak?Hacklenme sonrası şok iddia! Haberi için tıklayın... 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 00:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geveze 2
Geveze 2 - 5 ay Önce

Bu bakandan ve ayse her sey beklenir. Il mudurluklerindeki ihalelere danismanlari vasitasiyla mudahale eden bu bakan degilmi. Bakanligi turkcellcilerle dolduran bu bakan degilmi. Abisi fetocu olan bu bakan degilmi. Fetocu abinin kaynini bakanlikta yuksek maasli danisman yapan bu bakan degilmi. Merkezdeki ihaleleri siyasi Ikbali dogrultusunda yonlendiren bu bakan degilmi. ormanlarin yanmasina goz yuman bu bakan degilmi.. 10 makaM odasi kullanan bu bakan degilmi,. ailesinin her bireyine makam kullanan bu bakan degilmi.. cocuklari yesin diye ankaradan izmire devletin araciyla yumurta getirten bu bakan degilmi.. fetoculeri goreve getiren bu bakan degilmi daha 15 gun once ust gorsve getirdigi fetocu gorevden alinmasina ragmen hic bir sey olmamis gibi piskin piskin gezen bu bakan degilmi... Bunun gibi 100 olay daha yazabiliriz.. Illere atadigi fetoler, yolsuzluklar, talanlar, kadro isgalleri...

Geveze
Geveze - 5 ay Önce

Bakan ve Bakan yrd zaten is adami gibi..ozel sektorden yonetici atarsan sonucu bu olur

şemsi şems
şemsi şems - 5 ay Önce

seni hiç sevmedim sütoğlan babanı da sevmezdim