Tarım Bakanı Pakdemirli çiftçiye teşekkür etti!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türk çiftçisinin bıkmadan, usanmadan, yorulmadan ekmeye, biçmeye devam ettiğini belirterek, "Buradan bütün çiftçilerimize teşekkür ediyorum, ellerine emeklerine sağlık" dedi. 

Tarım Bakanı Pakdemirli çiftçiye teşekkür etti!
banner200

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen Lisanslı Depoculuk Değerlendirme Toplantısı'na konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, lisanslı depoculuk sisteminin, ilk lisanslı deponun kuruluşunun üzerinden geçen yaklaşık 10 yılda sağlanan destek ve teşviklerle giderek büyüdüğünü ve geliştiğini söyledi. Özellikle son 3 yılda hem lisanslı depo şirketi sayısında hem de kapasitede büyük artışların meydana gelidğini belirten Pakdemirli, lisanslı depo şirketi sayısının 38'den 3,3 kat artarak 126'ya, lisanslı depo kapasitesinin ise 1,8 milyon tondan 4 kat artışla 177 noktada toplam 7 milyon tona ulaştığını bildirdi.

ÇİFTÇİYE TEŞEKKÜR ETTİ

Türk çiftçisinin bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, ekmeye, biçmeye ve hasadını yapmaya devam ettiğini vurgulayan Pakdemirli, şu değerlendirmede bulundu: "Çiftçilerimizin bu gayretlerinin sonucunda, 2020 yılında toplam bitkisel üretimimiz, bir önceki yıla göre 7 milyon ton artışla 124 milyon tona ulaşarak Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. Buradan bütün çiftçilerimize teşekkür ediyor, 'Ellerine, emeklerine sağlık' diyorum. Lisanslı depoculuk sistemi sayesinde çiftçimiz depo masraflarından kurtularak, ürünleri güvenli, sigortalı ve sağlıklı şekilde modern depolarda muhafaza ederek saklıyor. Böylece, hasat döneminde arz yığılması nedeniyle oluşan fiyat düşüşlerinden daha az etkilenen çiftçimiz, lisanslı depolardaki ürününü sonraki aylarda daha yüksek fiyattan satma imkanına kavuşuyor. Hırsızlık, yangın, sel gibi doğal afetlere karşı mahsulünü koruma altına alarak hiç endişe duymadan üretmeye devam ediyor."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 21:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gunes ciftci
Gunes ciftci - 11 ay Önce

Senin ve senin baskanina ragmen ekiyoruz evet ama senin icin degil, bizim icin degeri olan hayvanlarimiz icin ekiyoruz. Sizin tun engellerinize ragmen ekiyoruz.

çiftçi
çiftçi - 11 ay Önce

gölge etme yeter, gübreye yüzde seksen bir yılda zam gelmiş, ekin diyor. bakanı görünce .aglıyorum battık.

Adalet
Adalet - 11 ay Önce

Arkadaş bir insan bu kadar pişkin nasıl olur anlamı yorum resmen dalga geçiyor insanlarla

Aha yine başladı
Aha yine başladı - 11 ay Önce

Geçen senede gaz verdi böyle

mustafa
mustafa - 11 ay Önce

dogru söylüyor çünkü bizim gibi bi enayi zor ele geçer

Ali dag
Ali dag - 11 ay Önce

Biz maalesef hakkımız haram ediyoruz nolcak şimdi

Ciftci
Ciftci - 11 ay Önce

Biz size teşekkür edemiyoruz cünkü hak etmiyorsunuz millet ekinlere gübre atacak gübre hem çok pahalı hem piyasada yok.... Ciftci üretiyor emeğinin karşılığı yok Rus çiftçisine Bosna çiftçisine aman diyeceğinize birazcık yerli çiftçiye kafa yorun .girdiler bu kadar pahalı iken nasıl üretim yapabiliyorlar diye

Üretici
Üretici - 11 ay Önce

Gerçek ten sayın bakan doğru söylüyor zararına yıllardır üretim yapan çiftçi hala üretiyor


banner151

banner251