Meral Akşener Bakan Pakdemirli'ye böyle seslendi: Sen de huzura kavuş çiftçi de huzura kavuşsun!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sert yüklendi. Çiftçinin böyle bir beceriksizliği hak etmediğini belirten Akşener, Pakdemirli'ye seslenerek, "Biran önce git sayın Erdoğan'dan rica et seni yeniden huzura kavuştursun" dedi.

Meral Akşener Bakan Pakdemirli'ye böyle seslendi: Sen de huzura kavuş çiftçi de huzura kavuşsun!
banner200

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında mevsimlik tarım işçilerinin sorularına dikkat çekti. Meral Akşener, kürsüyü Diyarbakırlı tarım işçisi Ali Kaptan'a bıraktı. Ali Kaptan, konuşmasında mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarını ve yaşadığı sorunları anlattı. Akşener, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi sert bir dille eleştirerek, “Çiftçi böyle bir beceriksizliği, böyle bir iş bilmezliği hak etmiyor” dedi. Bakan Pakdemirli’nin Bakan olmadan önce çalıştığı şirkette yaklaşık 1 milyon lira huzur hakkı aldığını iddia eden Akşener, şunları kaydetti: 

ÇİFTÇİ BÖYLE BİR BECERİKSİZLİĞİ HAK ETMİYOR

“Üç yıldır anlatıyoruz. Çiftçiler borç batağında ne ekim dikim yapacak parası var ne de hayvanına verecek yemi var. Buradan önce Tarım Bakanına sesleniyorum. Çiftçi bu haldeyken ortalıkta bakanım diye gezmeye utanmıyor musun? Bu çiftçi böyle bir beceriksizliği, böyle bir iş bilmezliği hak etmiyor. Tarımla alakası olmayan böyle vasıfsız bir yönetim anlayışını hak etmiyor. Ayıptır günahtır. Arkadaşlarım diyor ki; senin Bakan olmadan önce yönetim kurulunda yer aldığın şirkette 100 bin Avro yani neredeyse 1 milyon lira huzur hakkı alınıyormuş. Huzura bakar mısınız? Biran önce git sayın Erdoğan’dan rica et seni yeniden huzura kavuştursun kardeşim. Sende huzura kavuş çifçi de huzura kavuşsun. Tarım emekçileri de huzura kavuşsun. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 14:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 6 ay Önce

Yalan dinleye dinleye vAllahi sinirlerim harap oldu bütün sattığım mahsul, desdek köstek hepsi sadece gubremi karşılamıyor, bizmi hesap bilmiyoruz.

Çiftçi
Çiftçi - 6 ay Önce

Meral hanım adamın huzuru hiç kaçmadıki

banner151

banner251