Tarım Bakanı süt üreticisi ve besiciyi çiftçi olarak görmüyor mu?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, “Türkiye’de bu sezon itibarıyla ‘ben zarar ettim’ diyen çiftçi yok, olmaması gerekir” şeklindeki açıklamalarına tepkiler çığ gibi büyüyor. Özellikle hayvancılıkla uğraşan besici ve süt üreticisi, “Bakan bizi çiftçi olarak görmüyor mu?” tepkisinde bulundu. 

Tarım Bakanı süt üreticisi ve besiciyi çiftçi olarak görmüyor mu?
banner200

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, ve TÜSEDAD Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalarda artan yem fiyatlarından dolayı süt üreticisinin zararına üretim yaptığını ve acilen süt fiyatlarının artırılmasını talep etmişlerdi.  Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret ederek, “Üreticilerimiz üretimi bırakıyor, hayvancılığı bırakıyor, yerlerini yurtlarını terk ediyor” uyarısında bulunmuştu. 

TÜSEDAD: BIÇAK KEMİĞE DAYANDI ÇİFTÇİ ÜRETMEK İSTEMİYOR!

TÜSEDAD Yönetim Kurulu da yaptığı açıklamada, çiğ süt fiyatının 1 Kasım itibariyle 3.20 liradan 3.90 liraya, süt prim desteğinin de 40 kuruşa çıkarılmasını talep ederek, “bıçak kemiğe dayandı. Bu şartlarda çiftçi üretmek istemiyor” açıklamasında bulunmuştu. 

BAKAN ÇİFTÇİDEN BİHABER! 

Süt üretici ve besici zararına üretim yaptığı bilindiği halde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, “bu sezon itibariyle ‘ben zarar ettim’ diyen çiftçi yok, olmaması gerekir’ şeklinde bir açıklamada bulunması, çiftçiden ve sahadan ne kadar kopuk olduğunu gözler önüne serdi. 

BAKAN YAPTIĞI AÇIKLAMADAN HABERİ YOK!

Diğer yandan Bakan Pakdemirli, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada karkas et fiyatı maliyetinin 45 lira civarında olduğunu ancak besicinin hayvanını 43 liradan kestirdiğini belirterek, besicinin yaptığı zararı itiraf etmişti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
A.vur
A.vur - 3 hafta Önce

Adı üstünde bakan sadece bakıyor

Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

Anlatı lanlarin hepsi masal anlatyorlar ne tarla kaldı nede hayvan verdiler şirketlere de görelim çiftçi ligi.

Cevdet
Cevdet - 3 hafta Önce

Böyle ülke yönetmekte çocuklar bunlardan daha iyi yöner tek başlarına iktidardalar köylüye çiftçiye hiç bir faydaları yok başımızda bunlar olmasın biz bunlardan çok daha iyi yaparız ülkemize bunu yapanların Allah bin kere belalarını versin

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 3 hafta Önce

Zarar eden çiftçi deyilde, acaba ithalatçı lobisimi. Yazıklar olsun, yuh size. Sandıkta görüşürüz.

Osman
Osman - 3 hafta Önce

İyide zaten çiftçiyide çiftçi olarak görmüyorlarki???

Remzi  SAĞLAM
Remzi SAĞLAM - 3 hafta Önce

Kendisi ve ekibi alışmıs görür mü.

Ahmet Aygül
Ahmet Aygül - 3 hafta Önce

Şu anda millet buğday arpa ekecek elinde avucunda yok. Bu devlet mazot gübre desteğini neden geciktiriyor?

Ali dag
Ali dag - 3 hafta Önce

Kaç milyon süt üreticisi var herkesin bu sitelere girecek durum bildiricek telefonu var bu duyarsizlikla bize az bile yapılan

banner151

banner251