Tarım Bakanı ucuz ette neden soruşturma izni vermedi? 3 bin ton etin bir ampul kadar değeri yok mu? 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, ucuz ette ortaya çıkan ve kamunun 100 milyon lira zarar etmesine neden olan hileli satışla ilgili olarak soruşturma izni vermemesi akıllara kamu malını korumak için geçmişte verdiği ampul örneğini getirdi. 

Tarım Bakanı ucuz ette neden soruşturma izni vermedi? 3 bin ton etin bir ampul kadar değeri yok mu? 
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Milli Gazete’nin ortaya çıkardığı ucuz etteki hileli satış sektörde büyük yankı uyandırırken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin soruşturmaya neden izin vermediği tartışma konusu oldu. 

Kamunun malını korumak için göreve başladığında odasındaki ampulü bile değiştirmediğini ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, ucuz ette patlak veren 100 milyon liralık skandalla ilgili olarak soruşturma başlatmaması eleştirileri de beraberinde getirdi. 

UCUZ ETTE 3 BİN TON ET KAYIP KAMUNUN ZARARI 100 MİLYON LİRA! HABER İÇİN TIKLAYIN

Vatandaşa daha ucuza et tükettirmek için 2017-2019 yılları arasında uygulanan ucuz et projesinde, Türkiye’nin önde gelen market zincirlerinin ESK’dan aldıkları indirimli etlerin tamamını satmayarak, menfaat sağladıkları ortaya çıktı. 3 bin ton et eksik satılırken, kamunun zararının 100 milyon lirayı bulduğu tahmin ediliyor. 

BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ ORTAYA ÇIKARDI AMA BAKAN SORUŞTURMA İZNİ VERMEDİ

Ucuz ette skandal hileli satışı, Bakanlık müfettişleri ortaya çıkarken, Bakan Pakdemirli, bununla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına soruşturma izne vermedi. Soruşturma izni verilmediği için burada kamu zararıyla ilgili hiçbir işlem yapılamayacak. 

Bakan Pakdemirli’nin geçmişte kamu malını korumak için odasındaki ampulü örnek verirken, ucuz etteki hileli satışla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talep etmesine rağmen soruşturma izni vermemesi, “3 bin ton etin kamu için bir ampul kadar değeri yok mu?” tepkisine neden oldu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 22:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 1 yıl Önce

Sayın bakan çok büyük yanlışlıklar yapıyorsunuz siz bulunmuş olduğunuz makama 19 yıldır bu partiye gönül vermiş canı pahasına mücadele etmiş üyesi delegesi tarım hayvancılık üretim yapan kesime aptal yerine koyamassınız bu millet kendisine yapılan yanlışların karşılığını geçmişte verdi gelecektede elbette verecektir, temennimiz odur ki sayın cumhurbaşkanımız bu ülkenin kaynaklarını bu şekilde heba edilmiş olduğunu bir gün görür sizlerden hesabına sorar ve sizede tarihe gömer

Nasıl versin
Nasıl versin @Osman - 1 yıl Önce

İsi yapan payitaht Abdülhamit oyuncusu bile oldu, görevden alınan bürokrat yönetim kurulu üyeliği kaptı.

osman
osman @Osman - 1 yıl Önce

siz aldığınız alacağınızı geçin dava hikayesini

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Bakan istifa et yada o etlerde tugu bitmemis yetim hakki var kendi ceb8nden ode...Bakanlikta yolsuzlar ayyuka cikmis durunda yillardi bakan yardimciligi yapanlar var kim tutuyor bunlari burda hangi derin gucler var

Ali dag
Ali dag - 1 yıl Önce

Bizim içinde tarım bakanının mercimek tanesi kadar değeri yok bilakis hakkimizi ezdirdigi için helal değil önce gidersek beliyoruz o giderse mezarda ayakta beklesin tüm hayvanla geçinmeye çalışan köylüyü

ÜRETİCİ
ÜRETİCİ - 1 yıl Önce

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YİYENLERDEN VE YEDİRENLERDEN HUZURU MAHŞERDE HESAP SORULACAK SANMASINLARKİ YANLARINA KALIR

İsrafil aydın
İsrafil aydın - 1 yıl Önce

Kıymetli tarımdan haber yetkilileri. Atalarımız tuz koktu derler nefir tuz koktu yani bu deyim denetim mekanizmasının yozlaşmasını ifade eden bir deyimdir. Bir olaydaki olumsuzluğu gidermesi gereken kişilerin da o olumsuzluğa karıştığını belirtir.başja söze gerek yok.bu yeterde artar bile.1 ampul değişmemek üzere gelip 100 milyon kamu zararına göz yumulması budur..tarımdan haber siz olnasanız bu haberleri duymamız imkansız.sağolun.

HDM
HDM - 1 yıl Önce

Hadi bu dünyada soruşturma izni vermedin ahirette ne edeceksiniz .

Bozok
Bozok - 1 yıl Önce

Yurt dışından tarım bakanı ithal edelim ülke acayip kar eder

Aksaray
Aksaray - 1 yıl Önce

Tıgem diye bir kurum var. 2 bin ton qyciçegi depoda yanmış, 10 bin dönüm bugday tarlada yanmış. 1500 tondan fazla tohumluk buğday sertifika alamamış çöp olmuş.. Bunların değeri asagi yukarı 15,20 milyon TL arası yapmazmı.. Ne olmuş.. Hiç.. Aynen devam..


banner251