Şok iddia: Devlet Denetleme Kurulu Tarım Kredi'den sonra Tarım Bakanlığında soruşturma başlattı!

T24 yazarı Tolga Şardan, Devlet Denetleme Kurulu'nun rüşvet iddiasıyla Tarım ve Orman Bakanlığı'na rüşvet soruşturması açtığını öne sürdü. Şardan, "Çanlar, Tarım ve Orman Bakanlığı için çalıyor" dedi.

Şok iddia: Devlet Denetleme Kurulu Tarım Kredi'den sonra Tarım Bakanlığında soruşturma başlattı!
banner200

T24 yazarı Tolga Şardan bugünkü yazısında Tarım ve Orman Bakanlığına açılan rüşvet soruşturmasını kaleme aldı. Şardan, AKP iktidarında böyle bir soruşturmayla ilk kez karşılaştığını dile getirdi. Soruşturmanın asıl konusunun, Uruguay’dan Türkiye’ye canlı hayvan ithalatında yaşanan aksaklığın “maddi çıkar” karşılığında giderilmesi olduğunu belirten Şardan, "Yani daha bilinen şekliyle; rüşvet alınması karşılığında bürokratik sorun giderilmesi. Hatırladığım kadarıyla AKP iktidarında ilk kez böyle bir soruşturma açılıyor." ifadelerini kullandı.

AKP'Lİ İKİ VEKİL DEVREDE

Uruguay'dan yapılan canlı et sevkiyatında yaşanan gecikme nedeniyle Mersin Limanı'nda canlı hayvanların indirilmesine onay verilmediğini belirten Şardan, "Tüm resmi işlemlerin yolunda olmasına karşın, Tarım ve Orman Bakanlığı yönetimi izin vermez. Gemi, içinde canlı hayvan yüklü olarak Mersin açıklarında beklemeye başlar." ifadelerini kullandı. 

"200 BİN DOLAR VER SORUN ÇÖZÜLSÜN"

Sorunla ilgili AKP’li iki milletvekil Fevzi Berdibek ile Metin Gündoğdu’nun araya girdiğini söyleyen Şardan, "AKP'li vekiller Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde girişimde bulunarak firmanın sorunun çözümünde yardımcı olunmasını ister. İki AKP’linin girişimi yine bakanlık üst yönetimince geri çevrilir. Bu gelişmeler yaşanırken, bakanlık personeli olmayan bazı kişiler, ithalatçı firma ile temasa geçer. Temasın gerekçesi bellidir: “200 bin dolar ödenmesi halinde sorun çözülecektir.” ifadelerine yer verdi.

RÜŞVETTEN SONRA CANLI HAYVANLAR TÜRKİYE'DE

Şardan, "Firma sahibi, 120 bin dolara anlaşır. Paranın aracılara ödenmesiyle birlikte ertesi sabah geminin Mersin Limanı’na yanaşmasına izin çıkar! Canlı hayvanların, kontrol ve sağlık koşulları altında ülkeye girişi sağlanır. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda rüşvet karşılığında bürokratik sorunun çözülmesiyle ilgili bazı isimler, gelişmeleri Cumhurbaşkanlığı’na iletir. Hatta öyle ki, iddiaları içeren mağdurların ses kayıtları Cumhurbaşkanlığı’na ulaştırılır. Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgisi olur. Ardından devreye DDK girer. Kurulda görevli savcılar iddiaların araştırılmasıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı hakkında soruşturma başlatır." diye yazdı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 6 gün Önce

Önümüzdeki seçim çok önemli ak parti kaybederse son 20yilin hesabını verecek çünkü muhalefet her yasa dışı yapılan işleri mahkemeye sevk ederler aksi durumda ak parti kazanırsa seçimi sahada muhalefet diye bir şey kalmaz ....

akp kazanırsa
akp kazanırsa @Ali dag - 5 gün Önce

kuzey koreden beter olcaz..saraydan herşey süt liman gözüküyor..alım gücü artıyor ..gübrede 100 de 52 deger kazanmış..enflasyon yüzde 19..tüik e emirler verilmeye devam edecek..felaket geliyor futbol takımı gibi parti tutanlar yüzünden ülke battı..ama bunlara Allah peygamber de oyları al..karşıdakinin kalbinde Allah peygamber yok dolar var dolar..aağızlarında Allah peygamber

Huseyin
Huseyin - 5 gün Önce

bakanlikta bakan pakdemirli doneminde danismanlar eliyle yuzlercesi yapilan rusvet olaylarinin (patates ihracinin yasak oldugu donemde bin tonlarca patatesin rusvetle yurt disina sevki, peynirlerin yurt disina sevki, hayvanlarin ithali, tmo arpa bugday isleri.....) ve ayrica yapilan tum ihalelere il mudurluklerindeki dahil mudahaleler - șuna verin buna verin- oldugunu bilmeyen yok..herkes biliyor ama susuyor.. Bakanlikta bir olumsuz oly olunca firmalar hemen bakanlikta bir danismana ulasir yada danismanlar firmaya ulasir.. Isinizi halledelim diye.. Sonra gizli kapakli olaylar döner. Danisman ilgili il mudurunu yada bakanlik burojratini arar bakanin talimati bu isi halledin der. O is halledilir. Bu isler hep boyle. Ancak bu sefer birileri olan rusveti farkli boyutlara tasiyinca olay patlak vermis.. Yoksa bu bakanlikta bunun gibi yuzlerce olay olduuuuuu.. Yuzlerceeee.. Bakanin bilgisi dahilinde..

gurkan
gurkan - 5 gün Önce

boşuna demiyoruz kamu yöneticileri vatandaşa değil firmalara hizmet ediyor diye. haliyle maaşlarını da firmadan alıyorlar. şaşırtıcı değil. adamlar mevzuatı uygulamıyor hatta mevzuatı firma rantı doğrultusunda değiştiriyor. tarım bakanlığı komple elden geçmeli

Ali baba
Ali baba - 5 gün Önce

Bakan pakdemirlinin izmir kokenli danismanlari vampir gibi herseyden nemalanmaya calisiyolar birde su tutun ve alkol kurumuna bir el atin elin altindan hangi danismanlar cikacak guya milleti salak zannediyolar

Erdiner paldrak
Erdiner paldrak - 6 gün Önce

İncire de prim verilmesi gerekir

Yasin TURAN
Yasin TURAN - 6 gün Önce

Bakanlıkta yolsuzluğun yapılmadığı bir birim ve il teşkilatı varsa yazsın duyalım.

Sinan
Sinan - 6 gün Önce

Mersin limanından 2018 yılından beri canlı hayvan girişi yapılmamıştır.

Kusura bakma Koca Reis
Kusura bakma Koca Reis - 3 gün Önce

Seçim zamanı oyları bu zatlardan alacaksınız.
Zaten bizim oyumuz 1 oy sayılmıyor. Bizim oy 0,00000000000000000001 oy. Sizde haklısınız.


banner151

banner251