Tarım Bakanı iki yıldır Bakanlığa uğramıyor! Bakan yardımcıları bile yüzüne hasret!

Tarım ve Orman Bakanı ama iki yıldır Bakanlığa uğramıyor! Bakan Yardımcıları dahi 'Bakanlıkta Bakanın yüzünü göremiyoruz' diyerek bu durumdan muzdarip!

Tarım Bakanı iki yıldır Bakanlığa uğramıyor! Bakan yardımcıları bile yüzüne hasret!
banner200

ÖZEL HABER / Kamu malına karşı olan hassasiyetini belirtmek için 2018 yılında katıldığı bir televizyon programında Tarım ve Orman Bakanlığındaki makam odasındaki ampülü bile değiştirmediğini belirten Pakdemirli'nin 7 ayrı makamının bulunduğu ortaya çıktı. Pakdemirli, 7 makam odasından ağırlıklı olarak ikisini kullanırken, asıl görev yeri olan Tarım ve Orman Bakanlığındaki makamına ise 2 yıldır uğramadığı kaydediliyor. Pakdemirli, ağırlıklı olarak kışın Orman Genel Müdürlüğündeki makamını, yazın ise Atatürk Orman Çiftliğindeki makamını kullanıyor. Bakan Yardımcıları ve Genel Müdürler ise sadece bir program olursa Bakanın yüzünü görebiliyorlar. 

7 MAKAMLI BAKAN!

T24 yazarı Tolga Şardan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 7 makam odasının bulunduğunu gündeme getirirken, bu makam odalarını şöyle sıraladı; 

"Aldığım bilgilere göre, Pakdemirli’ye ait makam katlarından ilki iki bakanlığın birleşmesinden önce Tarım Bakanı makam odası olarak kullanılan makam. Eskişehir Yolu’ndaki binada bulunuyor bu makam.

İkinci makam odası veya katı olarak tanımlayabileceğimiz adres Eski Orman Bakanı makam odası. İki bakanlığın birleşmesinden önce Eski Bakan Veysel Eroğlu, uzun yıllar kullandı bu mekânı.

Pakdemirli’nin sahip olduğu üçüncü makam katı Orman Genel Müdürlüğü binasında. Söğütözü’nde AKP Genel Merkezi’nin hemen arkasındaki yerleşkede bir makam katı var Pakdemirli’nin.

Pakdemirli’nin makam katı olarak kullandığı bir başka mekân ise, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) binasında. Bakan Bey, yakın çalışma ekibiyle zaman zaman burada çalışıyor.

Geldik beşinci makam odasına. Pakdemirli’nin beşinci makam odasının Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nda (TKDK) mevcut olduğu ifade ediliyor.

Altınca makam Atatürk Orman Çiftliği yerleşkesi içinde. Kaynaklar, Atatürk Orman Çiftliği içinde Bakan Konutu olarak kullanılan binanın “makam katına” dönüştürüldüğünü belirtiyor.

Ve en son yedinci makam, Anadolu Bulvarı üzerinde yeni inşa edilen Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü binasında. Bina henüz tamamlandı. Bakanlık kaynaklarından gelen bilgilere göre, binada bir kat Bakan Bey’in makamı için tefriş ediliyor, dayanıp döşeniyor” 

BAKAN YARDIMCILARI DAHİ RAHATSIZ! 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 7 ayrı makamı bulunsa da asıl görev yeri olan Tarım ve Orman Bakanlığındaki makamını yaklaşık 2 yıldır kullanmadığı kaydediliyor. Bu durumdan Bakan Yardımcıları dahi şikayetçi olurken, “Bakanlıkta Bakanın yüzünü göremiyoruz” diyerek rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. 

MEVSİMLERE GÖRE MAKAM ODASI KULLANIYOR! 

Bakan Pakdemirli’nin makam olarak ağırlıklı olarak Atatürk Orman Çiftliğinde makam katına dönüştürülen yerle, Orman Genel Müdürlüğündeki makamını kullandığı kaydediliyor. Pakdemirli’nin kışın Orman Genel Müdürlüğündeki makamını tercih ederken, yazın da Atatürk Orman Çiftliğindeki makamını kullandığı ifade ediliyor. 

KAMU MALINA OLAN HASSASİYETİNİ BÖYLE ANLATMIŞTI: ODAMDAKİ AMPÜLÜ BİLE DEĞİŞTİRMEDİM! 

Diğer yandan Pakdemirli, Bakanlığının ilk yılında bir televizyon programında yaptığı konuşmada kamu malına karşı olan hassasiyetini belirtmek için "odamdaki ampülü bile değiştirmedim" demişti. Pakdemirli'nin kamu malına karşı olan hassasiyetinden dolayı makam odasındaki ampülü bile değiştirmediğini belirtirken, diğer taraftan Bakanlığın bağlı kuruluşlarının her birinde ayrı makam odalarının tahsis edilmesi yaşanan çelişkiyi de gözler önüne seriyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Agah var
Agah var - 1 hafta Önce

Devir israf devri millet aç gezerken

Üretici
Üretici @Agah var - 1 hafta Önce

Namazda gözü niyeti olmayanın Ezanda kulağı olmazmış. Bizdaha çok sürünürüz...

Geveze
Geveze - 1 hafta Önce

Ee adam malzememi versin bakan yardimcilarina sabikali danismanlariyla toplanti yapiyordur

Utandim okurken yorumlari
Utandim okurken yorumlari - 1 hafta Önce

İki tane yalaka, dalkavukluk yapmayi o kadar ilerletmis ki, birisi sahada olmak suc mu demis birisi de bakani tebrik etmis. Resmi araclarla dolasmaktansa bu 7 makam katini savunmua guya... Yalakanin hasi efendisi yellenince derin nefes alandir derlerdi ama bu kadarini da gormemistim

Teyit edilerek öğrenilebilir.
Teyit edilerek öğrenilebilir. - 1 hafta Önce

Makam ve makam hizmetlerinde çalışan şoför sekreter çaycı hizmet personeli arkadaşlarımızdan, mal ve hizmet alımı yapan muhasebe birimi personeli arkadaşlarımızdan tarafsızlığını teyit ederek bilgi alımı sağlanabilirse çok önemli bilgi ve veriler meydana çıkar. Harika olur. Çoğunun ne kadar olduğu meydana çıkar.

Elvan
Elvan - 1 hafta Önce

Allah bunlara cehennemindede yedi makam hazirlar insAllah. Haram zikkim olsun. Harun olmaya geldiler hepsi, tum teskilatlarinin her ferdi, bakanlari danismanlar, mutehitleri evlerindeki kedilerine varana kadar KARUN oldular. Bunu millet goruyor. Hele bu bakan iyice zivanadan cikti.. Belediyelerde olanlar ise insanin icini yakiyor. ELBET ALLAH hepsinin hakkindan gelir.7 makami nerde gormus bu acaba. Kardesi fetocu icerde. Bu nasil bir duzen yarabbi..

nazlı
nazlı @Elvan - 5 gün Önce

amin

Şu kadar yeterlimi eksiği var fazlası yok.
Şu kadar yeterlimi eksiği var fazlası yok. @Elvan - 1 hafta Önce

Allah'ım bağışlasın onlar masum 4 çocuğu var her çocuğun en az bir makam şoförü. Evinde devletin maaşını ödediği en az 10 hizmet personeli.
Danışmanım diye ortada gezen ne oldum delisi, ne olduğunun farkında olmayan obur azman Allah'ım bunlara vicdanı utanmayı koymayı unutmuş, bunlara ayrı ayrı hizmet eden şoför ve hizmet personeli bu danışman sürüsünden bin katlı kaliteli. Bunlara hizmet etmek kendini bilen ADAM gibi adam bay ve bayan kardeşlerimize ayrı bir zulüm. Vesselam tuz koktu.

Haci murat
Haci murat - 1 hafta Önce

'' Bir yerim diyenden birde yemem diyenden kork'' bunu kim soylemis atalarimiz.. Ben bu bakani illere gittigi ziyaretlerde devletin minubusleriyle hediye tasittigina șahidim.. Neler neler ceyizler gidanin her cesidi ev esyasi.. Say say bitmez.. Bunlar aciktan yapilanlar birde danismanlari uzerinden tarim krediden goturulen mallar var.. ALLAH bildigi gibi yapsin.. Kimin bir zerre hakki varsa burnundan gelsin.. Baska bir sey diyemeyecegiz.. Ampul degistirmiyormus.. Herkes herseyi biliyor..

Babür bey
Babür bey - 1 hafta Önce

sahada olmak suç mu

Üretici
Üretici @Babür bey - 1 hafta Önce

Sahada olmamı yok sa kocaman odalarda olmamı demek sahada hiç odayok barajlar vesaire odalara. yapılıyor. Dostlar alış verişte görsün de desteklemekte şartsız ita at bu olmalı.

ne var bunda...
ne var bunda... - 1 hafta Önce

Bu kurumlar farklı farklı görev alanları olan kurumlar. DSİ deki konularla DSİ'de, Orman Genel Müdürlüğü'ndeki konularla orada bürokratlarla istişare etmesi gayet doğal. Onlarca bürokratın Eskişehir yolu üzerindeki makama gelmek için resmi araçlarla Ankara içinde dolaşmasındansa, tek bakan ve korumalarının ilgili kuruma gitmesi daha mantıklı. Bakan Beyi bu konuda tebrik ediyorum. Başarılar.

Üretici
Üretici @ne var bunda... - 1 hafta Önce

Demek şartsız itaat bu olmalı yanlışa yanlış bile dememek.. Zaten buza ana kadar değişik kurumların toplantıları mağaralarda yapılıyordu.

Al birini vur ötekine
Al birini vur ötekine @ne var bunda... - 1 hafta Önce

Her bir makamında ayrı ayrı personel istihdam ediliyor. Ayriyaten bakan bey nerede olacaksa oraya hurra birçok hizmet personeli bunları taşıyan araç şoför. Ayrıca bakan bey ve ailesine sizce kaç tane şoför ve evine hizmet eden personel vardır. ?


banner151

banner251