Şanlıurfa'da çiftçi hükümeti Ak Parti İl binasının önünde protesto etti

Şanlıurfa'da yaşanan elektrik kesintilerine ve fahiş elektrik faturalarına tepki gösteren çiftçiler, muhatap bulabilmek için AK Parti il binasında protesto düzenledi.

Şanlıurfa'da özellikle yaz aylarında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle çiftçiler hükümete tepki gösterdi. AK Parti Şanlıurfa il binası önünde toplanan çiftçiler, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile görüşmek istedi ancak talepleri yanıtsız bırakıldı. Çiftçilerin gelmesiyle Kırıkçı'nın parti binasını terk ettiği belirtilirken polisin çiftçileri engellemek istemesi sonucu arbede yaşandı. Çiftçiler daha önce Akçakale, Viranşehir, Ceylanpınar, Siverek ve Hilvan ilçelerinde eylem gerçekleştirmişti. DEDAŞ binaları önünde toplanan yüzlerce çiftçi, elektrik kesintileri nedeniyle tarlalarını sulayamadıklarını ve bir yıllık emeklerinin DEDAŞ uygulamaları nedeniyle yok olacağını belirterek elektrik kesintilerini protesto etti.

AK PARTİ İL BAŞKANI KIRIKÇI, ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞMEDİ

Sürekli yaşanan elektrik kesintileri sebebiyle tarlalarını sulayamadıklarını, üstüne bir de DEDAŞ'ın kestiği fahiş faturalarla bellerinin iyice büküldüğünü söyleyen çiftçiler, muhatap bulmak üzere AK Parti Şanlıurfa il binası önünde toplandı. Elektrik kesintileri nedeniyle bir haftadır eylemler gerçekleştiren Şanlıurfalı çiftçiler, öğle saatlerinde Karaköprü ilçesi Necmettin Cevheri Bulvarı üzerindeki AK Parti il başkanlığı önünde toplanarak açıklama yapmak istedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 00:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 2 ay Önce

Sadece Şanlıurfa deyil, TÜRKİYE'nin bir çok yerinde elektrik kesintisi ve düşük gerilimden dolayı yüksek fatura, kuyulardaki dalgıçların yanması (zarar görmesi). Elektrik dagıtım şirketlerin umrunda olmadıgı gibi, sadece yaptıkları tahsilatlara bakmakdalar. Yetkili mercihlerin buna bir an önce el atmaları (çözüm bulmaları) gerekiyor.

banner151

banner251