Süt üreticisi eylem yapmak istedi Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı tehdit etti! Kim bu Bakan Yardımcısı?

Süt üreticisi eylem yapmak istedi Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı, “Bunlar FETÖ taktiği. Gezici misiniz? Oraya Çevik Kuvveti yollarım” diye tehdit etti. Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sencer Solakoğlu’ndan şok iddia. Solakoğlu, 2018 yılında yine bugünkü gibi süt fiyatlarında yaşanan sorunlardan dolayı bir organizasyon yapmak istediklerini ancak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı tarafından kendisinin tehdit edildiğini söyledi. 

Süt üreticisi eylem yapmak istedi Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı tehdit etti! Kim bu Bakan Yardımcısı?
banner200

Ulusal Süt Konseyi toplantısında ‘süte zam yok’ kararının çıkmasının yankıları devam ederken, TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, 2018 yılında yaşadığı bir olayı kamuoyu ile paylaştı. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Solakoğlu, 2018 yılında yine bugün olduğu gibi süt fiyatlarında yaşanan sorunu gündeme getirmek için bir organizasyon yaptıklarını ancak ismini vermediği Tarım ve Orman Bakan Yardımcısının kendisini tehdit ettiğini söyledi. 

16 EKİM'DE KAHRAMANMARAŞLI ÜRETİCİ TRAKTÖRÜYLE ANKARA'YA GELECEK

16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan’ın üreticinin sesini yetkililere duyurabilmek için Kahramanmaraş’tan Ankara’ya traktörüyle gelme eylemini hatırlatan Solakoğlu, “16 Ekim için bir buluşma yapılmak isteniyor. Kesinlikle bu bir çare arayışı” dedi. 

FETÖ TAKTİĞİ! GEZİCİ MİSİNİZ? DİYE BENİ TEHDİT ETTİ 

Ancak 2018 yılında başından geçen bir olayı paylaşan Solakoğlu, “Geçen sefer buna benzer bir organizasyon yaptığımızda Tarım Bakan Yardımcısı bana ‘Bu FETÖ taktiği. Gezici misin? Oraya Çevik Kuvveti yollarım’ diye tehdit etti. Gerçekten oraya bir sürü polis yolladı. Bizim niyet hep iyi oldu. Allah korkusu haricinde bir korkumuz yok çok şükür. Vicdanım çok rahat” açıklamasında bulundu. 

ANKARA'YA GELMEK YERİNE TRAKTÖRLERİMİZLE TRAFİĞİ YAVAŞLATABİLİRİZ 

16 Ekim’de yapılacak olan üretici buluşmasının Pandeminden dolayı yanlış olacağı kanaatinde olduğunu belirten Solakoğlu, bunun yerine 16 Ekim’de bütün üreticilerin kendi bölgelerinde traktörleriyle trafiği yavaşlatma eylemi yapabilecekleri yönünde bir öneride bulundu. 

TRAKTÖRÜMÜZLE YOLLARA GEZİNTİYE ÇIKALIM

Solakoğlu, şunları kaydetti: “Yapılacak şey farklı olmalı. Daha bireysel. Traktörlerimiz ile kanun çerçevesinde yollarda yavaşlatma. Herkes kendi bölgesinde yapabilir. Eğer biz bu ülkenin üreticisi olarak çile çekip birde enflasyonun düşmesi için kullanıp atılacaksak birazda halkın anlayacağı, his edeceği şekilde bunu yapmak daha doğru ve güvenli olmaz mı? Kısaca herkes 16 Ekim’de kendi bölgesinde tarlasına gider gibi aheste aheste yollarda traktörleri ile gezintiye çıksa? Bakalım trafik kitlenince biraz farkındalık oluşturmuş olmaz mıyız? Belki sesimiz duyulur. Hiç bir kanuni engeli yok. 16 Ekim’den başlarız fiyatlar tatmin edici olana kadar devam ederiz. Ne kaybederiz? Çok daha geniş ses getireceğini düşünüyorum. Tabii bunlar fikir. Sizce nasıl?”

Solakoğlu’nun traktörle şehir içinde trafiği yavaşlatma eylemi önerisi üreticilerden destek gördü. 

ÜRETİCİ BİRLİKLERİ SİYASİLEŞTİ 

Solakoğlu, diğer yandan Ulusal Süt Konseyi’nin Gıda Komitesine bağlanarak işlev dışı kaldığını belirterek, Konseydeki sanayicinin korkusundan ağzını açamadığını, üretici birliklerinin de siyasileştiğini kaydetti. 

ÜRETİCİ BİRLİKLERİNE SERT ELEŞTİRİ: DERTLERİ TEMSİL ETTİĞİ KİTLELER DEĞİL 

Ulusal Süt Konseyi’ndeki üretici temsilcilerini sert bir dille eleştiren Solakoğlu, “Üretici birlikleri siyasileşmiş. Dert temsil ettikleri kitlenin refahı, üretimin sürdürülebilirliği değil ‘biz üyelere nasıl anlatırız’ olmuş. Yani dert tasaları, biten üreticiye siper olmak yerine kimseyi üzmeden işini devam ettirmek” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 19:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 1 yıl Önce

Tabi bakan yardımcısı 110tl ye yem almıyor 800 tlye saman almıyor 1200tlye yonca almiyor buna karşılık bir yıldır 2200 tleye süt satmıyor herşey devletin sırtına geçiniyor bakan yardımcısı tabiki tehtid eder Allahtan bulurlar insAllah

Ülker
Ülker - 1 yıl Önce

Tam olarak yapılması gereken budur.
Çok geç kalınmış bir durum.
Artık bir tavır koyulmalı.Yazıktır bu millete günahtır.Artık yeter be imansızlar Allahtan korkmazlar.Ama o günün azabı çok çetindir.

FAŞİZM ANLAŞILIYOR GEÇ DE OLSA!!!
FAŞİZM ANLAŞILIYOR GEÇ DE OLSA!!! - 1 yıl Önce

SOLAKOĞLU’NUN SOYADI GİBİ SOLAK (YANİ HALK TABİRİYLE “SOLCU” DEMEK) OLMADIĞINI, HATTA MEVCUT SİYASÎ HAREKETE YAKIN OLDUĞUNU, KAPİTALİZME YAKIN OLDUĞUNU BİLEN BİLİR... AMA SANIRIM ONUN DA CANINA TAK ETMİŞ BU İŞLER, LAKİN BİZİM MİLLETİMİZ KOYUN GİBİDİR, KOLAY KOLAY İNATLAŞMAZ... NE ZAMAN Kİ ÇILGIN KEÇİ GİBİ OLUR, O ZAMAN BAKAN YARDIMCISI DA, BAKAN YAĞCISI DA TEHDİT EDEMEZ BÖYLE FETÖ METÖ DİYE... BAKANLIK KOYNUNA ALDIĞI KENDİ FETÖCÜLERİNE BAKSIN.... YAHU BUNLARDA HİÇ İZAN KALMAMIŞ BE!!!

Durmak Yoook
Durmak Yoook - 1 yıl Önce

Helal olsun Reis sana, her alanda Fetö mücadelesi veriyor. Müthiş adam atamis

Yasin TURAN
Yasin TURAN - 1 yıl Önce

Erkekse kendi gelsin, tayyip i böyle bitirdi bu kişiliksizler. Hadi bakan yardımcısı sen gelde erkekliğini görelim. Polisi ismini ağzına alacak kişiliğin yok, tayyip e bunlar iletilecek ne kadar yolsuzlukları örttüğün bu davranışından belli, yüreğın bir kuruş etmez o makamı bu şekilde kullanasın diye tayyip bey oturtmadı sizi otaya, kurduğunuz kumpaslar boğazınıza halka şeklinde geçirilecek.

İsmail
İsmail - 1 yıl Önce

Sencer bey bulunduğu mevkiyi kullanarak haykop süt birlikleri koperetif başkanlarına yapmış olduğu öneriyi kabul ettirip bukuruluşlar üreticilerine böyle bir talep dile getirirse üreticiler olarak yapar geç dahi kalındı sesimiz çıkmadıkça hep bizim anamız aglıyor

Ali dag
Ali dag - 1 yıl Önce

Bu iş böyle olmaz önce süt birlikleri birleştirilecek hani Çanakkale süt birlikleri hepsinin başkanları akpartiden vekil adayı olmak için seslerini çıkarmıyorlar ama maaşları kim veriyor utanmada kalmadı işini yapamayan gitsin artık asalak taşıyacak güç kalmadı tarım bakanı vasfını yitirmiş tür neden süt fiyatı 1.sut 1.5 kilo yeme eşit olucak dedi hani yalancı denilse haklı olurmü üretici soruyorum sayın süt üreticilerine

E b
E b - 1 yıl Önce

Bu sanayicileri on gün süt vermeyeceksin bak ondan sonra ne oluyor gitsinler ihraç yapsınlar


banner251