Tarım Bakanı TMO'nun 2021 yılında yaptığı ithalatı açıklamaktan kaçındı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TMO'nun 2021 yılı için yaptığı ithalat rakamları ile ilgili Meclis'e bilgi vermedi. Bakan Pakdemirli, dış ticarete ilişkin verilerin TÜİK tarafından yayınlandığını kaydetti. 

Tarım Bakanı TMO'nun 2021 yılında yaptığı ithalatı açıklamaktan kaçındı!
banner282

CHP Milletvekili Cengiz Gökçel, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi. Gökçel, soru önergesinde Bakan Pakdemirli'den TMO'nun 2021 yılında yaptığı buğday, arpa başta olmak üzere ne kadar tarım ürünü ithalatı yaptığının bilgisini istedi. Yapılan ithalatın TL bazında miktarının da açıklanmasını isteyen Gökçel, yapılan ithalatın Türkiye'nin üretiminin yüzde kaçına geldiğinin de cevaplandırılmasını istemişti. 

BAKAN TÜİK VERİLERİNİ ADRES GÖSTERDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, soru önergesine verdiği cevapta, soruları yanıtlamayarak TÜİK verilerini adres göstermesi dikkat çekti. Bakan Pakdemirli, dış ticarete ilişkin verilerin TÜİK tarafından yayınlandığını kaydetti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2022, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 4 ay Önce

Sayın bakan hep kaçak dövüşüyor zaten.Elbet onun da zamanı gelecek,görevi devredecek.

Mehmet
Mehmet - 4 ay Önce

Fahis fiyat politikasiyla turk halki bu bakan uzerinden soyuluyor...o yuzden gorevde tutuluyor kimsenin aklina gelmiyor bu kadar basarisiz bakan niye halen gorevde diye otobanlarin butce acigi nerden karsilanaxak ulkede muhalefette yok cikip bakan hakkinda kimse konusmuyor

Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Seçimleri zaten kaybedicekler ozaman herşey ortaya çıkacak elbet hesap soran biri çıkacak doğru yaptılarsa mükâfatını alır yanlış yaptılarsa cezasını bulur patron millettir son sözü. O söyler

Gülay van
Gülay van - 4 ay Önce

Yolsuzluk ve fetö bakanlıkta cirit atıyor. Bakan kim ki dilimi bozmak istemiyorum. Yunanistan ın bakanı desek daha iyi olur.