Tarım Bakan Yardımcısı çiftçiye seslendi: Maliyet artışınız ne olursa olsun karşılığını vereceğiz!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, üreticilere seslenerek, "Siz üretmeye devam edin, biz yanınızdayız. Hangi maliyet unsurları olursa olsun, hangi unsurlar maliyetinizi artırırsa artırsın bunun karşısında gelirinizi artıracak; istediğiniz, beklediğiniz, mağdur olmayacağınız ve üretim için gerekli geliri elde edeceğiniz fiyatı vereceğiz" dedi.

Tarım Bakan Yardımcısı çiftçiye seslendi: Maliyet artışınız ne olursa olsun karşılığını vereceğiz!
banner282

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) tarafından düzenlenen "Uluslararası Tahıl, Bakliyat ve Yem Zirvesi"nde konuştu. Metin buğdaya, arpaya, mısıra iyi fiyat vereceklerini, maliyetler noktasında üreticiyi destekleyeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

GIDA ARZINDAN HİÇBİR PROBLEM YOK VE OLMAYACAK!

"Türkiye, büyüklüğünü; üreticisinin, ihracatçısının, sanayicisinin ve çiftçisinin kapasitesini ve gücünü inkar etmeye çalışanlara inat ülke olarak, çiftçi olarak üretmeye devam edecek. Tüketicimiz hiç merak etmesin. Bu ülkede gıda arzında hiçbir problem yok ve olmayacak. Üretmeye devam edeceğiz. Aldığımız tedbirlerle ve hem iç ticarette hem dış ticaretteki politikalarımızda bulunurluğu bu ülkede her alanda, her üründe sağlamaya devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın"

GIDA SIKINTISI OLACAĞI YÖNÜNDEKİ SÖYLEMLER SPEKÜLATİF!

Metin, Rusya ve Ukrayna için alternatif pazarların mevcut olduğunu belirterek, "Bu nedenle kamuoyunda zaman zaman gıda sıkıntısı olacağı yönündeki spekülatif amaçlı söylemler gereksiz yere piyasaları maalesef tedirgin etmektedir. Ülkemizde gerek üretim ve gerekse stokları dikkate alırsak yeni hasat dönemine kadar hiçbir sıkıntı yaşanmayacak" ifadelerini kullandı.

Tüketici ve üreticilere "panik yapmamaları" çağrısını yineleyen Metin, sektör temsilcilerinin bir araya geldiği zirvenin olumlu gelişmelere vesile olması temennisinde bulundu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2022, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
üretici
üretici - 3 ay Önce

bırakın bu vereceğiz ,hibe edecehiz mavralarınıda folimcilere üretimle alakası olmayanlara devletin bütcesinden para aktarma oyunlaarınıda avrupa gibi üretim artsındiye ürün yetiş tirene doğrudan ürününe direk ödeme yapın kaldırın deste adındaakilerin hepsini, mesela fransa hububata doğrudan taban fiyattan sonra 80 oreu veriyor tonunda,ispanyaa zeytin ağaacı naşına 25 eyro veriyor üreten kznıyor ,,bırakın hibe ,bilmem kırsalkalkınm vs hikayeleriyle alakası olmayanlara devleti soydur mayı,,,

Ciftci
Ciftci - 3 ay Önce

Vay be.bin teselli verseniz de üretici artık beş parasiz

Senol
Senol - 3 ay Önce

Yerliiyiz, milliyiz, her şeyde dünya birincisi diye, diye tarımı bitirdiler , baktılar üretim olmas ise çiftçiyi hor görme pahalıya patlayacak çiftçi bitmiş,, ocaklar sönmüş, çiftçi köyü terk etmiş anasını alıp şehrin gecekondu Suna gitmiş. Şimdi kuyrukları görünce oley. Tarım kredinin bu mmillete inanılmaz faizlerle neeler yaptığında, t bakanının paramız çok ithal ederiz dediğinde nerelerdeydiniz. Günaydın , güneş battı.

yarısı sizden yarısı bizden demiştiniz
yarısı sizden yarısı bizden demiştiniz @Senol - 2 ay Önce

mazot oldu 23 lira nerde yarısı neden size inanalım 1 tane doğrunuzu görelim 1 tane pamuk 2 yıldır 110 krş mısır 20 yıldır 3krş destek alıyor inanılacak bir şey söylede inanalım biz tarımdayız yalanlarınızın şahidi biziz.1inci dereceden..

Ali baba
Ali baba - 3 ay Önce

Sen hala ordamisin yakinda reis senide gorevden alir. Tarimi bitirenlerden biride sensin siz AKP li falam degilsiniz zarar verenlerdensiniz zaten bolu halki ne oldugunu anladi sana oy vermedi simdi tarima yamandiniz dusun milletin yakasindan artik.

Yurda
Yurda @Ali baba - 2 ay Önce

Zaten hukukcu avukatlik yapsin dussun milletin yakasindan

İnsanın ne zoruna gidiyor
İnsanın ne zoruna gidiyor - 3 ay Önce

Sayın bakan;
İlerde bolluk olunca mal/ürün elimizde kalınca bizi ilk yalnız bırakcak olanın Tarım Bakanlığı olacağını bilmek. Öpüyorum sizleri.

Ahmet tetik
Ahmet tetik - 3 ay Önce

O zaman şimdiden açıklayın hububat fiyatlarını. Söylediğinizin bir Anka’mı olsun.

Ep
Ep - 3 ay Önce

Süt üretici si kan ağlıyor çok yazık damızlık sığırlar kesime gidiyor adam çıkmış siz üretin diye boş boş konuşuyor çıkıp da süt fiyatları kaç aydır şu fiyat yem fiyatları almış başını gidiyor diye bir kelime ediyormusun Allah büyük

Mustafa cicek
Mustafa cicek - 3 ay Önce

Bizde gubre zammından nasip aldık. Üre gubresi 460 TL idi. 15 gündür bugün gelecek yarın gelecek dediler. Hatta tir çıktı dediler bölgeyi aradık saat 15.00 da 490 TL dediler tırlar sabah geldi . 590 TL dediler . Tarim kredi kooperatifleride işi ticarete dökmüşler. Tir cikiyor fatura kesilmiyor. Biz icerde sermaye biriktiriyoruz destekliyelim ortağiyiz diyoruz ama nafile


banner151