Mehmet Metiner'in Tarım Bakanlığında gündeme getirdiği Genel Müdür ortaya çıktı!

Eski AK Parti Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Mehmet Metiner’in Tarım Bakanlığında kendisine bağlı birçok yerden maaş aldığını iddia ettiği eski vekil genel müdürün Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz olduğu ortaya çıktı. Ancak Poyraz'ın Tarım Kredi Kooperatiflerinin dışında nerelerden ne kadar ücret aldığına yönelik iddialar yine cevapsız kaldı.

Mehmet Metiner'in Tarım Bakanlığında gündeme getirdiği Genel Müdür ortaya çıktı!
banner200

Eski AK Parti Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Mehmet Metiner’in Tarım Bakanlığında kendisine bağlı birçok yerden maaş aldığını iddia ettiği eski vekil genel müdürün Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz olduğu ortaya çıktı. Fahrettin Poyraz’ın kendisini aradığını belirten Metiner, gündeme getirdiği iddiaların doğru olmadığını bundan dolayı da twitter paylaşımını kaldırdığını belirtti.

PAYLAŞIMLARINI SİLMİŞTİ

Eski AK Parti Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Mehmet Metiner’in kamuda iki maaş alan bürokratlara yönelik paylaşımları dikkat çekerken, Tarım Bakanlığında isim vermeden eski bir vekil olan genel müdürle ilgili paylaşımları da Bakanlıkta ‘kim bu genel müdür?’ sorusunu gündeme getirmişti. Ancak bu paylaşımını kısa bir süre sonra silen Metiner, buna gerekçe olarak da ‘her doğrunun her yerde söylenmeyeceğini’ göstermişti.

'ÖNEMLİ NOT DİYEREK' O GENEL MÜDÜRÜN KENDİSİNİ ARADIĞINI SÖYLEDİ 

Bu paylaşımının ardından ‘Önemli not’ diyerek bir paylaşımda daha bulunan Metiner, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın kendisini aradığını, iddiaların doğru olmadığını ve gerekli bilgi ve belgeleri gönderdiğini belirterek, “O yüzden twiti kaldırma gereği duydum. Başka söze gerek yok. Nokta” dedi. Metiner, yaptığı bu son paylaşımla, genel müdürün ismini de vermiş oldu. 

HUKUKSUZ GENEL MÜDÜRÜN MAAŞIYLA İLGİLİ İDDİALAR YİNE CEVAPSIZ KALDI!

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, bu görevini hukuksuz bir şekilde sürdürürken, milletvekili emekli maaşıyla birlikte Tarım Kredi Kooperatiflerinden maaş, ikramiye ve yılda bir teşvik ikramiyesinin yanı sıra GÜBRETAŞ’tan da huzur hakkı ücreti alıyor.

RAZİ'DEN ALDIĞI İDDİA EDİLEN HUZUR HAKKI ÜCRETİ BİLE DUDAKLARI UÇUKLATIYOR!

Diğer yandan ortaklık payı yüzde 50’nin altında olan Razi’de de yönetim kurulu başkanı olan Poyraz’ın buradan ne kadar ücret aldığı bilinmiyor. Ancak iddialara göre 8 ile 10 bin Euro arasında hakkı huzur ücreti aldığı dile getiriliyor.

RAZİ'NİN ALT ŞİRKETLERİNDEN DE ÜCRET ALIYOR MU? 

Bunun yanında RAZİ’nin alt şirketlerinden olan Raintrade ve 2018 yılında kurulan UBK şirketlerinde de yönetimde bulunan Poyraz’ın buralardan hakkı huzur ücreti ve temettü aldığı iddia ediliyor.

SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINDAN DA HUZUR HAKKI ÜCRETİ ALIYOR 

Yine Tarım Kredi Kooperatiflerinin Personel Sosyal Yardım Vakfının da Yönetim Kurulu Başkanı olan Poyraz, buradan da huzur hakkı ücreti alıyor. 

METİNER KENDİSİNE GÖNDERİLDİĞİNİ İDDİA ETTİĞİ BELGELERİ AÇIKLAMADI

Mehmet Metiner'in Fahrettin Poyraz’ın kendisini arayarak gerekli bilgi ve belgeleri gönderdiğini açıkladı ancak bu belgeleri kamuoyu ile paylaşmaması dikkat çekti.

FAHRETTİN POYRAZ 1.5 YIL ÖNCE VERDİĞİ SÖZÜ UNUTTU!

Diğer yandan  Fahrettin Poyraz, 1.5 yıl önce kamuoyuna söz vererek, maaşıyla ilgili bütün iddiaları kendisinin açacağı mahkemeye sunacağını belirtmişti. Ancak aradan 1.5 yıl geçmesine rağmen Fahrettin Poyraz, böyle bir mahkemeye başvuru yapamazken, söz verdiği belgeleri de mahkemeye sunmadı. Fahrettin Poyraz'ın söz vermesine rağmen bu bilgileri kamuoyuna açıklamaması ve mahkemeye sunamaması gündeme gelen iddiaları daha da tartışmalı hale getiriyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 12:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankara bölgede neler oluyor???
Ankara bölgede neler oluyor??? - 5 ay Önce

Tedarik ve pazarlama yönetmenini neden zorla merkez birliğine tayin ettirdiniz...

Cemil
Cemil @Ankara bölgede neler oluyor??? - 5 ay Önce

7 ay sonrasına hazırlık yapılmış düzen kurulmuş.

Çam
Çam @Ankara bölgede neler oluyor??? - 5 ay Önce

İnsan kaynaklarıyla ilgilenen yetkili(..) herkese boncuk dağıtıp, kooperatif personelinin sorunları kulak arkası edip etliye sütlüye karışmıyor.

Kontrol
Kontrol @Ankara bölgede neler oluyor??? - 5 ay Önce

Bölgedeki denetim adaletsizliği, sürekli aynı kontrolörlere program verilmesi

Yavuz
Yavuz @Ankara bölgede neler oluyor??? - 5 ay Önce

İnsanları baskılarınızla sindiremezsiniz.. Birini gönderecekseniz tepeden başlamanız gerekir. İdareci birleştirici olur böl parçala yönet taktiği uygulamaz.

Turap turabi
Turap turabi @Ankara bölgede neler oluyor??? - 5 ay Önce

Ankara bölgede huzurmu kaldı. Bölge ve kooperatif persenoline uygulanan mobing_baskı hat safhada.
Bölge müdürü ayrı telden müdür yardımcıları ayrı telden personelde farklı telden çalıyor birlik beraberlik kalmadı.

Basiretsiz idare
Basiretsiz idare @Ankara bölgede neler oluyor??? - 5 ay Önce

Yerine getirdiği yönetmeni parlatma derdinde olan bir idare.

Maaş
Maaş - 5 ay Önce

Bir bölge müdürünün maaşı ortalama 32 35 bin civarı olduğu biryerde genel müdürün maaşınında 150 200 den aşşağı olması düşünülemez(maaş=15 ikramiye aylık ortalama =5 ortalama teşvik=4 yönetim kur ulu ücreti=8 toplam=32)++70 bin temsil

Günah
Günah - 5 ay Önce

Haktan hukuktan bahsedip bukadar maaş al.
Hakketmeyen atıllara makam mevki ver.

Adalet
Adalet - 5 ay Önce

Tk marketlere bakin.şok bizim toptan makro marketlerde ne kadar isten Atilan vasifsiz puruzlu personel varsa hepsine Bayramali ile tekin kucak acti ruyalarinda goremeyecekleri koltuklara mudur direktir olarak bol maasla oturttu.marketler vasifsiz torpilli personelle is yapamaz hale geldi.Depolara
ve marketlere lisee mezunu es dostlari getirdi.Kurum ucuruma doğru gidiyor.Elbet bunun hesabini bir gun bir babayigit sorar.Holding korkusundan depolara ve marketlere mufettis gondermiyor.

Kul Hakki
Kul Hakki - 5 ay Önce

Buradan Holding mufettislerine eesleniyorum.İzmir dagitim depo,Samsun Dagitim depo İzmir koop marketler..ve diger depo ve marketler..yuteginiz yetiyorsa gidin bir denetleyin.Ne dolaplar dönuyor.Bol maasli plaza agziyla bu isler yonetilmiyor.Adamlar kurumu bitirdiler

İlk o değil
İlk o değil - 5 ay Önce

Tarım kredi yem GN Mdr de aynı eksik .

selim
selim - 5 ay Önce

Tk marketlerde bankamatik muduru faruk y....m.isten attilar.2 gun sonra suleyman soylu telefon acinca tekrar aldilar.bu ve bunun gibi niceleri.lise mezunu adamlar bayramali tarafindan mudur yapildilar.Marketler depolar bir bir patliyor.hedef 500 market...sevsinler sizi.marketlerin raflari %80 fason.hani ureticiden direkt tuketiciyeydi.amac yandaslarn cebini doldurmak.

Fazli
Fazli @selim - 5 ay Önce

Selim Bey
Bunlarin getirdigi depo mudurleri depolari yagmaladilar isin icinden cikamayolar.su anda Diyarbakir depo felc.deniz fenerinden transfer direktir Diyarbakiri duzeltmeye gitti.gulermisin aglarmisin.

Tamer
Tamer @selim - 5 ay Önce

Peki arkasinda torpili olmayip bunlarin yolsuzluklarins canak tutmayip mobbinge ugrayip isten ayrilmak zorunda birakilan personel ne yapacak.Yazik bu soylenenler dogru ise

Tk birlik
Tk birlik @selim - 5 ay Önce

Paketleme fabrika müdür yardımcılığına atanan ÇAYCI daha. Ne bekliyorsunuz.

Tamam dağılın beyler
Tamam dağılın beyler - 5 ay Önce

Metiner açıkladı adam Türkiye şartlarında normal bir ücret alıyormuş. Metiner e belgelerini göstermiş. Ümmetin biricik umudu olan bir parti ve liderin iki tane güzide eski vekili yalan söylemez. Bu adamlar müslüman, bu adamlarda yanlış iş olmaz. Dağılın mesele bitti

Bence de öyle
Bence de öyle @Tamam dağılın beyler - 5 ay Önce

Evet arkadaşlar Asımın nesli bunlar, bunlarda yanlış iş olmaz. Ağzı dualı alnı secdeli bu arkadaşların


banner151

banner251