" />

Saman ithalatı abartılacak bir konu değil!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, saman ithalatının abartıldığını belirterek, “Az bir miktar kaba yem gelmiş olsa da bunu çok büyük bir miktar gibi gösteriyorlar. Bütün kaba yemi ithal ediyormuşuz gibi lanse ediliyor" dedi.

Saman ithalatı abartılacak bir konu değil!
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı, hayvancılık, yem sektörleri ile üretici birlikleri temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan yaklaşık 300 kişinin katılımıyla Antalya'da başladı.


CHP'li Öz'den Fakıbaba'ya soru önergesi


Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, yeniden tartışma konusu olan saman ithalatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pakdil, bu konuda şunları kaydetti:


"Buzağıları evlatlarım gibi görüyorum"


“Az bir miktar kaba yem gelmiş olsa da bunu çok büyük bir miktar gibi gösteriyorlar. Bütün kaba yemi ithal ediyormuşuz gibi lanse ediliyor. Böyle bir durum yok. Sektörümüz kendi imkânları içinde ülke içinden bu ihtiyacını temin ediyor. Çok fazla kaba yem ihracatı varmış gibi gösterilmesi doğru değil. Yağış yetersizliği nedeniyle düşen verim kaybı nedeniyle bir miktar ithalat yapılmıştır. Çok büyütülecek bir durum söz konusu değil."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu adam
Bu adam - 3 yıl Önce

Tarımı bu noktalar bu adam taşıdı, yıllarca oturmadık koltuk bırakmadı. Abiniz milletvekili diye biz Anadolu çocuklarının günahı ne? Söylediği şeye bakar mısınız Allah aşkına! Gülelim mi ağlayalım mı?

karadil
karadil - 3 yıl Önce

Zihin Fukara olunca, Akıl Ukala olur demiş Namık Kemal. Bu zihniyet yüzünden şimdi ithal etmediğimiz gıda ürünü kalmadı. Yerli tohumculuk bitti. Çiftçi perişan..
Müsteşar yardımcısının dediği gibi abartıyorum bende böyle..

- 3 yıl Önce

niyat pakdili savunan bey kendinle çelişm,işsin ne güzel söylemişin uzun süre görevde kal ve tarımın hali ortada saygılar.

Bu adam başlığına cevap
Bu adam başlığına cevap - 3 yıl Önce

Nihat pakdil Tarım Bakanlığının kurumsal tek hafizasidir. Tarim Bakanlığında en uzun sure burokratlik yapmasinin nedeni hep doğruları söylemiş olmasıdır. Tarimi bu noktalara taşıyanlari uzaklarda değil yakinlarda ara Mühendis bey. lütfen meslek taasubu yapma.

bu adam
bu adam - 3 yıl Önce

bakanlıkta başını yemediğiniz işi bilen tek adam...şimdi sıra onda mı.?

banner151

banner251