Tarım Bakanı üretin dedi TİGEM üretemediği için ihaleye çıktı! 2 bin tonluk kepek ihalesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üretin dedi ama Bakanlığın ilgili üretim kuruluşu üretemediği için ihaleye çıktı. TİGEM'e bağlı Gözlü Tarım İşletmesi, 2 bin ton buğday kepeği yem hammaddesi alımı için ihale ilanına çıktı.

Tarım Bakanı üretin dedi TİGEM üretemediği için ihaleye çıktı! 2 bin tonluk kepek ihalesi!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğü, kepek alımı için ihaleye çıktı. Gözlü Tarım İşletmesi, 4 Ocak’ta yapılacak ihale ile 2 bin ton buğday kepeği yem hammaddesi alımı yapacak.

TARIM BAKANININ KEPEK EKİN TEKLİFİ TARTIŞMALARA NEDEN OLMUŞTU!

Bilindiği üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, kepek fiyatlarının artmasından şikâyetçi olan çiftçilere ‘kepek ekin’ önerisi uzun süredir tartışmalara neden olmuştu. Bu tartışmalar son günlerde yine gündemdeki tazeliğini koruduğu bir dönemde Bakanlığın ilgili kuruluşunun kepek alımı için ihale ilanına çıkması ilginç bir görüntü oluşturdu.

2 BİN TON KEPEK İHALE İLANI

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nün 2 bin ton buğday kepeği yem hammaddesi alım yapacak ihale ilanı şöyle: “İhale Açık İhale usulü ile yapılacak olup, istekliler teklif ettikleri bedelin % 3’ünden az olmamak üzere geçici teminat verecektir. Bu ihalede ihale kararlarına ait her türlü vergi, damga vergisi, karar pulu, resim, harç ve her türlü yasal ödemeler yükleniciye aittir. Teklif mektuplarının kapalı zarf içerisinde en geç 04.01.2022 günü saat 11.00’a kadar Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğü Genel Evrak Servisine vermeleri veya bu tarihte ele geçecek şekilde göndermeleri şarttır. Postadaki gecikmeler kabul edilmez. Geciken teklifler dikkate alınmaz. İhale aynı gün ve saatte GÖZLÜ TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ’ ihale salonunda yapılacaktır”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çağ
Çağ - 5 ay Önce

Tigemin şu an çok çok daha önemli gündemi ve önceliği var.. Öncelikle personelin yotube girişi, sonra insanların işe birbuçuk dakika geç gelip 2 dakika erken gitmesinin kuruma vereceği tahribat engellenmeye çalışılıyor.. Sigara içme süreleri halledip karara bağlandıktan sonra diğer çağdaş, günümüze uygun personel yönetim sistemleri uygulamaya alınacak ve sırada eş durumundan tayin edilecek bir kaç personelinde defteri dürüldüğü zaman işte ozaman üretim konuşulur.. Biraz sabır canım..... 1960,1970 lerde yaşanmadadığını fark etmeliler...

Tasralı
Tasralı @Çağ - 5 ay Önce

Taşrada çalışmayan tarlanın tozunu ahırın gubresini görmeyen yonetici olmuş. Orada koltukta oturmak burdaki bir tohumun yada bir kilo sütun vebalini üstünüzden almaz vebali büyük yukarıda Allah var varın siz düşünün gayri. İster kepek Ekin ister lor peynir.

Ne yapalim
Ne yapalim @Çağ - 5 ay Önce

Kurumun yapısı bozuldu taşeronlar kral öldü. Hepsi torpilli tasradakiler calissin bunlar keyif etsin eskiden merkezin mevcudu 250 civarında imiş simdi 550 ye yakın liyakatli ve torpilsiz herkes hakkıyla burda

Inandım
Inandım - 5 ay Önce

Her gelen içerken dışarıdan etrafındakilere unvan mevki makam verirse hısım akrabayı ise alırsa ne denir Allah yardımcımız olsun

emre
emre - 5 ay Önce

TİGEM'DEKİ HAYVANLAR YEM PAHALILIĞINDAN AÇ KALMIŞ'Kİ KEPEK İHALESİNE ÇIKMIŞLAR,DEVLET KENDİ ELİNDEKİNE BAKAMAZSA HAYVANCI NE YAPSIN.

Acaba
Acaba - 5 ay Önce

Ya işre bakanı dinneyiptekepek ekilmezse böyle ihaleyle almak zorundakalınır işte. Koskoca aaa bak an kebek ekindiye boşa dememiş...

banner151