Saadet Partili Karaduman Türkşeker Tarım'daki şaibeli satış ve peşkeş iddiaları aydınlatılmalı

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Türkşeker Tarım'da ortaya çıkan şaibeli buğday arpa satışı ile nohut peşkeşini Meclis gündemine taşıyacaklarını belirterek, Tarım ve Orman Bakanlığının da gerekli soruşturmaları yaparak bu şaibeleri aydınlatması gerektiğini kaydetti. 

Saadet Partili Karaduman Türkşeker Tarım'daki şaibeli satış ve peşkeş iddiaları aydınlatılmalı
banner200

Türkşeker Tarım'da ortaya çıkan şaibeli arpa buğday satışı ile nohut peşkeşinin yankıları devam ederken, Türkşeker, Varlık Fonu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafında ise derin bir sessizlik hakim. Türkşeker, ortaya çıkan peşkeş ve şaibeli satışla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapamazken, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Tarım ve Orman Bakanlığını göreve davet etti. Türkşeker Tarım'ın şaibeli satışını Meclis'e taşıyacağını belirten Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman "Şaibeli satışlarla ilgili daha önce de gündeme gelen konular oldu. Biz Tarım ve Orman Bakanlığı'na sorular ilettik ancak bunlara ne yazık ki ya cevap verilmedi ya da kısa cevaplarla geçiştirildi' dedi.

TARIM BAKANLIĞI TÜRKŞEKER TARIMDAKİ ŞAİBELERİ AYDINLATMALI 

Karaduman, sözlerinin devamında ise şunları kaydetti:

''Gıda enflasyonunu düşürmek ve piyasayı regüle etmek için çiftçiden alınan hububat ürünlerinin uygun fiyata sürülmek üzere depolarda tutulduğunu biliyoruz. Bu ürünlerin şaibeli bir şekilde hiçbir duyuru yapılmadan düşük fiyata bazı firmalara satılarak kurumun zarara uğratılması kabul edilebilir bir durum değildir. Arpa, buğday ve nohut gibi ürünler ihtiyaç halinde piyasaya sürülmelidir. Ama siz el altından bunu bazı firmalara toptan satarsanız o zaman piyasa alt üst olur, vatandaş ürün alamazken birkaç firma krizi fırsata çevirir. Bakanlık bu şaibeleri aydınlatmalı ve gerekli soruşturmaları yapmalıdır. Bununla ilgili yeni bir soru önergesiyle konuyu Bakanlığa tekrar sormuş olacağız." 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2021, 01:08
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
gazci mucahit
gazci mucahit - 1 ay Önce

Gazci mucahit 1 hafta izne ayrildi.Kendisini o koltuga oturtanlarin elini etegini öpmeye gitti bu kadarini o da beklemiyordu.ortaya cikartilan haber adamin hayallerini suya dusurecek cinstendi.yapilan usulsuzluk cekilen peskes fatura goruntusune varincaya kadar yayinlandi.8 aylik sirketi akraba es dostt yegen,hirdavatci,emekli polis,kuafor ne varsa doldurarak st oynatmaya yaptiklarini genel mudur Ercan Yesilyutla örtmeye calisti.Garibim Ercani da dun yedi zaten.yetmex Ercanin gitmesi.Önce kendi kendi ile birlikte elif,cumhur,talip,ömer,yegen levent,getirdigi uretimden sorumlu mudur yaptigi emekli polis,yunus, bir an once kurumdan temizlenmelidir.

Süt liman
Süt liman - 1 ay Önce

Genel Müdür Ercan görevden alındı. Şimdi her şey düzeldimi. Ercan’a tüm bu işleri yaptıran Mücahit Alkan olayları kapattımı. Ercan zaten danışmanı idi ve bu işleri yürütebilmek için maşa olarak getirmişti. Şimdi görevden aldı ve herşey süt liman öylemi. Peki Komisyoncularla satılan şirket stokunda ki Arpa, Buğday, Mısır ve faturaları çıkan Nohutun hesabını kim verecek. Mücahit’in işlerini yaptırdığı Cumhur, Talip ve Elif hala işinde kalacakmı. Farz edilim Ercan gibi onlarda gitti peki yapanın yanına kar olarak mı gidecekler. Mücahit Alkan o kadar işi organize edecek ama hala orda kalacak. Şayet böyleyse Mücahit Alkan haklıymış davasında ne diyelim. Zaten kimse bişey yapamaz mantığıyla yapmış belliki.

sadi
sadi @Süt liman - 1 ay Önce

öbür dünya öbür dünya ilahiyat diploması orda bir işe yarıyormu acaba

sami dogra
sami dogra - 1 ay Önce

sn vekilim şaibe olmayan yer mi var başındaki adam birde ilahiyat mezunu ahlak bozulmuş şartlar bozulmuş adam 4 yıldır şekere zam istemiyor kurum milyarlarca tl zarar ediyor kimsenin umurunda degil çiftçilik biterse ithal ederiz diyorlar sıkıntı yokmuş öyle diyorlar

banner151

banner251