Savcılığın 'kamu yararı' kararı Fahrettin Poyraz için ne anlam ifade ediyor?

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın kendisinin hukuksuz atamasını konu alan iki ayrı haber için Tarımdan Haber aleyhine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurularını kaybetmesi, çiftçi kuruluşunda yaşanan hukuksuzlukla ilgili önemli bir hukuki karar olarak görülürken, bundan sonraki süreçte Poyraz için sıkıntılı bir dönem başlamış oldu.

Savcılığın 'kamu yararı' kararı Fahrettin Poyraz için ne anlam ifade ediyor?
banner200

ÖZEL HABER / Tarım Kredi Kooperatifleri'nde 3 yıldır yaşanan büyük hukuk skandalı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının kararı ile yeni bir boyut kazandı. Bugüne kadar konuyla ilgili yapılan haberlere belli mahkemeler üzerinden aldırılan toplum erişim engeli kararı getirilerek, hukuk skandalının üstü örtülmeye çalışılırken, Tarım ve Orman Bakanlığı da yapılan inceleme sonuçlarını rafa kaldırarak Fahrettin Poyraz’ı koruma altına almıştı. Ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Fahrettin Poyraz’ın hukuksuz atanmasını konu alan haberlerle ilgili kamu yararı bulunduğunu belirterek, kamu davası açılması talebiyle yapılan suç duyurularını reddetmesi, Tarımdan Haber’in bu konudaki haklılığını ortaya koyarken, çiftçi kuruluşundaki hukuksuzluk da bizzat Savcılık tarafından belgelenmiş oldu. 

YAPILACAK BİR İNCELEMEDE POYRAZ'IN BÜTÜN ALDIKLARININ İADESİ GÜNDEME GELEBİLİR! 

Savcılığın bu kararı ile Tarım Kredi Kooperatiflerinde Fahrettin Poyraz’ın hukuksuz görev yapmasının üstü artık örtülemeyecek bir duruma gelirken, yapılacak en ufak bir incelemede Fahrettin Poyraz’ın bugüne kadar aldığı maaş, ikramiye, teşvik primleri ile huzur hakkı ücretlerinin iadesi gündeme gelecek. Poyraz’ın 3 yıl boyunca aldığı bütün kararlar tartışmalı bir hal alırken, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunun böylesine bir hukuksuzluğun içine sürüklenmesi yaşanan skandalı gözler önüne seriyor. 

ERİŞİM ENGELİ KARARLARININ HUKUKSUZLUĞU DA SAVCILIK TARAFINDAN BELGELENDİ 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, hukuksuz genel müdürle ilgili yapılan haberlerde kamu yararı bulunduğu gerekçesiyle Fahrettin Poyraz’ın suç duyurusunu reddetmesi, akıllara daha önce belli hakimlikler üzerinden aldırılan toplu erişim engeli kararlarını getirdi. Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine belli hakimlikler üzerinden aldırılan erişim engeli kararları ile Tarımdan Haber’de yayınlanan tam 137 habere birden erişim engeli getirilmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığın verdiği bu son kararla söz konusu erişim engeli kararlarının da hukuksuzluğu belgelenmiş oldu. 

HUKUKSUZ ERİŞİM ENGELİ KARARLARININ DA ARKASINA SAKLANAMAYACAK! 

Diğer yandan Fahrettin Poyraz, belli hakimlikler üzerinden aldırılan hukuksuz erişim engeli kararlarını gerekçe göstererek, kendisinin hukuksuz atanmasıyla ilgili haberlere karşı açtığı davaları kazandığını ileri sürmüştü. Savcılığın bu kararı ile Fahrettin Poyraz’ın bu gerekçelerinin de artık bir geçerliliği kalmadı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnşallah inşallah inşallah
İnşallah inşallah inşallah - 2 hafta Önce

İnşAllah Haklının ve Haklılarin hakları kalmaz. Mahşer günü hesaplaşacağız inşAllah. En ufak bir hakkımız kalmayacak.

Millet umurlarında bile değil
Millet umurlarında bile değil - 2 hafta Önce

Arkasında millet yok, çiftçi yok, mazlumlar, garipler yok, kurum çalışanları yok, hukuk hiç yok! Ülkeyi yöneten tepe noktalardaki bazı kşilere yakın olma iddiası var. Marketlerle göz boyama çabası var, gerçekte boğazına kadar batık bir şirket var. Piyasaya fiyat istikrarı getirileceği yalanı var, israf ve işletmeciliği bilmezliğin acı faturaları var. Madencilikle göz boyama çabası var. 15 senede ülkenin kazanacağı kadar paranın, 15 ayda borsa manipülatörlerine ve kendi ceplerine girmesi var. Kimya'da, Yem'de, Tarnet'te olup bitenleri ört kapat var. 100 bin lirayı aşan aylık gelirli yardımcılar, Razi'den ayda yüzbinlik kazançlar, milyonluk temettüler var. 30 bin liralık araç kiralamalar, aile fertlerine verilen milyonluk işler var. Sonuç? Sonuçta kendilerine birşey yapılamayacağını bilmenin rahatlığı da var. Olan millete, çiftçiye ve sonuçta şehirdeki dar gelirliye, kimin umurunda?

Hadi ama
Hadi ama @Millet umurlarında bile değil - 2 hafta Önce

Raziden 7000 euro aylık+400 euro harcırah/ günlük+ ? Yüz Bin euro temettü/ yıllık almıyorum demek bu kadarmı zor? Gazeteci milletvekili arkadaşlarınızı ikna ettiğiniz gibi kamuoyunu da ikna edebilirmisiniz? Sadece buradan alınan miktarlar Cumhurbaşkanı'nın kaç aylık maaşına karşılık gelmektedir?

Sera AŞ.
Sera AŞ. - 2 hafta Önce

Sera AŞ iştiraki umut olacaktı meyve ve sebze yetiştiricilerine F. P’a soruyoruz ne oldu Sera AŞ. Herkesten saklasanıda dünya kadar zarar, hırsızlık ve yolsuzluk. Depoda kaybolan ürünler. Halen Genel Müdürü Mahmut Candan ve Müdür Mustafa Yıldız çalıştırılıyor. Çiftçi hakkından Kendine çıkar sağlayanların Allah’ın gazabı üzerine olsun inşAllah.

Dünyadaki iç huzursuzluk
Dünyadaki iç huzursuzluk - 2 hafta Önce

Dünyada iç huzuru olmayan İnsanlardan biridir F. Poyraz. Herkes Hakkını haram ediyor. Bu kadar insandan nasıl helalleşecek bilmiyorum. Aldığı her paranın tek kuruşunun hakkını Yüce divanda verecek olan kişidir Fahrettin poyraz. Dünya Malı Dünya Malı Mal mülk servet hepsi senin olsun. Altından evin. zümrütten köşklerin olsun. Türkiye de her ilde arsaların olsun. 180.000 değil 3800000000000 maşın olsun ne güzel. onun hesabınıda Allah C.c veresin F. POYRAZ.

Anlat Fahri Baba
Anlat Fahri Baba - 2 hafta Önce

Usulsüz olarak atanan herkes şunu iyi bilsinki aldıkları maaştan tutun kullandıkları makam araçlarına , Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerinden istifa dilekçesi alıp tüm kararları imzalatmaya, hukuksuz yapılan sınav ve atamalara kadar,.. Her şeyin hesabını Yüce Türk Adaletine vereceksiniz. Arkamızda Beyefendi var demekte sizi kurtaramayacak maalesef . Beyefendi dediğiniz zatta haberi dahilinde yapılan iş ve işlemler için hesap verecek. R. T. E bu yaptıklarınızı yanınıza bırakırmı sandınız. Az kaldı sabredin. The end sonun başlangıcı.

Ya Hak
Ya Hak - 2 hafta Önce

Buda geçer Ya Hü . Padişahın işi ne.

prof . Ahmet
prof . Ahmet - 2 hafta Önce

sen ne garip bir tarım sitesi sin , bu adamı ve kurumu eleştitiyor gibi gözüküyorsun .ama aslın da onun reklamını , ve ona yapıyorsun. bence , gizliden gizliye. herkes koyun sürüsü sanma,

Ümit Karahan
Ümit Karahan - 7 saat Önce

Vur vur inlesin, bu dosyanın peşini bırakana hakkım helal değil. Takipteyiz...


banner151

banner251