Muğla'da tarım masaya yatırılacak

Muğla'da 5 Aralık Perşembe günü, tarımın geliştirilmesi ve üreticinin bilgilendirilmesi amacıyla tarım sempozyumu düzenlenecek.

Muğla'da tarım masaya yatırılacak
banner200

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin tarıma ve üreticiye verdiği destek sürüyor. Her yıl tarımın farklı alanlarında düzenlenen sempozyumun konusu, bu yıl arıcılık ve su ürünleri olarak belirlendi.

Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi ve Muğla Veteriner Hekimler Odası iş birliğiyle düzenlenen sempozyuma Muğla, İzmir, Bursa, Samsun ve İstanbul'dan birçok akademik personel ve sektör temsilcisi katılacak.

5 Aralık Perşembe günü Prof. Dr. Gürol Ergin anısına düzenlenecek sempozyum Menteşe'deki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Sempozyumda 'Balda Kalıntı Sorunu', 'Önemli Arı Hastalıkları', 'Varrao ile etkili mücadele', 'Arıcılıkta Ürün Çeşitliliği', 'Muğla'da Su Ürünleri Avcılığı', 'Su Ürünleri İşletme Teknolojisi', 'Su Ürünleri Yetiştiriciliği', 'Sürdürülebilir Balıkçılık İçin Su Yönetimi', 'Balık Hastalıkları ve Güvenlik' konuları konuşulacak.  

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251