Tarım Bakanı kravat hediye etmek yerine bunu yapsaydı daha güzel prim yapardı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin milletvekillerine yaptığı pahalı kravat hediyesi tepkilere neden olurken, bir takipçimiz Bakan Pakdemirli'ye dikkat çeken bir göndermede bulunarak, "Bakan zaten tuzu kuru olan vekillere böyle bir jest yapacağına her ilimizden ihtiyacı olan 7-8 çiftçimizi bulsa da onların traktörlerinin depolarını doldursaydı daha güzel prim elde ederdi” dedi. 

Tarım Bakanı kravat hediye etmek yerine bunu yapsaydı daha güzel prim yapardı!
banner200

ÖZEL HABER/Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin milletvekillerine doğum günü hediyesi olarak gönderdiği 499 liralık pahalı kravat hediyesi farklı tartışmaları beraberinde getirdi. Yüksek faizden dolayı katlanan kredi borçlarını ödeyemedikleri için icralık olan çiftçilerin haftalardır bekledikleri borçların yapılandırılmasıyla ilgili bir çözüm üretilmezken, milletvekillerine ünlü bir markanın kravatlarının hediye olarak gönderilmesi yaşanan çelişkiyi de gözler önüne serdi. 

HEDİYE KRAVATLA İHTİYAÇ SAHİBİ 600 ÇİFTÇİNİN DEPOSU DOLDURULABİLİRDİ!

Tarımdan Haber takipçi, hediye kravat üzerinden dikkat çeken bir hesap yaparak Bakan Pakdemirli’ye göndermede bulundu. ‘Türkcell’den yolu geçmeyen Tarım Bakanlığından iş alamıyor!’ haberinin altına konuyla ilgili bir yorum yapan takipçimiz, Bakan Pakdemirli’nin milletvekillerine hediye ettiği kravat için ödeyeceği 241 bin lira ile yaklaşık 600 çiftçinin traktörün deposunu doldurabileceğini belirterek, “Sn Bakan zaten tuzu kuru olan vekillere böyle bir jest yapacağına her ilimizden ihtiyacı olan 7-8 çiftçimizi bulsa da onların traktörlerinin depolarını doldursaydı daha güzel prim elde ederdi diye düşünüyorum” dedi. 

TARIM BAKANINA DA BU YAKIŞIRDI!  

Takipçimiz, yaptığı yorumda şunları kaydetti: “Sn Bakan 483 vekile 499 TL değerinde doğum günü kravatı hediye edecekmiş. Hanım vekillere göndereceği fular karı hesaba katmayalım. Toplam tutar 483x499=241.017 TL. Ortalama bir traktörün deposunun ortalama 60 litre olduğunu ve mazotun 6.70 TL olduğunu varsayalım. Bir depo 6.70x60=402 TL ye dolar. Bakan Bey'in kravata harcayacağı para ile 241.017/402=599,5 adet yaklaşık 600 adet traktör deposu doldurulur. Türkiye’de 81 il olduğuna göre bu para ile her ilimizden 600/81=7,4 adet traktörün deposu doldurulabilir. Sn Bakan zaten tuzu kuru olan vekillere böyle bir jest yapacağına (muhtemelen koltukta kalmak amacıyla yapılan bir jest) her ilimizden ihtiyacı olan 7-8 çiftçimizi bulsa da onların traktörlerinin depolarını doldursaydı daha güzel prim elde ederdi diye düşünüyorum. Tabi ki kendi cebinden karşılamak kaydı ile. Bir ülkenin Tarım Bakanına yakışan da bu olurdu. Kalın sağlıcakla...”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 14:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tabi ki bu Bakan Bey'in tercihi, ama;
Tabi ki bu Bakan Bey'in tercihi, ama; - 7 ay Önce

Bakan beyden ziyade yanında bulunan danışmanların Bakan Beyi böyle bir projeye yönlendirmeleri gerekirdi. Danışmanlar düşünebilselerdi böyle bir projeyi, bir nebze de olsa Sn Bakanın çiftçilerimizin gönlünde taht kurmasına vesile olurlardı. Adam oturmuş hesabı yapmış böyle olsaydı daha iyi olurdu diye ortaya koymuş. Tebrik etmek lazım. Gönüllere de dokunabilme yeteneğine sahip düşünceleri olan danışmanlar ile de çalışabilmeniz dileğiyle Sn Bakanım.

hayırlısı
hayırlısı - 7 ay Önce

davul dengi dengine calarmiş neyapalım köylü milletin vekili değil efendisi olduğu icin demek gerek mi görülmemiş veya layıkmı görülmemiş HAYIRLISI.....

Aykut seçkin
Aykut seçkin - 7 ay Önce

Helal olsun Bekir pakdemirli götür ne varsa götürün hep birlikte.nasıl olsa bu ülkenin üreticisi tarımla uğraşan kesimi çok çok çalışır az az kazanır,böyle gelmiş böyle gider.götür..... Bekir pakdemirli götür bizler 40 derece sıcaklıkta bokun çamurun eksi soğun altında ailecek çocuğumuzun evlatlarımızın geleceğini sizler gibi hak yiyenler yüzünden üç yıldır faizler ve yüzde yüzlere geçen girdi maliyetleri yüzünden hepimiz battık, üreticiye gelince zar zor desdek verirsiniz onunda bir kısmını kesinti yaparsanız ama sizler götürün lúx yaşayın ucuz bile kıravatlar yakışmamış sayın bakana, bizlere gelince hiic.. dert etmeyin sayın bakan bizler iyiyiz hiç sıkıntımız yok özellikle sizin göreve geldiğinizden bu yana rekor gelir elde ediyoruz zaten Avrupa'da birinciyiz hiç birimizin borcu yok sattığımız ürettiğimiz ürünlerden çok kazanıyoruz siz rahat olun önümüzdeki dönemde hep birlikte bütün oylarımızı özellikle senin için
bu iktidar partisini vereceğiz çünkü üstümüzde çok emeğiniz var

deniz
deniz - 7 ay Önce

Demekki halkin bakani degil..menfaat gruplarinin bakani oldugu burdan cikiyor..

Çiftçi
Çiftçi - 7 ay Önce

Kendi takımını kurdu bakanlıkta,

Yanına aldığı ışıkgece de Tigem de genel müdürken, carfursa nın ne kadar amiri müdürü varsa, metro pazarlamanın ne kadar amiri müdürü varsa Tigemin bütün eşantiyonları oralara gitti, yüz binlerce liralık Devletin parasını heder etti, y

yilmaz
yilmaz - 7 ay Önce

Sayin Cumhurbaskanimiz Bakana bunun hesabini derhal sormali...veya gorevden almali yoksa Ak Partiye zarar vermeye basladi..

banner151

banner251