Kılıçdaroğlu: Ülkemizde tarım öldü!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hükümetin tarım politikalarına sert eleştirilerde bulunarak, “Bizim ülkemizde tarım öldü” diye tepki gösterdi.

banner255
Kılıçdaroğlu: Ülkemizde tarım öldü!
banner200

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu,Türkiye'nin birçok tarım ürünü ithal ettiğine dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, “AK Parti'nin genel başkanı yurt dışına gittiği zaman diyorlar 'Tamam gelsin'. Ne kadar satılacak mal varsa, getirin satalım. Zeytinyağı, canlı hayvan ne kadar şey varsa al sat diyorlar, hepsini satıyorlar. Bizim ülkemizde tarım öldü. Eskiden Tarım Bakanına Fransa'da Fransız tarımına yaptığı katkılardan dolayı şövalye nişanı verilmişti. Büyük ihtimalle Erdoğan'a da veriyorlardır şimdi, dışarıdan et getiriyorlar çünkü. 2010'da başladı dışarıdan et getirmek. Sırbistan'dan et getiriyorlardı, 'Besmelesiz et getiriyorlar' demiştim, demişlerdi ki, 'Biz bunu Sırbistan'ın Müslüman kesiminden getiriyoruz'. Şimdi Fransa'nın hangi kesiminden getiriyorsunuz?” diye sordu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Tagemde degisim olmazsa yakinda tarim diye birsey kalmicak.Hepsinin sorumlusu cok bilmisliktir.Halkin hic bir sorununa cevap vermeyen adam kayirma oldugu yerde basari olmaz.Bunların hepsine sahip is bilmez bürokrat var.Ne bekleniyor ki.Biz halki dikkatte alan kim.Alt tarafi bir degisim yapilacak,gece gunduz calisanlar birturlu bunu yapmiyor.Biz gece gunduz calisma istemiyoruz,bir saat calisin ama sonuc alacak isler yapin.2019 sizler icin kayip yili olacak,bu kafa da devam edin.

- 3 yıl Önce

şımdıye kadar sahip cıkarmadınız bunlarda çiftçide ne alıp veremedikleri varsa dar agacına cektiler kemal bey çiftçi öldü diyorsun aklın başına yenimi geldi nerelerdeydin biraz çiftçinin sorunlarına el atsan vallahi senin icin cok cok hayırlı olur çiftçiyi unuttunuz çiftçide sizi unutmuşdu şimdi hatırlıyacagız ha gayret...

banner151

banner251