Mağdur çiftçiler Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten destek istediler

Tarım Kredi mağduru çiftçiler, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i ziyaret etti. Perinçek, hükümete seslenerek çiftçinin üretim yapabilmesi için ferahlatılması gerektiğini belirtti.

Mağdur çiftçiler Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten destek istediler
banner200

Tarım Kredi mağduru çiftçiler, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i ziyaret etti. Meclis’e sunulan borç yapılandırma taslağının çiftçinin beklentisinden uzak kalması, bu konuda yaşanan mağduriyetleri devam ettirirken, bugün bir grup Tarım Kredi mağduru çiftçi Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında çiftçiler yaşadıkları sorunları anlatarak, Perinçek’ten destek istediler. 

FAİZLER SİLİNEREK ANA BORÇ 5 EŞİT TAKSİDE BÖLÜNLEMELİ 

Amasyalı çiftçi Ömer Sarı’nın başkanlığında bir grup çiftçi Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i ziyaret etti. Perinçek, ziyarette yaptığı konuşmada çiftçinin ferahlatılması gerektiğini belirterek, borçların faizlerin silinerek 5 eşit takside bölünmesi gerektiğini kaydetti. “Çiftçi ferahlarsa Türkiye ferahlar. Çiftçinin üretim takatinin kalmaması ülkenin üretim gücünün zayıflaması demektir” dedi. 
Amasyalı çiftçi Ömer Sarı, Tarım Kredi Kooperatiflerinin tefecilik yaptığını çiftçiye hiçbir ucuz girdi temin etmediğini belirtti. Ziraat Odaları Birliğinin de çiftçiden aidat dışında hiçbir hizmetinin olmadığını dile getiren Sarı, Tarım Kredi Kooperatiflerinin ve Ziraat Odaları Birliğinin acilen denetlenmesi gerektiğini söyledi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 17:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eşşeğiniz
Eşşeğiniz - 7 ay Önce

Yorulduk sizin çaldığınız karaları atmaya çalışmaktan.Arkadaşlar, borcunu gününde ve vadesinde ödeyebilen çiftçinin ne günahı var? Aynı dönemde denizbankdan %43 ile kredi kullanan kooperatifçinin ne günahı var?Kooperatif de en yüksek faiz % 29 oldu da bankalar bedava mı dağıttı parayı?Denizbank yüzlerce çiftçinin malını satışa çıkardı, daha geçen hafta gözümün önünde bi traktörü haczettiler, onlarla ilgili tek bir haber göremedik buralarda. Tarımdan haber ailesine bankalar gerekli ödemeyi yapıyor demekki.Bu arada mağdur dediklerinizin çoğu yapılandırmasını bozanlar ya da kendi köyünde bile sözünün eri olmadığı bilindiği için kefil bulamayanlar.Şu kooperatifleri bi rahat bırakın artık,pandemi demeden mesai saati gözetemeden çalışan adamların hakkı burnunuzdan gelir inşAllah

Misafir
Misafir - 7 ay Önce

Vay be çiftçi ne günlere kalmış sorunların çözümü için Doğu Perinçek'e gittiklerini de gördük. Allah çiftçilerin, üreticilerin yardımcısı olsun.

Hakkın yerini bulması için
Hakkın yerini bulması için - 7 ay Önce

Hakkın yerini bulması için Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği genel müdür ve iştirakleri lav edilmelidir ve borç yapılandırması ana parae üzerinden çiftçilerimiz iki hasat dönemine bilinmelidir.

Cİftci
Cİftci - 7 ay Önce

Ha perinçeğin partisi ha mhp. Bunlar emir kulu. Desenize deniZe düşen yılana sarıldı

perinçek
perinçek - 7 ay Önce

şimdi oldu

Ali keser
Ali keser - 7 ay Önce

Ödeme ödeme sonra mağduruz,ya ödeyenler,neden ziraati,denizbankı v.b.bahsedilmiyor.Ben söyliyim,bankaya gidildiğinde esas duruşta bekleniliyor,hoşgeldin bile denilmiyor ve bankalara laf olmuyor,ya tarım kredi ilgi alaka o biçim ,ikram,ya sonrası tarım krefi tefeci oluyor yazık..

banner151

banner251