Tarım Bakanı gübre tepkisi: Bizimle dalga geçmeseniz artık! 

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Tarım Kredi Kooperatiflerinin Can gübreyi piyasa fiyatlarının üstündeki indirimli satış fiyatını müjde olarak açıklanmasına tepki göstererek, "Sayın Bakanım bizimle dalga geçmeseniz artık!" dedi.

Tarım Bakanı gübre tepkisi: Bizimle dalga geçmeseniz artık! 
banner282

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açıklanan gübre fiyatlarında indirim müjdesinde fiyatlarda bir indirim yapılmadığı tam aksine yüzde 30 indirilmiş fiyatın piyasa fiyatlarının bile üstünde olduğu ortaya çıkmıştı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de indirim değil bindirim yapılan gübre fiyatlarını müjde olarak açıklaması çiftçinin tepkisini çekti. 

ÇİFTÇİDEN TARIM BAKANINA TEPKİ GECİKMEDİ!

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Tarım Kredi Kooperatiflerinin Can gübresinde yüzde 30 fiyat indiriminden sonra 6150 TL/Tondan satacağına yönelik açıklamalarını müjde olarak duyurmasına tepki gösterdi. 

BU KADAR MI PİYASADAN HABERİNİZ YOK?

Valla sayın Bakanım da müjde olarak duyurmuş” diyen Toy, “Sayın bakanım piyasada 5500-6000 TL’ye satılan CAN gübrenin Tarım Kredi’deki müjdeli yeni fiyatı 6150TL, bizimle dalga geçmeseniz artık. Piyasaya göre indirim değil bindirim var, bu kadar mı piyasadan haberiniz yok?” tepkisinde bulundu. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Sayın bakanımız da "dalgalı" kurdan yana.Bol bol dalgasını geçiyor.Ama şunu unutmayın artık her çiftçi teknolojiye ayak uydurup doğru bilgiye hemen ulaşabiliyor.neyin iyi ya da kötü olduğunu az çok biliyor.Çiftçi de elbet bir gün dalgasını geçecektir.

KANGREN NASIL TEMİZLENİR
KANGREN NASIL TEMİZLENİR - 3 ay Önce

Bakana bilgi akışını veren bakanlık yöneticilerininin/tarım kredi yöneticilerinin tamamını al aşağı etmeden sağlıklı bir veri, iş, işlem, işleyiş beklemeyin. Yerlerine Kızılay meydanından tuttuğunuzu getirin atayın bunlardan daha iyi olur.

vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

ah çiftçi kardeş ah bizi bakan deil ilçemdeki o da başkanı bile anlamıyor satıyor yanlış bilgi veriyor bakana varıncaya kadar.

Çiftçiyim
Çiftçiyim - 3 ay Önce

Bakan istifa piyasada haberi yoktur zaten tonu 6200tl dır hani müjde bakan

Yunus
Yunus - 3 ay Önce

Milletin pisikojisi bozuldu artık çıkışta inişte şok oldu vatandaş bu hale getirenleri lanetliyorum

Mrt akc
Mrt akc - 3 ay Önce

Bumu çiftçiye layık gösterdiğiniz yazıklar olsun hepinize hani elektrik hani mazot birde kendini imkanlarimizla kurduğumuz yer altı sularından aldığınız para hepiniz hainsiniz

Ömer Çömez
Ömer Çömez - 3 ay Önce

Hayvanlarım desteklemesini bile alamadim 70 koyunun vardı ilçe tarım veterineri gelmedi küpe pile takmadılar en az 10 kere vardım 2021 de küpeleme yapacaklardı gelmediler 2023 kaldı destekleme bende gerek yok satacam koyunlarımi bunlardan bir çacik olmaz Allah belalarını versin

LUGERP08
LUGERP08 - 3 ay Önce

KOYUN CAN DERDİNDE KASAP ET DERDİNDE