Sera ve malç naylonunda çiftçiye atık soygunu!

Sera ve malç naylonunda büyük soygun! Naylonun sarıldığı rulo ve koruma amaçlı malzemeler de çiftçiye naylon fiyatına satılıyor.

ÖZEL HABER / Sera ve malç naylonunda soygun! Kilosu 35 liradan satılan sera ve malç naylonunda, kullanılmayan rulo ve kaplama amaçlı malzemeler de naylon fiyatına satılıyor. Bir top naylonda, rulo ve kaplama amaçlı malzemelerin ağırlığı yaklaşık 6 kg gelirken, çöpe atılan bu malzemelerin de naylon fiyatına satılması çiftçinin tepkisini çekiyor. Bir rulo sera ve malç naylonu alan çiftçi, uygulanan soygundan dolayı 210 lira fazladan para ödüyor.   

ÇİFTÇİ NAYLONDAKİ SOYGUNU VİDEO ÇEKEREK ANLATTI!

Amasya’da çiftçilik yapan Ömer Sarı, sera ve malç naylonunda uygulanan soygunu bir video çekerek yetkilileri göreve davet etti. Naylonun sarıldığı rulonun ağırlığının 4.5 kg, koruma amaçlı kaplamaların da 2 kg geldiğini belirten Sarı, atık malzemelerin kilosunun da çiftçiye naylon fiyatına satıldığını belirterek, “Nerede Tüketici Hakları Dernekleri, Tarım İl Müdürlükleri ve Ziraat Odaları” diye duruma tepki gösterdi. Önüne gelenin çiftçiyi sömürdüğünü ifade eden Sarı, sera ve malç naylonunun sarıldığı rulo ve diğer malzemelerin de naylon fiyatına satılmasına isyan etti.   

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2021, 21:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 7 ay Önce

Geçen yıl 15-16 liraya satıldığını 100 yüzzü geçen fiyat artışını unutmuşsun güzel abim

Çiftçi
Çiftçi - 7 ay Önce

Ney ucuz ki bu ucuz olsun, karnımızı zor doyuruyoruz

banner151

banner251