Sütte sanayicinin düşük fiyat oyunu Rekabet Kurumu'na taşınıyor!

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, bazı bölgelerde süt sanayicinin Gıda Komitesi tarafından belirlenen çiğ süt referans fiyatına uymayarak üreticiyi mağdur ettiğini belirterek, bu durumu Rekabet Kurumu'na taşıyacaklarını belirtti. 

Sütte sanayicinin düşük fiyat oyunu Rekabet Kurumu'na taşınıyor!
banner200

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Keskin, bazı bölgelerde süt sanayicisinin Gıda Komitesi tarafından belirlenen referans fiyata uymayarak üreticiyi mağdur ettiğini belirterek, "Referans fiyata uymayan süt sanayicilerini kınıyorum. Gerekirse artık hukuk savaşı vereceğimizi de ayrıca belirtiyorum" dedi.

Keskin, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

Çiğ süt referans fiyatlarına sanayici sahada uymayıp, süt üreticilerimizi zor durumda bırakmaktadır. Sahadan gelen bilgiler doğrultusunda bazı bölgelerde süt sanayicisi, Gıda Komitesinin açıklamış olduğu çiğ süt referans fiyatına uymamakta ve üreticilerimizi mağdur etmektedirler. Bizler üretici grubu olarak yapılan bu davranışı Rekabet Kuruluna taşımayı düşünüyoruz. Zaten sürekli yükselerek artan girdi maliyetlerimizi karşılayamaz ve mücadele ederken bir de ürettiğimizi değerinde satamıyoruz. 

SANAYİCİ DEVLETİN YETKİLİLERİNİN BELİRLEDİĞİ KARARLARA UYMUYOR!

Süt sanayicisi artık bu keyfi davranışlarına bir son vermeli. Sütün değer fiyattan piyasaya arz edilmesi gerekliliğini bizler sürekli vurgularken, sanayici Devletimizin yetkililerinin kararlarına bile uymayıp, keyfiyet sergilemektedirler. Referans fiyata uymayan süt sanayicilerini kınıyorum. Gerekirse artık hukuk savaşı vereceğimizi de ayrıca belirtiyorum" 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Sayın başkan temsil ettigin kitle ölüyor sen daha referans fiyatından bahsediyorsun mayıs ayında aldığımız yemin cuvali140 TL.den 160 TL.ye yükseldi 160*50=3.2 biz 2.7tl süt satıyoruz oda bürüt bugün sütün litresi 4tl.olmali gözünü aç temsil ettigin insanlar senden davacı olur mahşer inancın varsa süt sanayicisi ne hakkımız asla helal değil haram olsun bakanada hakkımız

Ep
Ep - 4 ay Önce

Yem 165 tl oldu adam çıkmış 100 kuruşun hesabını yapiyor yemden bahset sen yemdennnn

İsmail
İsmail - 4 ay Önce

fiyatı belirlerken sesini cıkartmayıp üreticiyi peşkeş çekeceksin sonra çarlinın melekleri havasına gireceksin aman başkan bu açıklamayı yaparken izin aldınmı mazAllah ayağın kayar düşersin sen kimitemsil etmen gerektigini bile bilmiyorsun eğer benim ürettigim sütten senin cebine bir kuruş dahi giriyorsa haram zıkkım olsun senin araçılıgınla boğazından geçiyorsa haram olsun. ,, gerçeği sizin helal haramı gecik

Tarımcı
Tarımcı - 4 ay Önce

Sayın başkan şimdi oldu, senin yanındayız. Rekabet kurumuna gıda komitesi üzerinden ziyade hakim durumu kötüye kullanmaktan gidilirse işe yarayabilir. Bu konunun uzmanlarından güçlü bir yardım alınmalıdır.

Onur Oz
Onur Oz - 4 ay Önce

Şaka gibi memleket!!

Karışmayın Başkanıma
Karışmayın Başkanıma - 4 ay Önce

Daha bir sürü eşi dostu kıyak sınavsız şekilde devlette memur yapacak. Karışmayın adama. Bunların hepsi dava adamı.
Ne davası olduğunu da sormayın.

Ciftci
Ciftci - 4 ay Önce

Sen süt üreticisi bin başına bir nusibet olarak gelmişsin.pasif bir başkan olarak dünyada bir eşin benzerin yok !

banner151

banner251