Tarım Bakan Yardımcı Işıkgece'nin eşiyle ilgili iddialar Bakanlığı hareketlendirdi!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’nin eşine hayvan ithalatında iş çözmesi için 150 bin dolar verildiği yönündeki iddialar Tarım ve Orman Bakanlığını hareketlendirdi. Işıkgece, soru önergesini veren CHP Adana milletvekili Ayhan Barut'u mahkemeye vereceğini belirtirken, Barut, "bize gelen güçlü iddiaları Meclis gündemine taşıdık" dedi.

Tarım Bakan Yardımcı Işıkgece'nin eşiyle ilgili iddialar Bakanlığı hareketlendirdi!
banner200

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, hayvan ithalatında bir işin çözülmesi için Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’nin eşinin hesabına 150 bin dolar yatırıldığını ve bu durumdan bir iktidar partisi milletvekilinin de bilgisi olduğunu ve bu iktidar partisi milletvekilinin durumu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye belgesi ile ilettiğini iddia etti. Konuyla ilgili TBMM Başkanlığına kapsamlı bir soru önergesi veren Barut; Pakdemirli’den şu soruların cevaplandırılmasını istedi:

-Bakanlıktan hayvan ithalatı için izin işlemleri zorlaştırılan ve iktidar partisine mensup bir milletvekilinin tavassutuna rağmen çözülemeyen işlemler için ilgili şirketin Ayşe Ayşin Işıkgece'nin eşinin hesabına para aktarmak suretiyle ithalat iznini aldığı yönündeki iddialar gerçek midir?

- Konuyu takip eden milletvekilinin söz konusu para transferi ile ilgili işlemin belgesini tarafınıza sunduğu doğru mudur?

- Bu derece vahim iddiaların muhatabı olan bir kişinin halen o koltukta oturmasını ve önemli yetkileri elinde bulundurmasını nasıl açıklarsınız?

- Bu konu hakkında inceleme-soruşturma açmayı, adli ve idari işlem başlatmayı düşünüyor musunuz? Yoksa İddialara muhatap olan kişinin Bakan yardımcısı olması sebebiyle Devlet Denetleme Kurumu ve Savcıları göreve çağırmayı düşünüyor musunuz?"

BAKAN YARDIMCISI IŞIKGECE: BÜYÜK BİR İFTARA YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ

Diğer yandan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, bu iddiaların büyük bir iftira olduğunu belirterek, Ayhan Barut hakkında yasal yollara başvuracaklarını kaydetti. 

ÇAPRAZ DOĞRULAMA İLE 3-4 KANALDAN TEYİT ETTİK!

Tarımdan Haber’e değerlendirmelerde bulunan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut ise Işıkgece'nin eşiyle ilgili olarak kendisine gelen bu iddiaları 3-4 kanaldan teyit ederek Meclis gündemine taşıdıklarını belirterek, “Bizim durduk yerde birilerine iftira atacak halimiz yok. Bu iddiayı çapraz doğrulama ile 3-4 kanaldan teyit ederek, Meclis gündemine taşıdık. Burada dava açılacak bir durum yok. Ülkemizin selameti için bize gelen güçlü bir iddianın doğruluğunu teyit etmek için Meclis’e soru önergesi veremeyeceksek milletvekili olarak ne yapacağız?” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 19:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 hafta Önce

Ozel sektorden yonetici atarsan olacagi budur...devlet terbiyesi almis burokratlar dururken sektorden birini atiyorsun

yasin
yasin - 1 hafta Önce

ne olacak bu ülkenin hali her yerde yolsuzluk var

Üretici
Üretici @yasin - 6 gün Önce

Vay güzel vatanımın haline vay.

Sevim hanim
Sevim hanim - 1 hafta Önce

Bu kadinin bakan yardimcisi olabilecek ne bilgisi ne gorgusu ne liyakati var. Bu kadin neden orda cunku bakanin arkasindaki pislikleri toplamak kapatmak icin. Bakan pakdemirin arsa ulasan pisliklri danismanlarinin pisliklerini kim kapatiyor bu kadin. Layik olmayan birini bi goreve neden getirilir.kuruma hizmet icin degil bakan kendisine karisina hizmet etsin aciklari kapatsin diye getirdi bu kadini. Vicdani olan elini vicdanina koysun bu kadin kuruma ne verdi. Ne isi var tarim bakanliginda. Bu kadin ciftciyimi temsil ediyor teskilatimi.. Eee tabiki bu bakanin onca pisligini kapatirken Bu rezillikleri hesabini Allah versin ne diyelim.. InsAllah Rabbim bunlarin hesabini yakin zamanda gorur..

Yumurtaci
Yumurtaci - 1 hafta Önce

Genel müdürken koca koca işletme müdürlerine tavuk, yumurta hırsızlığıyla suçlayıp müfettiş gönderirlirse böyle olur..ağzı dedikodu yapmaktan lağım çukuruna dönmüş bir çok kisiye kart dağıtarak müdürlerin arkasından ispiyon ağı kurulursa böyle olur. Herkesin şerefi kıymetlidir herkesin...

tasra 48
tasra 48 - 1 hafta Önce

Tarım ve orman bakanlığı soygun bakanlığına dönüşmüştür. Sorumlular inşAllah yargılanacaktır. Sanmayın ki unutulup gidecek bu pislikler

Geveze
Geveze - 1 hafta Önce

Geliyor gelmekte olan

Çamur At İzi Kalsın.
Çamur At İzi Kalsın. - 1 hafta Önce

Ayşin Hanım devletin bir kuruşuna tenezzül etmez. Eşi de yıllardır üst düzey yöneticilik yapan bir beyfendi. Böyle bir paraya ihtiyaçları olduğunu da sanmıyorum. Kaldıki kamuda çalışanlar bilmez, özel sektörde üst düzey yöneticiler bu tutarlarda prim dahi alıyorlar. Maddi manevi doyuma ulaşmış, egosu olmayan, kendinden emin, çalışma odaklı bir hayat sürdüren, böye vasıflara haiz bir bakan yardımcısına bu tür ithamlarda bulunmak, hiç hoş değil. Banka hesapları istenildiği zaman incelemeye tabi tutulur, tüm para akışları görülür. Aslında yaşanan bu durum, koltuk savaşlarının en acımasız hali. Hedefe giden yolda her şey mübah olmamalı. Kim olursa olsun kendisine ve ailesine bu tür çirkin ithamlarda bulunulmamalı. Varsa öyle bir durum belgeleriyle ortaya koyarsınız. Çamur at izi kalsın anlayışı hangi vicdana sızar. Ayrıca Kamuoyunu yalan haberlerle meşgul ermek de vebaldir. İşin asılını bilmeyen kişilere de vebal aldırmaktır.

Ali dag
Ali dag @Çamur At İzi Kalsın. - 1 hafta Önce

Herşey şeffaf olursa milletin gözü önünde olursa şüphe olmaz bu tür ithamlarda olmaz kaldiki bu fırsatı verenler karşı hamle olarak neler yapacağını söylemiş

tankut
tankut @Çamur At İzi Kalsın. - 1 hafta Önce

evet bizim ülkemizde böyle şeyler hiç yaşanmıyor kocasının şirketinden bakanlığa deterjan alan bakan da Finlandiya’daydı

Misafir
Misafir @Çamur At İzi Kalsın. - 1 hafta Önce

Derler ki''yitme el kapısını el ucuyla, yıkarlar kapını omuz gücüyle' '....Tigemde görev yaptığı süre içerisinde bir tane kıt akıllının aklına uyup çalışan herkesi hırsız arsız boşa maaş alan personel olarak değerlendirerek iş yapıldı. Operasyon operasyon diye diye 20,30 yıl bu kuruma namusuyla hizmet etmiş insanların şerefiyle oynanmaya çalışıldı.. Ben de bu 150 bin dolar işine inanmıyorum. Şu bir gerçek ki KIRDIĞIN YERDEN KIRILIRSIN....

Ali baba
Ali baba @Çamur At İzi Kalsın. - 1 hafta Önce

Tabi tabi...yetsen

Bence
Bence - 1 hafta Önce

Bence aysin hnm bakanin yaninda ki danismanlarini dava etsin onlar soyluyirlar Butun bakanlik bununla calkalaniyor bugune kadar akpartiye hic oy vermedigi halde bu Parti’nin ninetlerinden faydalaniyor bir artisini hala goremedik


banner151

banner251