Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'den tam isabet ilk atama!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, işe Hayvancılık Genel Müdürlüğünden başladı. Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdoğmuş görevden alınarak yerine Salih Çelik getirildi. Yapılan bu görev değişikliği üretici örgütlerinde memnuniyetle karşılandı.

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'den tam isabet ilk atama!
banner282

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdoğmuş görevden alınarak yerine Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik atandı. Salih Çelik’in Hayvancılık Genel Müdürlüğüne atanması üretici örgütlerinde büyük memnuniyetle karşılandı. 
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ilk değişimi Hayvancılık Genel Müdürlüğünde yaptı. Uzun zamandır Hayvancılık Genel Müdürlüğü yapan Zekeriya Erdoğmuş görevden alınarak yerine Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik atandı.

HAYVANCILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE SEKTÖRÜ İYİ BİLEN BİR İSİM ATANDI

Hayvancılık Genel Müdürlüğüne sektörü iyi bilen bir ismin atanması üretici örgütlerinde büyük bir memnuniyetle karşılanırken, bu atama Bakan Vahit Kirişçi’nin yapılacak atamalarda liyakate dikkat edileceğinin de önemli bir işareti olarak yorumlandı. 

SALİH ÇELİK KİMDİR?

1966 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğan Salih Çelik ilk orta ve lise tahsilin memleketinde tamamladıktan sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu.

1990–1992 yılları arasında Ordu-Kumru Belediyesi’nde, 1992–1993 yılları arasında Erzurum-Uzundere İlçe Tarım Müdürlüğü’nde, 1993–1994 yılları arasında Erzurum-Tortum İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Veteriner Hekim olarak ve 1994–2001 yılları arasında Balıkesir-Ayvalık İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Hayvan Sağlığı ve Su Ürünlerinden sorumlu Veteriner Hekim olarak görev yaptı.

2001–2004 yılları arasında Kars İl Tarım Müdürlüğü’nde, 2004–2005 yılları arasında Uşak İl Tarım Müdürlüğü’nde Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü ve 2005–2011 yılları arasında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Salih Çelik,2011-2017 yılları arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, İdari İşler ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptı.

2017 yılından bu yana Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Dairesi Başkanlığı’nda Daire Başkanı ve 01 Mart 2017 tarihinden itibaren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak görev yaptı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2022, 15:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
adamın biri
adamın biri - 2 ay Önce

Bakandan beklentimiz hayvancılık genel müdürlüğünde ki hayvancılık ile ilgili eğitimi olmayan daire başkanını da görevden alarak yerine veteriner veya mühendis birini ataması

tarımcı
tarımcı @adamın biri - 2 ay Önce

Tarım Reformunun Luther'i ne zaman gelecek.

Adana
Adana - 2 ay Önce

Adananın vali oluru ile çalışan vekil müdürü ne zaman alınacak müjde bekliyoruz. Adam müfettiş raporu ile görevden alındı hâlâ görevde. Adam kıtlığı mı var.

Adams
Adams @Adana - 2 ay Önce

Adana'da devlet adami olanlara makam verildigi nerede gorulmus.

Urfa
Urfa - 2 ay Önce

Il müdürü ve enstitü müdürlerinden fetocu hainleri tez zamanda temizleyecegine ınanıyoruz

İsabetli karar
İsabetli karar - 2 ay Önce

Kesinlikle tam isabet. İnşAllah asil olarak atanır. Sahadan gelen sektörü bilen birinin atanması çok isabetli olmuş. Hayırlı olsun. Başarılar dilerim.

Sektor
Sektor - 2 ay Önce

Resmen haraca baglandik....su dayisi eski vekil olan tutun alkol kurumu baskanini gorevden alin derhal sektor nefes alsin

Kerim
Kerim @Sektor - 2 ay Önce

Pakdemirlinin en takin danismani su gumrukcu olan...bu kurumda hayli etkiliydi halen onun yamyam ekibi gorevde bu yamyamlar birgun kendini yiyecekler

Vettek
Vettek - 2 ay Önce

Tarim bakanlığında tarımsal eğitim almış alanında isi bilen personel göreve gelmeli. Yoksa tarim zorda. Ziraat fakültelerinin yaklaşık 20 bölümü var yani tarimin her alanıyla ilgili eğitim almış ziraat ci var veteriner var. Diğer eğitim konulu personel eğitimleri ile ilgili bakanlıklara gitsin. Bu ülke eğitimleri ile ilgili bir sürü yatırım yaptı. Bunlarda eğitim gördükleri alanda faydalı olsunlar.

kebab lover physical education teacher
kebab lover physical education teacher @Vettek - 2 ay Önce

Hayvancılık genel müdürlüğünde beden eğitimi öğretmeni daire başkanı var. Adam dükkan işletiyor işle alakası yok

İzmir
İzmir - 2 ay Önce

İzmir müdürünün de gidişini dörtgözle bekliyoruz. Adam yürürken arkasına devrilecek kasıntıdan

Segebe bsk. V.
Segebe bsk. V. @İzmir - 2 ay Önce

Abdullah Vural da kasıla kasıla arkasına devrilecek.

Ali
Ali - 2 ay Önce

Adana veteriner kontrol enstitüsü müdürünü de tez zamanda gönder sayın bakanım

Laborant-teknisyen kökenliler
Laborant-teknisyen kökenliler @Ali - 2 ay Önce

Etlik konturol. Enstütsündeki cevdet yaralıyıda alın.herkezi tehdit ete ete sindirdi.kaç kişiyle davalık.bıktık.bakanlıkta bunu korunyanları bile alın


banner151