Pankobirlik Başkanı Konuk: Tarım da negatif algı oluşturuluyor!

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutladı.

Pankobirlik Başkanı Konuk: Tarım da negatif algı oluşturuluyor!
banner200
banner217

AK Parti Milletvekili Recep Konuk, tarım sektörü için gelişmişlik ekseninde negatif bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, bu duruma sert tepki gösterdi. Konuk, "Bir ülke için savunma sanayi ne kadar mühimse tarımsal üretim de o kadar mühimdir. Bir ülke için bilişim teknolojileri ne kadar önemliyse hayvancılık da o kadar önemlidir. Bir ülke için eğitim sektörü ne kadar stratejik önemdeyse bitkisel üretimde sürdürülebilirlik o kadar stratejik önemdedir" ifadesini kullandı.

Gereksiz Kıyaslama Var!

Çiftçilerin ürettikleriyle teknoloji ürünleri arasında gereksiz kıyaslamalar yapıldığını anlatan Konuk, şunları anlattı:

"Çiftçilerin ürettiklerini sürekli hükmen mağlup ilan eden kıyaslamalar var. Bazı sektörler için methiyeler düzülürken, tarım sektörü için gelişmişlik ve kalkınma eksenli oluşturulan veya oluşturulmaya çalışılan algı operasyonları çiftçimize karşı büyük bir haksızlık. Ancak bu algı operasyonları çiftçilerimizin üretiminin ve ürettiklerinin ne kıymetini azaltır ne de bu ülkenin geleceği açısından taşıdıkları stratejik önemi gölgeler."

Tarımdan Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHDİ EKER
MEHDİ EKER - 3 yıl Önce

EN İYİ TARIM BAKANI MEHDİ"BEY ONDAN SONRA TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜ BİTTİ, ACIL KURUMUN BAŞINA GELMESİ LAZIM, TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDEN GELME SORUNLARI İYİ BİLEN BİRİ

Helal olsun.
Helal olsun. - 3 yıl Önce

Ülkenin birikim sahibi ve memleket sevdası olan böyle bir tarım bakanına ihtiyacı var. Allah muvaffak eylesin ve kendisini daha etkin konumlarda görmeyi ülkemize nasip etsin

- 3 yıl Önce

Bakan bet gerekli açiklamalari yapmis durumda.. Konya.Karaman gurubu kendinize vazife cikarmak ne size ne hacet !

banner151

banner251