Nihat Pakdil Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu!

Tarım ve Orman Bakanlığında 4 bakan yardımcısı görevden alınırken, yerine atamalar yapıldı. Tarım Bakanlığı eski müsteşar yardımcılarından Nihat Pakdil, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu. Kirişçi'nin Tarım Bakanı olmasıyla birlikte Pakdil'in de bu göreve atanması bekleniyordu.

Nihat Pakdil Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu!
banner282

8 Nisan 2022 Cuma tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Nihat Pakdil, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 8 Nisan 2022 Cuma tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'deki karar ile, eski Müsteşar yardımcılarından Dr. Nihat Pakdil, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu. Pakdil'in Bakan Yardımcısı olarak atanması bekleniyordu. 

NİHAT PAKDİL KİMDİR HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanan Dr. Nihat Pakdil, 1981 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğünde Suni Tohumlama Anabilim Dalında doktor unvanını almıştır. Pakdil, 1981 yılında Ankara Veteriner İşleri Müdürlüğünde veteriner hekimlik, 1981-1983 yılları arasında askerlik görevini tamamlamış, 1983-1987 yılları arasında Ankara İl Müdürlüğü emrinde veteriner hekimlik, 1987-1992 yılları arasında Ankara Lalahan Hayvancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde veteriner hekimlik yapmıştır.

Nihat Pakdil, 1992 - 1995 yılları arasında Lalahan Hayvancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü görevini üstlenmiş, 1995 - 1996 yılları arasında Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü emrinde şube müdürlüğü yapmıştır. 1996-1997 yılları arasında Tarımsal Araştırmalar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Pakdil, 1997 yılında Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığında veteriner hekim olarak çalışmış, 1997-1999 yılları arasında, iki yıla yakın, Koruma ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığı yapmış; 1999-2000 yılları arasında da Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığında veteriner hekimlik yapmıştır.

Nihat Pakdil daha sonra, 2000 yılı mayıs ayı ile 2003 yılı şubat ayları arasında Koruma ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2003 yılı şubat ayının başında, Koruma ve Kontrol Genel Müdürü olarak atanan Pakdil, daha önce, yani genel müdür olarak atanmadan önce, üç yıla yakın genel müdür yardımcılığı olarak çalışmış, yine daha öncesinde, iki yıl genel müdür yardımcılığı yapmış ve ilk genel müdür yardımcılığı görevini de Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğünde yapmıştır. Pakdil, Mehdi Eker'in Bakanlığı döneminde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 10:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akmaz
Akmaz - 2 ay Önce

Çok isabetli bir atama oldu. İşin ehli, liyakat sahibi. Keşke daha önce olsaydı.

Teknisyen/Ziraatci
Teknisyen/Ziraatci - 2 ay Önce

Nihat beyin atanmasına çok yönlü olarak çooook sevindim . Hayırlı olsun Allah'ım utandırmasın. Haydi Külyutmaz Bakanım şunların ipliğini pazara çıkarırsın inşAllah. Size ve Veysel başkanıma bir çok tık fazla sevindim.

C.çay
C.çay - 2 ay Önce

Tarımın hayvancılığın içinden birisi başarılı olacağına inancım tamdır. Hayırlı olur inşAllah

Adana
Adana - 2 ay Önce

Hayırlı olsun. Adana için de müjde bekliyoruz.

Üretici
Üretici - 2 ay Önce

Allah kolaylik versin

Bozkoca üçay
Bozkoca üçay - 2 ay Önce

Hayırlı olsun isabetli olmuş tarım teşkilatının içinden birisi. Başarılar

Ökkeş
Ökkeş - 1 ay Önce

Olmuyor, eskidende Tarım Bakanlığında çok önemli bir makamdaydı. Tek bir başarısını yada projesini bilen varsa söylesin bizde bilelim... Biraz inovatif ve analitik düşünen gençlere bu görevler verilse. Eski vekilleri eski bürokratları önümüze getirip bunlardan iş yapmalarını beklemek mucize bence. Popülist yaklaşımlarla Tarım ilerlemez.

Editör
Editör - 2 ay Önce

Tarım sitesinin editörü "veteriner" ile "veteriner hekimi" arasındaki farkı bilmiyor.

Ali
Ali @Editör - 1 ay Önce

Sen yaz bizde ogrenelim


banner151