Şemsi Bayraktar: Suriyeli çiftçilere eğitim vermek için FAO'dan haber bekliyoruz

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, Türk ve Suriyeli çiftçilere yönelik tarımsal eğitim projesinde FAO ve TZOB'un birlikte hareket edeceğini belirterek, "Ziraat Odalarımız ile konuyu değerlendirdik. Bu eğitimleri yapabiliriz. Biz buna hazırız. FAO’dan haber bekliyoruz" dedi.

Şemsi Bayraktar: Suriyeli çiftçilere eğitim vermek için FAO'dan haber bekliyoruz
banner282

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “2020 yılında FAO’nun 75. kuruluş yıldönümünde, Dünya Gıda Günü’nü kadın çiftçilerimizin de katılımıyla, belirlenecek temaya uygun olarak düzenlenebiliriz” dedi.

Bayraktar, 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla TZOB’da düzenlenen ortak basın toplantısı öncesinde, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu ile makamında bir araya geldi.

Şemsi Bayraktar, 2020 yılında FAO’nun 75. kuruluş yılı olduğunu, Dünya Gıda Günü’nün kadın çiftçilerin de katılımıyla, belirlenecek temaya uygun olarak düzenlenebileceğini kaydetti. 

Görüşmede, Avrupa Birliği’nin (AB) mali destek sağlayacağı, Suriyeli ve Türk çiftçilere yönelik tarımsal eğitim projesini gündeme getiren Bayraktar, “Türk ve Suriyeli çiftçilerimize yönelik tarımsal eğitim projesinde FAO ve TZOB birlikte hareket edecek. Ziraat Odalarımız ile konuyu değerlendirdik. Bu eğitimleri yapabiliriz. Biz buna hazırız. FAO’dan haber bekliyoruz. Gecikmeden başlanmalı” diye konuştu.

FAO Türkiye Temsilcisi Gutu

FAO Türkiye Temsilcisi Gutu da Suriyeli ve Türk çiftçilere yönelik tarımsal eğitim projesi dokümanlarının Nisan ayında tamamlandığını, çalışma ofisinin tutulduğunu, projede görev alacaklarının işe alındığını, Avrupa Birliği’nden imza beklendiğini belirtti. Gutu, Kasım ayı ortalarında projenin uygulamasına geçilebileceğine dikkati çekti.

2020 yılının FAO’nun 75. Kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatan, gıda ve tarım sektörünü temsil eden TZOB ile seneye ortak bir etkinlik gerçekleştirmek istediklerini bildiren Gutu, “sizinle Dünya Gıda Günü’nde daha fazla iş birliği yapmak istiyoruz. Beraber hareket edelim” dedi. 

Bayraktar ve Gutu, iki kurum arasındaki işbirliğinin daha ileri boyuta taşınması konusunda karar birliğine vardılar.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2019, 17:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

TZOB BAŞKANLIĞINI YILLARDIR İŞGAL EDEN ZATA SORMAK LAZIM... ACABA ÖNCE SİZ KENDİNİZİ EĞİTSENİZ NASIL OLUR... MESELA, BİR MESLEK ÖRGÜTÜNÜN YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİNCE SORUNLARA VE OLAYLARA NASIL BAKILMALIDIR? PROBLEM TANIMLAMA VE ÇÖZÜM ÖNERİSİ GELİŞTİRME NE DEMEKTİR?? BOĞA YILANI GİBİ BİR ÖRGÜTÜN ÜSTÜNE ÇÖREKLENMEMEK İÇİN NEFİS TERBİYESİ NASIL YAPILIR??? AHLAKLI BİR YÖNETİCİNİN TEMEL VASIFLARI NASIL KAZANILIR???
BAYRAKTAR HAZRETLERİ VE AVANESİ ÖNCE BU KONULARDA KENDİLERİNİ EĞİTSİNLER... SONRA SURİYELİLERE BAKSINLAR...

Oral güner
Oral güner - 2 yıl Önce

Ziraat odaları arpalıktan başka ne işe yararlar

Tekirdağ
Tekirdağ - 2 yıl Önce

Burasını halletti şimdi Suriyeli çiftçiliklerden aidat toplamak herhalde faydası olmayan oda.Aidatlarım kursaklarında kalsın haram olsun

Fghh
Fghh - 2 yıl Önce

Odaya bak la. Klima soğuk hava deposuna kurulsa olurmuş.

SUİZAN
SUİZAN @Fghh - 2 yıl Önce

Eee ne demiş atalar; “BİLMEM KİM YAĞI BOL BULUNCA KASIKLARINA DA SÜRERMİŞ”... BİZİM TZOBCULAR DA ÇİFTÇİLERDEN APARTTIKLARI MİLYONLAR ÇOK OLUNCA, İHTİYACIN 5 (BEŞ) KATI BÜYÜKLÜĞÜNDE KLİMA TAKTIRIRLAR... yani yağı sürdükçe sürerler...

Mehmet Demir
Mehmet Demir - 2 yıl Önce

FAO'dan bişey beklenir mi ya ? Amerika ile hiçbir işin yürümeyeceğini anlamadı mı bu halk ya. Bir amerika 2 araplar. bu 2sinden hiçbir cacık olmaz. yakında elde kalmış 50 BİN TON (şaka değil) eti araplara gahtırmak için arapların bi taraflarını yalamaya Türk memurları görevlendirilecek.

Hasan Yılmsz
Hasan Yılmsz - 2 yıl Önce

Şemsi senin ve avare'nin yaşam kaynağın
Türk çifcisine ne faydan olduki suriye çifxcisine olsun
Çek git de bizi mahvettiniz bari suriyeli çifcileri mahvetmeyesin.

Mehmet Demir
Mehmet Demir - 2 yıl Önce

Politikaya bak : emir almak için fao'yu bekliyoruz. fao bize ne emir verirse onu uygulamak için bekliyoruz. alenen böyle diyor. faodan emir bekliyoruz diyor. fao ne emir verecek acaba ? eminim tüm dünya için hayırlı bir karar çıkacaktır (yersen).

Ali ceyhan
Ali ceyhan - 2 yıl Önce

Pakdemirli çok pasif buza desdek lemeler neoldu