Suudi Arabistan'a 10 bin tane erkek kesimlik toklu ihraç edildi

Suudi Arabistan, Türkiye'den canlı hayvan alımına başladı. İlk etapta Gaziantep'den 10 bin 200 tane erkek kesimlik toklu İskenderun limanından iki gemi ile Suudi Arabistan'a ihraç edildi.

Suudi Arabistan'a 10 bin tane erkek kesimlik toklu ihraç edildi
banner200

ÖZEL HABER / Suudi Arabistan, Türkiye'den canlı hayvan alımına başladı. Suudi Arabistan ile yapılan görüşmeler neticesinde Suudi Arabistan Türkiye’den canlı hayvan alımına başladı. Bu kapsamda Gaziantep'te canlı hayvan ihracatı yapan firmalar Gaziantep ve çevre illerden aldıkları toplam 10 bin 200 adet erkek kesimlik tokluları ilgili karantina ve analizler sonucunda 19 - 25 Şubat 2021 tarihleri arasında İskenderun limanından iki gemi ile ihraç ettiler. İhracatın devam etmesi beklenirken, bu durum üreticiyi sevindirdi. 

SUUDİ ARABİSTAN'A İHRACATIN YENİDEN BAŞLAMASI ÜRETİCİYE UMUT OLDU 

Pandemi nedeniyle lokantaların, restoranların, turizm bölgelerindeki işletmelerin kapalı olması kesilecek hayvan sayısının azalmasına, dolayısıyla ahırlarda kesilmeyi bekleyen hayvan sayısını artırırken Suudi Arabistan'a yeniden ihracatın başlaması üreticiye umut oldu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 23:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne haber ama
Ne haber ama - 5 ay Önce

Önceden bir koyucunun onbeş yirmibin koyunu olurdu. Bir koyuncunun senede yetiştirdiği sayı ile değilken şu an onbin ihracat yaptıkdiye koskoca külke haber yapıyoruz... Acınacak haldeyiz...

Digır
Digır - 5 ay Önce

Türkleri müslüman yapmışlar

banner151

banner251