Tarım Bakanı Pakdemirli'nin gayri resmi danışmanı yine gündemde!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin gayri resmi danışmanı Selen Kocabaş, yine gündemde!

Tarım Bakanı Pakdemirli'nin gayri resmi danışmanı yine gündemde!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 25-27 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan “İslam İşbirliği Teşkilatı 8. Gıda Güvenliği ve Tarımsal Kalkınmadan Sorumlu Bakanlar Konferansı organizasyonu” için yaptığı ihale ilgili gündeme gelen iddialar, Bakan Pakdemirli’nin gayri resmi danışmanı Selen Kocabaş ismini yeniden gündeme getirdi. İhalenin iptal edilmesine neden olan şikayeti yapan firma ile Selen Kocabaş’ın bağlantılı olduğuna yönelik iddialar, söz konusu ihale sürecini daha da şaibeli hale getirdi. 

SÖZ KONUSU ÇİFTÇİ OLDUĞUNDAN NEDENSE BU KADAR SERİ KARARLAR ALINMIYOR!

Çiftçiyi ilgilendiren konularda Bakanlık bu şekilde seri bir işlem yapmazken, konu rant ve ihale olunca çok hızlı kararların alınması manidar bulunuyor. 

NE OLMUŞTU?  

Tarım ve Orman Bakanlığı,  25-27 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan “İslam İşbirliği Teşkilatı 8. Gıda Güvenliği ve Tarımsal Kalkınmadan Sorumlu Bakanlar Konferansı organizasyonu” için açık ihale düzenledi. İhaleye 11 istekli firma teklif sundu. Horizon firması 3 milyon 342 bin 740 liralık teklifle ihaleyi kazandı ancak, fiyat itibariyle 5. sırada bulunan başka bir firma şikayette bulundu. Bunun üzerine gerekçe gösterilmeden ihale iptal edildi.

Daha sonra tekrar ihale açan Bakanlık, bu kez ilk kazanan Horizon firmasını ihaleye davet etmedi. Yeniden yapılan ihalede  5 milyon 400 bin liralık teklif sunan ALTUS firmasına verilmişti. İhalenin iptal edilmesine neden olan söz konusu firma ile Bakan Pakdemirli’nin gayri resmi danışmanı olan Selen Kocabaş’ın bağlantılı olduğuna yönelik iddialar ise bu ihale sürecini daha da şaibeli hale getirdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 14:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülke tarımının geldiği nokta
ülke tarımının geldiği nokta - 1 ay Önce

Tunç kaya isimli yorumcu senin bu konuyla ilgin ne? çıkarın mı var? birde 5 milyon liraya yapılacak iş ne? ülke tarımını mı kurtaracak. ihale iptal edilip hangi AKP millet vekilinin şirketine verilmiştir? ayrıca 3,5 milyon fiyat veren firmanın teklifi kabul edilmeyip, 5 milyona verilmemiştir? bu iddianın muhatabı belli sen bu iddianın muhatabı mısın? anlamadım.

Tunc kaya
Tunc kaya - 1 ay Önce

Tamamen yalan haber böyle şeyleri nereden bulup nasıl uyduruyorsunuz paralel gazeteciler yine iş başında böyle konu ile alakasız kişileri bulup iş ceviriyorlar diye yalan haber yapıp iş yapanlara engel olmak amacınız

bu kim
bu kim @Tunc kaya - 1 ay Önce

oğlum senin gibi yalakalar işte böyle

Üretici
Üretici @Tunc kaya - 1 ay Önce

Bu cesareti nerden bulabiliyorlar. Yalana tazminat öderler. Ellerinde delillerimi var. Bakan beyy neden yalanlamıyor. Yoksa la sedat mı işin içinde.

Yasin TURAN
Yasin TURAN - 1 ay Önce

Tarım ve Orman Bakanı kim bu ülkede bilen varsa yazsın, öğrenmek istiyorum.

selam
selam - 1 ay Önce

selen hanımın

banner151

banner251