Polatlı’da sahte gübre operasyonu!

Gübre fiyatlarının yükselmesinden dolayı bunu fırsata çevirmek isteyen sahtekarlar iş başında. Polatlı'da 600 çuval sahte gübre yakalanırken, üretilen sahte gübrelerin ne kadarının satıldığı ise bilinmiyor. Sahte gübreler piyasada bilindik markaların çuvallarına konularak satıldığı tespit edildi.

Polatlı’da sahte gübre operasyonu!
banner200

Cem Yılmaz'ın cips reklamı gerçek oldu! Tuz, kireç ve alçıyı karıştırarak, çiftçiye gübre diye sattılar. Ankara'nın Polatlı ilçesinde sahte gübre üreten işyerine baskın yapıldı. 600 çuval sahte gübreye el konulurken, sahte gübreden piyasaya ne kadar satıldığı ise bilinmiyor.

CEM YILMAZ'IN CİPS REKLAMI GERÇEK OLDU!

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın 2003'de yayınlanan cips reklamı gerçek oldu. Polatlı'da sahte gübre üreten bir iş yerine baskın yapan Tarım Orman İl Müdürlüğü ekipleri, gördükleri karşısında şaşkına döndüler.

TUZ KİREÇ VE ALÇIDAN NASIL GÜBRE YAPTIKLARINI ANLATTILAR!

Polatlı Ticaret Borsası'nın yakınındaki Buğday Pazarın'daki iş yerine şikayet üzerine baskın yapan Tarım Orman İl Müdürlüğü ekipleri, iş yerinde beton mikseriyle sahte gübre üretimi yapan işçilerle karşılaştı. Sahte gübreyi imal eden işverenler ortadan hemen kaybolurken, işçiler ise yetkililere tuz, kireç ve alçı malzemesinden nasıl gübre yaptıklarını anlattılar.

Tarım Orman İl Müdürlüğü yetkililerinin karşılaştıkları bu durum akıllara 2003 yılında ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın 'Doktor' tiplemesiyle oynadığı cips reklamını getirdi. Bilindik bir cips markasının reklamında oynayan Cem Yılmaz, sahte cips üretirken baskına uğramış, 'biz satıcı değil yiyiciyiz demişti.'

ÇİFTÇİNİN AYAĞINA KADAR GÖTÜRÜP DÜŞÜK FİYATA SATIYORLAR!

Tarım Orman İl Müdürlüğü yetkilileri, firma sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunurken, 600 çuval sahte gübreye de el konuldu. Ancak piyasada bu sahte gübreden ne kadar satıldığı ise bilinmiyor. Sahte gübreyi firma sahipleri çiftçinin ayağına kadar götürüp, çok düşük fiyata sattıkları belirtilirken, yetkililer sahtekarların bu oyununa gelmemek için çiftçilerin kesinlikle etiketli ve bandrollü ürün almaları konusunda uyarırken, kamyon üstü ürünlerin alınmamasını istedi.

GTS TAM MANASIYLA DEVREYE GİRMEDİĞİ İÇİN ÇİFTÇİ SAVUNMASIZ KALIYOR!

Bakanlığın uygulamaya koyduğu ve bu tür sahtekarlıkların önüne geçmesi hedeflenen Gübre Takip Sistemi, tam manasıyla uygulamaya girmediği için çiftçi, sahte gübre karşısında savunmasız kalıyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım Kredi Koop.
Tarım Kredi Koop. - 3 yıl Önce

Tarım Kredi Koop. depodaki gübre fiyatına habire zam yapıyor. baharda 1850 lira olan gübre ağustos başında 2700 oldu. 3100, 3400 ve 3700 lirayı gördü. Şimdi TKK Çiftçi'ye destek mi köstekmi? Amacı Çiftçi'ye hizmet olan kurum fırsatçılık ve stokçuluk yaparak Çiftçi'ye kazık atıyor.

Ha soyle
Ha soyle - 3 yıl Önce

Duzgun verimli gubreleri karalama haberleri yapana kadar piyasada birakin sahtesini sahte icerigi eksik olan gubredir bu vatan hainligidir cifcinin guveni suistimal edilmektedir bu paralara gubre satilirsa cifci cebini dusunmek adina her zaman duser cezalandirilmali ilerin onu acilmali inin mersine neler var bi bakin cikarin gozlulleri

Köylü
Köylü - 3 yıl Önce

Tabiyki sahte gübre yaparlar torbası 170 tl olmuş kimsenin umurunda değil Tmo ithal mısır buğday arpa getirecekmiş hemen getirin

banner151

banner251