Sahte gübre operasyonu!

Çiftçiden gelen ihbarlar, Gübre Takip Sistemi üzerinden takip edildi. Yapılan takipler üzerine Jandarma ekipleri operasyon yaptı. Yapılan operasyonda 12.8 ton sahte gübre ele geçirildi.

Sahte gübre operasyonu!
banner200

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde jandarma ekiplerince bir ikamete düzenlenen operasyonda 12 bin 850 kilogram sahte gübre ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, Gülşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yeşilyurt köyündeki bir eve operasyon düzenledi. İkametin bahçesindeki kamyonun kasasında, üzerinde sahte bandrol ve barkod etiketinin bulunduğu her biri 50 kilogram ağırlığında 257 torba tarımsal amaçlı amonyum fosfat gübre bulundu.

İkamet sahibi B.Y. (51) gözaltına alınırken, ele geçirilen gübreler yediemine teslim edildi. B.Y'nin çiftçiden hububat aldığı, karşılığında gübre verdiği ileri sürüldü. Şüphelinin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Slogan:
Slogan: - 11 ay Önce

Kandırılmak, kendini kandırmak istemiyorsan Kooperatifinden Gübretaş gübre al!

adsız
adsız @Slogan: - 11 ay Önce

iyi ama koperatiflerden bişey almak için ünce koperatifler soyuyor efendım ünce seni soyacaklar sonra üye oluyorsun burası............................ diyemiyeceğım ...

Aydın şimşek
Aydın şimşek - 11 ay Önce

En güzeli çifciliği haycılığı bitirmek neyem nede mazot borcun olur

banner151

banner251