Tarım Bakanı arkadaşını Bakan Yardımcısı yaptı TİGEM’i unuttu! 

Türkiye’nin göz bebeği TİGEM’de 6 aydır yönetim kurulu toplanamıyor! Bakan yardımcısı olan Ayşe Ayşin Işıkgece de TİGEM’den ayrılmasına rağmen 6 aydır lojmanı boşaltmıyor.

Tarım Bakanı arkadaşını Bakan Yardımcısı yaptı TİGEM’i unuttu! 
banner200

Tarım sektöründe böylesine önemli bir işletmenin yönetim kurulunun 6 aydır toplanamaması Bakanlıkta yaşanan büyük bir zafiyeti gözler önüne sererken, Bakan Yardımcısı olan Işıkgece’nin de TİGEM Genel Müdürleri için tahsis edilmiş olan lojmanı boşaltmaması kurumda yaşanan keyfiyeti ortaya koyuyor.

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yakın arkadaşı olan Ayşe Ayşin Işıkgece’yi TİGEM’den alarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı yaptı Türkiye’ni göz bebeği olan TİGEM’i unuttu! TİGEM’i en önemli karar organı olan Yönetim Kurulu, yeterli üye olmadığı için 6 aydır toplanamıyor. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olan Ayşe Ayşin Işıkgece de görevden ayrılmasına rağmen Genel Müdürler için tahsis edilmiş olan TİGEM’in lojmanını 6 aydır boşaltmadı. 

TİGEM’in yönetim kurulu 6 aydır toplanamıyor. En önemli karar organı yönetim kurulu toplanamadığı için stratejik kararlar alınamıyor. 6 kişiden oluşan yönetim kurulunda şu anda 3 yönetim kurulu üyesi bulunurken, yönetim kurulunun toplanabilmesi için salt çoğunluğun yani 4 üyenin olması gerekiyor. 

GENEL MÜDÜR BAKAN YARDIMCISI OLDU SALT ÇOĞUNLUĞU KAYBETTİ

Ayşe Ayşin Işıkgece’nin TİGEM Genel Müdürlüğünden ayrılarak Bakan Yardımcısı olduğu Ocak ayından buyana TİGEM yönetim kurulu toplanamıyor. Işıkgece’nin ayrılmasıyla birlikte yönetim kurulu üye sayısı 3’e düştü. Ocak ayından buyana TİGEM yönetimine atamanın yapılmaması dikkat çekerken, bu durum; “Bakan arkadaşını Bakan Yardımcısı yaptı TİGEM’i unuttu’ tepkilerine neden oluyor. 

VAKALETEN YÖNETİLİYOR!

TİGEM yönetim kuruluna atama yapılmadığı gibi böylesine önemli bir kuruma genel müdür ataması da yapılmadığı için vekâleten yönetiliyor. Işıkgece’den sonra TİGEM Genel Müdürlüğünü vekaleten Sait Kocabay yürütüyor. 

GENEL MÜDÜR ATANMADIĞI İÇİN ESKİ GENEL MÜDÜR LOJMANI BOŞALTMADI!

TİGEM Genel Müdürlüğüne 6 aydır atama yapılmazken, bu görevden ayrılan Ayşe Ayşin Işıkgece de Genel Müdür olduğu dönemde kullandığı lojmanı boşaltmadı. Bu durum TİGEM’in lojman yönetmeliğine aykırı olmasına rağmen Bakan Yardımcısı olan Işıkgece, 6 aydır TİGEM’in lojmanını kullanmaya devam ediyor. 

3’Ü KURUM İÇİNDEN 3’Ü KURUM DIŞINDAN 

Bilindiği üzere TİGEM Yönetim Kurulu’nun 3’ü kurum içinden 3’ü de kurum dışından olmak üzere 6 kişiden oluşması gerekirken, boş bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine yapılması gereken atamaların Bakanlık tarafından takip edilerek 6 aydır yapılmaması, kurumun asli görevlerini dahi yapamayacak duruma getirirken, bu durum Bakanlıkta yaşanan zafiyeti de gözler önüne seriyor. 

YÖNETİM KURULUNDA 3 İSİM BULUNUYOR 

TİGEM Yönetim Kurulu’nda şuan Genel Müdürlüğe vekaleten bakan Sait Kocabay, Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Anbar ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey bulunuyor. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakıyor
Bakıyor - 4 ay Önce

Bakan ilk geldiğinde tarihe gececez dedi dediği gibide oldu cumhuriyet tarihinin en kötü bakanı olarak tarımı çiftçiyi bitirdi

Tigem
Tigem - 4 ay Önce

Tigeme geldiğinden beri sadece doğan haber ajansına 1.5 milyar reklavn parası verdi bu ışıkgece Zarar üstüne zarar eden kurumu reklamlarla kar gibi gösterdi... Pakdemirli ile birlikte ülke tarımının

Misafir
Misafir @Tigem - 3 ay Önce

Antalya'daki işletmede 5 milyon liralık sebze tohumu ürettiler satilmayacagini bile bile.. Reklam yaptılar tohum üretiyoruz diye.. Tohumlar elde çürüyor..

Yasin VURAL
Yasin VURAL - 4 ay Önce

Bakan bey araştırıyor kim hırsız kim fetöye meyilli ise onu araştırıyor. Toçbir Sen li fetö cü arayor. Yazıklar olsun demekten başka ne yapalım. Tuz iyice koktu bakanlıkta

Misafir
Misafir - 4 ay Önce

Kuruma dış transfer sevap gibi görünen en büyük günahtır. Hele birde adamlar geldi koltuktan kalkmak bilmiyorlar. Mahkeme mahkeme dolaşıp koltuğa yapıştılar. En zayıf halka kim kim gitsin yarışması yapsalar kurum dışından gelenler ve isletmelerde okey oynayarak vakit geçirenler cikar. Olimpiyat halkası oldu. Gerci kurum birinden kurtulmuş sanirim dua eden var merak etmeyin isletmelerde

TİGEM’İ YOK ETMEK GÖREVLERİYDİ, BAŞARDILAR
TİGEM’İ YOK ETMEK GÖREVLERİYDİ, BAŞARDILAR - 4 ay Önce

Zaten Tigem yıllardır içi oyulduğu için artık son darbeyi vurmakta bu kaldı

Gazi
Gazi - 4 ay Önce

Nedenmi arkadaşinı atadı. ortaya dökülmesin diye.

Destek olmak yerine neden köstek olunur??
Destek olmak yerine neden köstek olunur?? - 4 ay Önce

Yıllardır zarar haberleri ile özdeşleşen TİGEM i kâra geçiren, tarlada bahçede serada hep üreticilerle çiftçiler ile hemhal olan tarımı masa başında değil sahada yerinde görerek sorunları çözmeye çalışan böyle idarecilere ülkemizin çok ihtiyacı varken magazinsel haberlerle yıpratmaya çalışmak kimseye bir şey kazandırmaz.

Temcit Pilavı
Temcit Pilavı @Destek olmak yerine neden köstek olunur?? - 4 ay Önce

Sanki hayvanlar keyfinden kesildi. Doğrusunu bilip de burada yanlış algı yapan lar pes doğrusu! 1,5 milyar reklam nedir ya? Tamam çamur atacaksınız, anladık da biraz tutarlı olun. Yıllardır zarar eden kurum 2 yıldır kar etmiş. Geçmiş yılların kredi borçları ödenmiş. Siz hala neyin derdindesiniz. Ayçiçek yanmış, kuruda suludan daha fazla alınmış. Yok Türk isimleri değişmiş, temcit pilavı gibi aynı şeyleri yazmaktan bıkmadınız mı? Şu TİGEM çalışanlarından başka kurumunu kötüleyen başka camia var mı, yok tabi. İlla en iyisini siz bilirsiniz. Sizler üst yönetimde değilseniz, asla başarı elde edilemez. Sizler de zamanın da birilerinin yakınıydınız, göreve geldiniz. Hafızalarınızı tazeleyin, ki haksızlık yapmayın. Bir de yüz yüze bakıp, rol yapıyorsunuz. Bari samimi olun, yüzlerine söyleyin. Burada saçma sapan yorumlar ile korkak dövüşerek efelik olmaz. Kendinize güvenin, çok biliyorsunuz ya korkmayın erkek gibi yüzlerine söyleyin. Belki üstün bilgilerinizden yararlanıp, hayvanları kesmezler, suluda verimi çoook alırlar. Ha bir de ayçiçekleri yakmazlar. Türk isimleri olarak sizlerin isimlerinden koymadığınız isminiz kaldıysa o isimlerinizi koyarlar.

Karşı dedin
Karşı dedin @Destek olmak yerine neden köstek olunur?? - 4 ay Önce

Kac bas büyükbaş kesildi. Kuru ziraatten alınan verim sulu ziraattekinden fazla oldu. Ayçiçeği yandı bu yıl kuraklıktan o kadar ilaci gubreyi okey oynarken mi atmaya karar verdiniz. Türk isimlerini değiştirdiniz. Yerel tohum dediniz ne oldu onuda bilgi versene ustad. Hani tüm çeşitleri pacal gibi ufacık alana ettiğiniz. Sanki uretim birimi işletme yonetimindeykende benzeri şeyler yasanmis

Yqkinda yabanciya satarlar.
Yqkinda yabanciya satarlar. - 3 ay Önce

Hazirliklar bunlar. Para da bitti zaten bu guzide kurumu mahvettiler calisanlari hain kendilerini kahraman gosterdiler.
Birileri oraya buraya danisman oldu birileri mudur oldugu gun diger sube mudurlerindan bambaska makam odalari yaptirdi kendine.
Tigem icin calisanlara hep sacma keyfiyetler uygulandi. Disardan imam sosyolog bedenci mv danismani es dost arkadas geitirip getirip durdular. Sagolsunlar simdi de arazileri yabancilara satacaklar


banner151

banner251