Tareks Hayvancılık'ta neler oluyor? CİMER belgeli habere bile tekzip kararı aldırdılar!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği bilgilerle CİMER tarafından belgelenen Tareks Hayvancılık'taki hayvancılık cinayeti haberine bile hukuksuz bir şekilde tekzip kararı verildi. Tareks Hayvancılık'ta yaşanan brusella skandalı, Cumhurbaşkanlığı makamından, Tarım Bakanlığından, medyadan ve kamuoyundan saklanırken, yargının da yanıltılması dikkat çekti.

Tareks Hayvancılık'ta neler oluyor? CİMER belgeli habere bile tekzip kararı aldırdılar!
banner200

‘Milli Gazete Yine Haklı Çıktı’ haberinde gündeme getirilen iddialar, bizzat Cumhurbaşkanlığı makamınca da teyit edilmesine rağmen, mahkemenin CİMER kayıtlarını yok sayarak tekzip kararı vermesi, Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından haberlere getirtilen erişim engeli ve tekzip kararlarının hukuksuzluğu bir kez daha belgelenmiş oldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINDA BELGELENEN HABERE MAHKEMETEN TEKZİP KARARI!

Cumhurbaşkanlığı makamınca belgelenen habere bile mahkemeler tarafından tekzip kararı verildi. Milli Gazete’nin belgeli ve kamuyu ilgilendiren haberlerine hukuksuz bir şekilde erişim engeli getirilirken, Bakırköy 6 ve 7. Sulh Ceza Hâkimliği de verdikleri kararla büyük bir hukuk skandalına imza attı. Çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin iştiraki Tareks Hayvancılık’ta yaşanan büyük hayvancılık cinayeti ile ilgili gündeme getirdiğimiz bütün iddialar Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği cevapla CİMER tarafından belgelenmesine rağmen, söz konusu sulh ceza hâkimlikleri, resmi belgeleri bile yok sayarak, ‘Milli Gazete yine haklı çıktı’ haberiyle ilgili tekzip yayınlanmasına karar verdi. Sulh ceza hâkimliklerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan ve halkın her türlü istek, şikâyet, ihbar ve görüş/önerilerinin hızlı bir şekilde cevaplandırılarak çözüm bulunduğu CİMER’deki kayıtlı belgeleri bile yok sayarak, tekzip kararı vermesi, son dönemde Milli Gazete’nin haberine yönelik verilen hukuksuz kararları tescillemiş oldu.

Eski milletvekillerinden Adem Tatlı'nın Genel Müdürlük yaptığı Tareks Hayvancılık'ta yönetim zafiyetinden dolayı yaşanan hayvancılık cinayetinde hastalandırılan hayvan sayısı kamuoyundan saklanırken, CİMER tarafından belgelenen habere de tekzip kararı aldırıldı. Buradaki gizem, Tareks Hayvancılık'ta yaşanan usulsüzlüklerin ve kuruma verilen zararın kamuoyundan nasıl kaçırılmaya çalışıldığını gözler önüne serdi. 

MAHKEMEYİ YANILTAN BAŞVURU!

Diğer yandan sulh ceza hâkimliklerinin hukuksuz kararında, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin, mahkemeleri yanıltmaya yönelik yaptıkları başvuru da etkili oldu. Yönetim zafiyetinden dolayı Tareks Hayvancılık’ta yaşanan hayvan cinayetinde ülke hayvancılığına büyük darbe vurulurken, kurumun da 12 milyon lira zarar etmesine neden oldu. Ancak gerçek bilgiler, Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan başvuruda mahkemeden saklanırken, söz konusu hâkimlerin de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından CİMER’e verilen ve Milli Gazete’yi haklı çıkaran resmi belgeleri yok sayarak karar vermesi dikkat çekti. Tarım Kredi Kooperatifi yönetimi, mahkemelerin verdiği hukuksuz tekzip kararları ile Tareks Hayvancılık’ta yaşanan hayvancılık cinayetinin üstünü örtmeye çalışırken, hükümeti ve kamuoyunu da nasıl yanılttıkları ortaya çıkmış oldu.

CiMER DAHA VAHiM BiR TABLOYU ORTAYA ÇIKARDI

‘Milli Gazete yine haklı çıktı’ haberimizde yönetim zafiyetinden dolayı Tareks Hayvancılık’ta 1600 hayvanın brusella hastalığından dolayı zorunlu kesime gittiğini gündeme getirmiştik. Ancak Tarım ve Orman Bakanlığı’nın CİMER’e verdiği bilgide, tam 2307 hayvanın brusella hastalığından dolayı zorunlu kesime gittiği ortaya çıkmıştı.

KESİLEN HAYVAN SAYISINI CİMER’DEN BİLE SAKLADILAR!

Tarım Kredi Kooperatifleri, hayvancılık cinayetiyle ilgili olarak Tareks Hayvancılık’ta yaşanan yönetim zafiyetinin ortaya çıkmaması için, anaç hayvanların önce Yozgat’tan Kırklareli’ne, kısa bir süre sonra ise tekrar Kırklareli’nden Yozgat’a neden taşındığı ve bu hayvan nakillerinin hemen ardından Boğazlıyan çiftliğinin karantina altına alınarak 4-5 ay gibi kısa bir sürede 2307 anaç hayvanın hastalıktan dolayı zorunlu kesime neden gittiği ile ilgili olarak kamuoyuna sağlıklı hiçbir açıklama yapılmadığı gibi bu bilgiler, CİMER’den de kaçırılarak yanıltıcı bilgi verildi.

ÇİFTÇİNİN KAYNAKLARINI HEBA EDENLERE GÖZ YUMULUYOR!

Çiftçiler, yüksek faizden dolayı katlanan borçları için icraya verildiği bir dönemde çiftçi kaynakları, yöneticilerin zafiyetinden dolayı heba edilirken, bununla ilgili hiçbir inceleme ve soruşturmanın yapılmayarak göz yumulması dikkat çekiyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 20:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahlak
Ahlak - 11 ay Önce

Bunlar bomba üzerine bomba patlatıyor utanma kalmamış hergun farklı olayla karşı karşıyayız bunları bilipde ses çıkarmayanlari Allah bildiği gibi yapsin

geç oldu
geç oldu - 11 ay Önce

Bir gün daha fazla koltukta kalabilsinler yeter. Hiçbirinin serbest piyasada karşılığı yok, bugünkü ücret ve imkanların yanından geçmeleri imkansız. Kendiler gitmek isteseler, o kadar yakın yandaş, iş bilmezi doldurdularki sağa sola, onlar izin vermezler. İş yerinin yerini bile bilmeden atm'den para çekenler var birde. Araç almazsak, kiralıyoruz en lüksünden. Taşıt tanımalarla ailecrk gez dolaş çiftçi öder nasılsa. İkram ve temsil adı altında son kuruşuna kadar milyonlarca lira eş dost ve ailelerle yeniliyor. Bilmem neredeki eşe dosta altınlar, çiçek ve çikolatalar bu kalemden faturalanıyor. Çiftçiyle Tarım Kredi'yle ne ilgisi var diyen yok nasılsa. Pandemi öncesi milyarlık fatura getirilen lokantalara bir baksanız, çiftçi önünden geçemez. Sonuçta saltanatın hesabını soran yok, çiftçiye ödetiliyor bütün bunlar. Gübrede 1 lira, mazotta 25 kuruş, yemde 2 lira, ilaçta 3 lira kimse farketmez nasılsa. Devletin yozlaştırıldığı yerlerden oldu Tkk ve acilen inceletilmeli ve gereği cesaretle yapılmalı. Dahada geç olmadan.

Bilerekmi yapıyorlar?
Bilerekmi yapıyorlar? - 11 ay Önce

Yem, Hayvancılık, Tkk Genel Merkez elele Ak partiyi bitiriyor, çiftçiyi partiden soğutuyorlar.

Büyük kim
Büyük kim @Bilerekmi yapıyorlar? - 11 ay Önce

Parti milletten, bunlarda partiden büyükler demekki. Vazgeçilmiyorlar ama başarı adınada birşey yok ortada

En detaylı şey şu
En detaylı şey şu - 11 ay Önce

Tüm çiftciler birleşip aynı anda hem CİMER'E yazar, hem tweetter da SAYIN Cumhurbaşkanımıza yazar hem de sosyal medyayı kullanırsalar iş biter TARIM KREDİ YEM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NÜ UNUTMAYIN.

Sado
Sado - 11 ay Önce

Tk Birlikteku yolsuzluklar ayyuka cikti.Pis kokular geliyor.Sadettin İnan bi el at bu ise

bostan
bostan - 11 ay Önce

ben anlamadım. tarım krediyle ilgili her haberde eski akp’lilerden bahsediliyor. tarım kredi eski akp vekilleri lokali mi, batağa vuruyorlar.masada pey çiftçi

Çiftçi
Çiftçi - 11 ay Önce

Tarım bakanlığı ve bakanlığa bağlı bürokratik oligarşi

Koltuk. Para
Koltuk. Para - 11 ay Önce

Ne yazikki diyecek bir sey yok
Gercekten yok.
Cunku sorsaniz sizden bizden haklilar
Twitter de bi reis fotografi, bi kulliyeden paylasim. Her gun bi tarim bakaninin bi hasan dogan in bi emine erdogan hanimefendinin tweetlerini retweet yaparak onlara en yakin insan olabiliyorlar. Koltuk bi kademe insin o zaman gorun siz bunlari.. Allah ksimet eder de bi adam gelir se adam gibi adam,, bazilari sokaga cikamaz da istee,, ar lazim arr


banner151

banner251