Mağdur çiftçiler Bakan Yardımcısından söz aldılar borçlar 2019 şekliyle yapılandırılacak!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile görüşen Tarım Kredi mağduru çiftçiler, görüşmeden umutlu ayrıldı. Fatih Metin, çiftçi borçlarının 2019'da yapıldığı şekliyle yapılandırılacağını belirtti.

Mağdur çiftçiler Bakan Yardımcısından söz aldılar borçlar 2019 şekliyle yapılandırılacak!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinden icralık olan çiftçiler bugün Tarım ve Orman Bakanlığının önünde yaptıkları basın açıklamasının ardından bir grup mağdur çiftçi Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile görüştü. 

ÇİFTÇİ TEMSİLCİLERİ GÖRÜŞMEDEN UMUTLU AYRILDI 

Fatih Metin, görüşmede Tarım Kredi’den yüksek faizden dolayı mağdur olan çiftçilerin sorunlarının çözüleceğini belirterek, 2019 yılında yapılan yapılandırmanın bir benzeri üzerinde çalıştıklarını belirtti. 2019 yılında yapılan yapılandırmada, çiftçilerin borçlarının faizlerinin bir kısmı silinerek borçları 5 eşit taksite bölünmüştü. Çiftçi temsilcileri, görüşmeden umutlu ayrılırken, Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e teşekkür ettiler. 

HUKUKSUZ GENEL MÜDÜR TOPLANTIYA KATILMADI

Tarım Kredi’den mağdur olan çiftçiler, daha önce yine Ankara’da yapacakları eylemi iptal ederek Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç ile görüşmüşlerdi. Bu görüşmede Tarım Kredi Kooperatiflerinde hukuksuz bir şekilde görev yapan Fahrettin Poyraz da katılmıştı. Ancak çiftçilerin bugün Fatih Metin ile yaptıkları görüşmeye, Fahrettin Poyraz’ın katılmaması dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip çiftçi
Garip çiftçi - 7 ay Önce

Genel müdür şuan meşgül hisse senetlerini hesaplıyordur çiftçi kimin umrunda personel vakfına hisseleri altın açıklamasından önce sattırmışlar
İşi öğrendiler artık çiftçi ölsün isterse yav bir dönün bakın bu Çiftçiler sizin ortağınız maaşınızı onların sermayesiyle alıyorsunuz bir feryat var duyun bu insanları sesini

Altın ova
Altın ova - 7 ay Önce

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin en basiretsiz, en kalitesiz, en beceriksiz bakanlığı Tarım bakanlığıdır..

Aydinli
Aydinli - 7 ay Önce

Peki gunu gelen ve onumuzdeki aylarda ki odemelerini yapamayacak durumda olanlar icin bir calisma olacak mi

Yeşim GUN
Yeşim GUN - 7 ay Önce

Bakanım siz komple istfa edin, yakında çok büyük yolsuzluklar ortaya konulacak bence ya/ıktır günahtır yeni geldin bari yazık sizlere.

osman
osman - 7 ay Önce

Çiftçinin işi Allah a kalmış desenize....

Tarımcıyım
Tarımcıyım - 7 ay Önce

Ben yemedim içmedim borcumu gününde yatırdım. Eski traktörle idare ediyorum. Devlet bana ne verir ki bu durumda.

Tkk magduru
Tkk magduru - 7 ay Önce

2019 ziraat bankası yapılandırılması sadece nefes almak için ins.. para kazanirizda oduyebiliriz.. temerrutu silip ogunden itibaren yüzde 15 le yapilandirma.. tabiki yaparlarsa hiçbirine güvenim yok. Sözünde duran yok...

banner151

banner251