Köy bazlı kuraklık verim sigortasına dikkat! Çiftçi bu yıl sigortasız kalabilir!

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, Mart ayından Ocak ayına alınan köy bazlı kuraklık verim sigortası başvuru süresinin uzatılmasını istedi.

Köy bazlı kuraklık verim sigortasına dikkat! Çiftçi bu yıl sigortasız kalabilir!
banner282

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, Mart ayından Ocak ayına alınan köy bazlı kuraklık verim sigortası başvuru süresinin uzatılmasını istedi. Sistemsel problemden dolayı birçok çiftçinin 2022 yılı ÇKS belgesini alamadığana işaret eden Toy, "ÇKS olmadan sigorta yapılmıyor. TARSİM, 31 Ocak'ta diretirse çiftçiler sigortasız kalmış olacak" dedi. Toy, köy bazlı kuraklık verim sigortası başvuru süresinin çiftçinin mağduriyet yaşamaması için 15 Mart'a uzatılmasının zaruri olduğunu kayetti. 

TARIM BAKANLIĞINI VE TARSİM'İ ETİKETLEDİ!

Toy, köy bazlı kuraklık verim sigortası başvuru süresiyle ilgili yaptığı paylaşımda, Tarım ve Orman Bakanlığı ile TARSİM'i de etiketledi. Bilidiği üzere TARSİM'in köy bazlı kuraklık verim sigortası başvuru süresini bu yıl erkene alarak 31 Ocak tarihine çekmişti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSEYİN  GÖNDER
HÜSEYİN GÖNDER - 5 ay Önce

kuraklık sigoratsi ve diger afet sigortasinda tarsim koyluye oyun oynamaktadir. urun ust fiyatlarini borsa fiyatinin nerdeyse yarisi kadar gosterip, primleri dusuk cikararak ciftciyi yaniltmakatadir. musteri toplama cabasina girmislerdir. herhangi bir tazmin durumunda da zaten dusuk fiyattan odediniz diyerek, tazminati koyluye dusuk odeyeceklerdir. yetkililer bu konuda uyarilmalidir , bence

Nuh Türk oğlu
Nuh Türk oğlu - 5 ay Önce

Destekleri traktör sahibi desteklerden yararlan miyor tarla sahibi tarlaya veriyor devlet destekleri diye ortak ekilen taşların destekleri tarla sahibi kendi alıyor. mazot ve gubreyi ortak atılıyor fakat destekten yararlanma yok traktör sabine destek verilse ortak paylaşım yapilir herkes destekten yararlanmış olur .bilginize duyurulur tarim bakani yada yetkililere TŞĶ LER