Mağdur çiftçilerin TZOB isyanı: Çiftçi kendi sorununu çözecekse TZOB'a ne gerek var? Biz niye aidat verelim?

Tarım Kredi mağduru çiftçiler TZOB'a isyan ederek, "Biz 10 defa Ankara’ya geldik. Artık ayaklarımız şişti. Bize sözler verildi. Bugün bize kapıyı açmadılar. Telefonlarımıza cevap vermediler. Çiftçi kendi sorununu çözecekse TZOB’un ne görevi var, biz niye aidat verelim?" tepkisinde bulundu.

Mağdur çiftçilerin TZOB isyanı: Çiftçi kendi sorununu çözecekse TZOB'a ne gerek var? Biz niye aidat verelim?
banner200

ÖZEL HABER / Tarım Kredi Kooperatifleri'ne borçlu çiftçilerin borç yapılandırmalarının TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşüldüğü sırada, yüksek faizli yapılandırmaya karşı çıkan bir grup çiftçi Ankara'ya geldi. Çiftçiler TZOB ile de görüşmek istediler ancak hiç bir muhatap bulamadılar. Bu duruma tepki gösteren Amasyalı çiftçi Ömer Sarı, "Biz kendi sorunumuzu çözeceksek TZOB'a neden aidat verelim?" dedi. Amasyalı çiftçi Ömer Sarı, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak tepkisini şöyle dile getirdi: 

ÇİFTÇİ KENDİ SORUNUNU ÇÖZECEKSE TZOB'UN GÖREVİ NE?

"Biz bugün TZOB’un önünde toplandık. TZOB bizim temsilcimiz. Biz 10 defa Ankara’ya geldik. Artık ayaklarımız şişti. Bize sözler verildi. Bugün bize kapıyı açmadılar. Telefonlarımıza cevap vermediler. Çiftçi kendi sorununu çözecekse TZOB’un ne görevi var, biz niye aidat verelim? Biz bugün tarım komisyonundaki milletvekilleriyle görüşmeye Meclis’e geldik. Yapılandırmada baskı oluşsun çiftçinin önü açılsın diye. Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum. Çiftçi alırken soyuluyor, satarken soyuluyor"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 21:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üretici
Üretici - 4 ay Önce

Tarımkredi gibi ziraat odalarıda çiftçinin kanını emmekle meşgul

Neden ki?
Neden ki? @Üretici - 4 ay Önce

Cumhurbaşkanına neden sesleniyordu ki? Bu kadroları kılışdaroglu mu atadi!

Çiftçi nin tanimi
Çiftçi nin tanimi - 4 ay Önce

Çiftci herhangi bir kuruma gittiginde pesin ve nakit olarak para oder ilk once ziraat odasina gider aidat ve evrak parasi tarim il mudurlugune gider dosya parasi oder ciftci kayit belgesi alir muhur parasi oder. Borsaya gider tarti analiz ve satış parasi oder. Malini bosaltir hamal parasi ustelik kendisi bosaltir tum römork lar damperlidir. Doner gubre veya yem alir hamal parasi oder. Bu odemeleri cogaltabiliriz. En onemlisi aldiginin ve satiginin fiyatini hic belirleme hakki yoktur. Hakkina arayamaz ve arayacak bir kurum bulamassiniz.

polat
polat - 4 ay Önce

ben ziraat odalrına verilen aidat konusunu o kadar anlamsız buluyorum ki? bir defasında bağlı olduğumuz tzob başkana sormuştum; ben size neden aidat vermeliyim? açıklar mısınız dedim.
el-cevap : sistem böyle.
bana bir tane çiftçi lehine aldıkları veya yaptıkları bir icraat yatırım kolaylık vs var mı ? ben bulamadım ve bilmiyorum aydınlatırlarsa sevinirim.

Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Ziraat odaları aidatlarını yönetim kurulu keyfe keder kullanıyor gibi geliyor bana bu konuda netlik yok

Haylaz
Haylaz - 4 ay Önce

Suriyeli lerin sorunları bile çözüme kavuştu çifçilerin sorunları kavuşamadı... TZOB yönetici mensupları ürünlerimiz(patates sogan elma limon) depolarda çürüyor.. sen yerinde otur çifçi ÇKS için gelsin parayı versin yan gel yat... bu işin vebali var...

Aslan
Aslan - 4 ay Önce

Ziraat odalarının tek görevi çifçiye a 4 kağıdı satmak işleri güçleri para

Hass binallah
Hass binallah - 4 ay Önce

YAHU BE KASEŞİM NE OLUR DUYUN BU VATANDAŞIN SESİNİ, GERŞEKTEN NE İŞ YAPAR BU ZİRAAT ODALARI SADECE DOSYA BAŞINA 150 TL HARAÇ KESMEK YERİNE

Ciftci
Ciftci - 4 ay Önce

Şemsi paşayı beslemekte biktik


banner151

banner251