Şeker pancarına kaç lira fiyat bekleniyor? 

Çiftçi, şeker pancarı fiyatının açıklanmasını beklerken, açıklanacak fiyatta merak ediliyor. Bu konuda geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantıda oluşan izlenim ise çiftçiyi şimdiden düşündürmeye başladı. 

Şeker pancarına kaç lira fiyat bekleniyor? 
banner200
banner217

Geçtiğimiz yıl şeker pancarı alım fiyatı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Eylül’de açıklanırken, bu yıl Eylül ayının ortasına gelinmesine rağmen fiyatlar henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl fiyatlar ton başına 235 liradan 300 liraya çıkarılmıştı. 
Çiftçi, bu yıl da girdi maliyetlerindeki artışlardan dolayı şeker pancarı alım fiyatının en az 400 lira olarak açıklanmasını bekliyor.

ŞEKER PANCARINA YÜZDE 10 İLE 15 ARASINDA BİR ARTIŞ BEKLENİYOR 

Ancak Pankobirlik’e bağlık kooperatif başkanları,  geçtiğimiz günlerde Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan ile yaptıkları video konferans görüşmesinde bu konuda olumlu bir izlenim alamadılar. Şeker pancarına bu yıl yüzde 10 ile 15 arasında bir artış yapılabileceği kaydedilirken, 16 polar şeker için en üst limit olarak 350 lira bir fiyat konuşuluyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 19:06
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
İzzet keleş
İzzet keleş - 1 ay Önce

Şeker pancarı yetiştiriyom çiftçiyim fiyatı enaz 400 lira olmasını istiyoruz saygılar

Mehmet şimşek
Mehmet şimşek - 1 ay Önce

Girdileri göz önüne alırsakHakkı 600₺
Lakin ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurursak 500₺ olsun ki çifçi emeğinin karşılığını alsın...!

Köylü
Köylü - 1 ay Önce

Şeker pancarı çok zor bir iş eğer doğru bir fiyat verilmezsse çiftçi bunu ekmez bilhassa özel fabrika ekicisi çok zahmet çekiyor biz afaki fiyat istemiyoruz gerçek enflasyona çiftçiyi ezdirmeyin yalnız tuik in enflasyonu değil biz aldığımız girdilerde ne kadar enflasyon olduğunu biliyoruz.

banner151

banner251