Tarım Bakanı Pakdemirli: Üreticiyi memnun edecek taban fiyatlar açıklayacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni hasat sezonuna girerken alım fiyatlarının açıklanacağını belirterek, "Üreticimizi memnun edecek fiyatları açıklayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

banner255
Tarım Bakanı Pakdemirli: Üreticiyi memnun edecek taban fiyatlar açıklayacağız
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, çevrimiçi olarak düzenlenen toplantıda Tarım Orman İl Müdürleri ve Orman Bölge Müdürleri ile bir araya gelerek geçen yıla ait performansları değerlendirdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sonrasında hem desteklerde artış, hem de etkin müdahale alımlarını birlikte uyguladıklarını ifade eden Pakdemirli “Son 3 yılda tarımsal destekleri yüzde 65 artışla, 24 Milyar Liraya çıkardık. Pamuk pirim desteğini yüzde 37,5 artışla, 1 Lira 10 kuruşa; Ayçiçeği primini yüzde 25 artışla, 50 kuruşa çıkardık. Bu yılki gübre desteğini Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yüzde 100 artırdık. Bitkisel üretim desteklerinin yüzde 50’sinden fazlasını ilk 4 ayda ödedik. Müdahale alımlarında ise üretici dostu politikalar yürütüyoruz ve bunu da müdahale kurumlarımızı, zarar ettirmeden yapıyoruz. Bu yıl da yeni hasat sezonuna girerken, yine alım fiyatlarını açıklamaya başlayacağız. Dünyadaki ve ülkemizdeki piyasaları yakın şekilde takip ederek, üreticimizi memnun edecek fiyatları açıklayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 2 hafta Önce

Bugün 4 mayisda Hola da Amsterdam borsasinda bugday tonu 240€ islem göruyor. Yani kg fiyati 2,4 tl

Hangi ulkenin bakani bu?
Hangi ulkenin bakani bu? - 2 hafta Önce

Sen hangi ulkede yasiyorsun ne taban fiyati. Uyan uyan ulke genelinde kuraklik var ekinler öldü. Bir tarım bakanının tarımdan kuraklıktan haberi olmazmı ya. Bırak git boşyere meşgul etme koltuğu.

Köylü
Köylü - 2 hafta Önce

Doğru gübre desteği sekiz liradan onaltı tl oldu ama gübreler ne oldu sayın bakan verdiğin gübre parası dört kğ gübre ediypr köylüyü bitirdiniz hayvancıyı birirdiniz

Ciftci
Ciftci - 2 hafta Önce

Süt e verilen fiyat ortada .söylenen başka uygulanan başka size nasıl guvenelim

Gübre 100 de yüz arttı
Gübre 100 de yüz arttı - 2 hafta Önce

Taban fiyatlar 100 de 100 artı refah payı verilecekse konuş,,boş boş konuşma

Ali dag
Ali dag - 2 hafta Önce

Süt üreticisinin can cekistigini göremeyecek kadar kormusun be adam

Çiftçi
Çiftçi - 1 hafta Önce

Verim olduğu yıllarda o kadar komik fiyatlara alım yaptinizki bolluk senelerinde bile eksiye düştük. Esnafa ve kooperatife borcum aldı başını gitti. Ekinler de zaten don kesiği vardi yetmedi bide kuraklık. Bu saatten sonra kilosuna 5 TL verseniz ne olacak. Çiftçinin bedduası üzerinizde....

Bitik
Bitik - 2 hafta Önce

Tarımdan haber neden ayçiçek primlerini dile getirmek istemiyorsunuz acaba

banner151

banner251