Şeker pancarı fiyatları açıklanmadı: Çiftçi Konya'dan gelecek haberi bekliyordu!

Pancar üreticisi, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’da şeker pancarı taban fiyatlarını açıklamasını bekliyordu. Ancak toplu açılış törenine katılmak için Konya’ya giden Erdoğan, şeker pancarı taban fiyatlarıyla ilgili bir açıklamada bulunmadı. 

Şeker pancarı fiyatları açıklanmadı: Çiftçi Konya'dan gelecek haberi bekliyordu!
banner200

Şeker pancarında kampanya dönemi başlanmasına rağmen taban fiyatın açıklanmaması çiftçileri kaygılandırıyor. Uzun bir süredir şeker pancarı taban fiyatının açıklanması beklenirken, bütün umutlar bugün Konya’dan bu yönde bir açıklama yapılacağı yönündeydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz yıl pancar taban fiyatlarını 1 Eylül’de Konya’da açıklamıştı. Şehir hastanesi başta olmak üzere toplu açılış töreni için bugün Konya’ya giden Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda pancar taban fiyatlarını açıklaması bekleniyordu. Pancar üreticisi de Konya’dan gelecek habere odaklanmıştı. Ancak Erdoğan, konuşmasında pancar alım fiyatlarıyla ilgili bir açıklamada bulunmadı. 

Erdoğan, konuşmasında son 18 yılda Konyalı çiftçilere 9,7 milyar liralık tarımsal destek verdiklerini hatırlatarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Erdoğan, şunları kaydetti: “Ama ana muhalefetin başındaki zat 'Çiftçilerimize bir şey verilmiyor. Çiftçilerimiz yalnız kaldı'. İnsafın kurusun. Bizim ne yaptığımızdan senin haberin yok. Şöyle gel, bu yollardan dolaş, bak. Yüksek hızlı trende neler oluyor, Ankara- Konya arasında neler oluyor bir bak; ama işlerine gelmez. Sağ olsun Konya da toplamda 24,2 milyar liralık hayvansal ve bitkisel üretimle ülkemizin tarım başkenti olduğunu tescil etti'' 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİZİ YOK SAYIYORLAR
BİZİ YOK SAYIYORLAR - 13 ay Önce

Ülkücüyü, Demokratı, Muhafazakarı her partiliyi kucaklayacak bir bakan bekliyoruz. Bakanlıkta Akpartililer küskün. MHP düşmanlığı tavan yapmış. CHP lilerin esamesi okunmuyor. akp.liler çok memnun. Bakan değişecek diye duyuyoruz. MHP düşmanı yeni bir bakan gelecekse bakan hiç değişmesin. Yok sayılmaya alıştık!!

AK
AK @BİZİ YOK SAYIYORLAR - 13 ay Önce

Herkesin bildigini birde ben söyleyeyim. Bizi her yerde yok sayıyorlar.

bekir pandemi
bekir pandemi - 13 ay Önce

bu bakan ve ekibinin ak partiye verdigi zarari kimse vermemistir.zaten ekibinin cogunun ak partiyle alakasi yok. sayin cumhurbaskani sektoru bilmeyen disardan atanan bakanlarla yola devam ederse bittiginin resmidir zaten son belediye secimlerinde ve anketlerde bu acikca goruluyor

Hurmalar
Hurmalar @bekir pandemi - 13 ay Önce

her bakanlık tarım gibi yönetiliyorsa Reisin işi çok zor. Allah yardımcısı olsun.

Hoseyni Nemrudi
Hoseyni Nemrudi @bekir pandemi - 13 ay Önce

AK Partililere vurun davutcular memnun olsun. Ülkücülere vurun fetöcüler memnun olsun. Bu zihniyetin kökü kazanmazsa Cumhur ittifakı 2023 ü zor görür.

Mustafa
Mustafa @bekir pandemi - 13 ay Önce

Biz pancardan kat kat kazanıyoruz Akp lide değilim İşini düzgün peşin yaparsan oluyor siz kendiniz e bakın

Destan Banev
Destan Banev - 13 ay Önce

Kusura bakmayın gonyalı kardeşlerim ama istemeyerek söylüyorum. Ne ektiysen onu biçersin. %60-70 oy çıkarırken düşünücektiniz. Reis güzel demiş ne vermediki size. Daha ne istiyorsunuz. 18 senede 10 milyar destek vermiş. İnsafınız kurusun. Alın size taban fiyat. Çok beklersiniz siz daha taban fiyatı.

Senol
Senol - 13 ay Önce

Bu nasıl iş anlayamadım, girdiler bu kadar biz çiftçiye girmisken, taban fiyat açıklanmadı, vAllahi hayret.

Adil Düzen
Adil Düzen - 13 ay Önce

Her yerde sayın bakanımızın değişeceğine dair haberler okuyoruz. Olayın aslı nedir? Yeni bakan kim olabilir? Bilginiz varmı? Cevap verirseniz sevinirim tarimdanhaber.

salih
salih @Adil Düzen - 13 ay Önce

recep konuk u yapsalar on numara olur ama yapmazlar niye kendi çiftçi pankonun başkanı çiftçiyi bilir derdini bilir

Vauvvv
Vauvvv - 13 ay Önce

İyisiniz Konyalı çiftçiler sırtınız yere gelmez artık.

Şükrü kaplan
Şükrü kaplan - 13 ay Önce

Artık durum şunu gösteriyor bu yönetim ülke tarımının geleceği ile değil geçmişte biz civtciye şunu verdik bunu verdik diyerek bundan sonra tarım işi bizim gündemimizde yok demek isteniyor gibi duruyor,çünkü sayın tarım bakanı da sayın ekonomi bakanı da ve sayın cumhurbaşkanımız da sürekli aynı demeçleri veriyor Allah sonumuzu hayır etsin kuraklık bir yandan devlet politikası bir yandan maliyetler bir yandan hayırlısı

Misafir
Misafir - 13 ay Önce

Çiftçi en çok AKP döneminde kazandı. Hepsinin altında son model traktör, son model araba var mı var. Hayvan ahırları modern mi modern. Eskiden bunların hiçbiri yoktu. Şikayet etmeyi bırakınız AKP ye teşekkür etmelisiniz.

Ülker
Ülker @Misafir - 13 ay Önce

Sende kesin çiftçi değilsin
Çiftçi olsan o traktörlerin ahırların gırtlağa kadar borçla yapıldığını bilirdin yazık çok yazık


banner151

banner251