Mısır alım fiyatı kaç lira oldu? Bakan Pakdemirli alım fiyatını açıkladı!

Mısır alım fiyatları belli oldu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2019 üretim sezonu mısır alım fiyatını açıkladı.

banner255
Mısır alım fiyatı kaç lira oldu? Bakan Pakdemirli alım fiyatını açıkladı!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, mısır alım fiyatlarını açıkladı. Bakan Pakdemirli, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

“2018 yılında ton başına 950 TL olan mısır fiyatı, 2019 yılında % 21 artırılarak ton başına 1.150 TL olarak belirlenmiştir.

Mısır için belirlenen ton başı 1.150 TL alım fiyatı, bakanlığımız tarafından verilecek yaklaşık ton başına 60 TL’lik prim ve diğer desteklerle birlikte 1.210 TL’ye kadar yükselmektedir.

Açıklanan bu fiyatla üreticimiz, maliyete göre %48, diğer bir ifadeyle ton başına 390 TL gelir elde etmiş olacaktır”

Bakan Pakdemirli, açıklanan bu fiyatın Mısır Üreticileri, sanayici ve sektörün tüm birimleri için hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
M T
M T - 2 yıl Önce

Girdilere %de 80 artarken mısır %21 pes doğrusu Azda olsa insanda utanma arlanma olur bunlar hepsini silmiş dahada diyecek bir şey yok

çiftçi
çiftçi - 2 yıl Önce

bizim tek istğimiz var oda elektriklerin çok çok pahalı olması ne zaman bu baraja kavuşacağızda bu elektrik gangeterlerinden kurtulacağız..

gizli no
gizli no - 2 yıl Önce

bursa yenisehir de misir silajinda acilan sorusturma noldu. o sahis daha once selimiye demiydi?? aman iyi inceleyin cengizi..

Mühendis
Mühendis - 2 yıl Önce

Müdahale alım fiyatlarının hasat sezonundan önce açıklanması doğru bir politikadır. Bu şekilde üretici mağduriyetinin önüne geçmiş oluyor ve serbest piyasa fiyatının oluşmasına fırsat verilmektedir. 16 yıllık AKP iktidarında ilk defa doğru politikalar izlenmiştir.

Alirıza aka
Alirıza aka - 2 yıl Önce

Geçen yıl 1160 TL idi.....borsada.....bu yılda şu an 1200....idi sayenizde fiyat 1050 ye düşer artık ..sadaka destekler sizin olsun kaldırın desteği .......sen dönümden kaç kg mısır alcamızı biliyormusunda kazancınızı 360 dekar yazıyorsun.......varsayımla ülkenin anasını bellediniz.....çiftçi sende iyi destekle bu tarım orman ağaç düşmanlarını.....bu fiyat batışındır....

Köylü
Köylü - 2 yıl Önce

Bu fiyat hiç bir şey ifade etmez zaten bu fiyatın üzerinde satılıyor şu anda Acaba elektrik mazot gübre enflasyonuna baktılarmı.

banner151

banner251