Kılıçdaroğlu'nun çiftçiler günü çağrısı: Çiftçilerin bütün borçlarını silelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinde bir mesaj yayınlayarak çiftçi borçlarının silinmesi konusunda bir çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Çağrım çok açık herkesin anlayacağı dilden çağrımı yapıyorum. Gelin süratle Parlamentoyu toplayalım. Çiftçilerin bütün borçlarını silelim, çiftçi rahat bir nefes alsın” dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun çiftçiler günü çağrısı: Çiftçilerin bütün borçlarını silelim
banner200

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden videolu bir mesaj yayınlayarak, şunları kaydetti: “Bugün Dünya Çiftçiler Günü. Bizim çiftçilerimiz borç batağında. Buradan çok açık çağrı yapıyorum. Parlamentodaki bütün milletvekillerine, bütün siyasi parti temsilcilerine çağrı yapıyorum. Parlamento görevini yaptı Tarım Kanunu çıkardı. 12’nci maddesine göre milli gelirin her yıl en az yüzde 1 oranında çiftçiye destek verilecekti. Yıl 2006 şimdi 2020. Hiçbir zaman yüzde 1 verilmedi. Çiftçi borç batağında. Çağrım çok açık herkesin anlayacağı dilden çağrımı yapıyorum. Gelin süratle Parlamento’yu toplayalım. Çiftçilerin bütün borçlarını silelim. Çiftçi rahat bir nefes alsın” 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
DİNAMİT
DİNAMİT - 1 yıl Önce

Tarımın dibine DİNAMİT koyan bakanlıktır, bakanlığın dibine DİNAMİT koyan da personel genel müdürlüğüdür ve oradaki bakanlıkla ilişkili hiç bir unvana sahip olmayan imamlardır.

Sabır
Sabır @DİNAMİT - 1 yıl Önce

ceps rumuzlu sadece yuh diyorum. kac tane Ihl tarimda burokrat var bak bakalim. Ha sunuda soyleyeyim bir zamanlar IHL liler cidden terörist sayılıyordu. Sunuda bilki IHL li atanan burokratlarin hepsi alanlarinda isini layikiyla hakkiyla yerine getiriyorlar..

Ceps
Ceps @DİNAMİT - 1 yıl Önce

Öyle deme yakında imamhatipli olmayanlar terörist sayilacak

Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Borclar Becede Silinsin ....borcunu ödeyenlerin de paraları faiziyle geri ödensin..

Kıral
Kıral - 1 yıl Önce

Helalin var sayın genel başkanım oyum pakdemirliye değil sana yani CHP ye

Abbas
Abbas - 1 yıl Önce

Nasıl yapılacak o iş Bi anlatsana bizde bilelim. Olmayacak duaya amin deme sen iktidara gelince silersin Kemal ağa

samed
samed - 1 yıl Önce

Tribünler de nutuk atmak guzel.. bana ne veriyorlarsa 5 fazlasını verecegim siyaseri.tabi bu aşmış olayı..

çiftçi
çiftçi - 1 yıl Önce

allak elektrik şirketi diclenın belasını versın inşaAllah dünya çiftçi kazıklama günü ..

Onur Oz
Onur Oz - 1 yıl Önce

Borcu olmayanın da -ki sanmıyorum- desteklensin

Muhammet güler
Muhammet güler - 1 yıl Önce

Bolkeseden atıyor.kendi belediyeleri daha yüklenen aylık kartını bir iki gün kulanıp tatile giren kişilerin paralarını iade etmemiş.Doğalgaz faturalarını katlamış.örnek nisanda günlük 4.m3 harcama mayısta günlük 1m3 olmuş kafadan fatura düzenleme .kılıçdaroğluna göre karı boşamak kolay.Sırtında küfede yok kitleside kabulediyor kitle kitleyebildiğin kadar.


banner151

banner251